Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Přerozdělení disku a instalace Windows  (Přečteno 14614 krát)

erzo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: reinstall - system suborov
« Odpověď #25 kdy: 14 Května 2008, 11:53:43 »
no jo ale jak ja kdis nastavim bootovani a strcim cd ukaze cd boot a pak me to hodi do biosu kdis dam format tak mi udela to tohle
You must specify the drive to be formated format [/help] drive :[F:size] [N:sectors] /T:tracks [/1] [/4] [/8] [/A] [[B /SJ [/Q : /uj [/V:[]abe]]] [/X]  co s tim udelat

Martin - ViPEr*CZ*

Re: reinstall - system suborov
« Odpověď #26 kdy: 14 Května 2008, 11:56:18 »
Vy mu někdo rozumíte??? Absolutně nechápu o co se snažíte...

Jak můžete mít ubuntu na svém PC, když Vám ani nejde nastartovat LiveCD  ::)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

erzo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: reinstall - system suborov
« Odpověď #27 kdy: 14 Května 2008, 11:57:08 »
sekol sem se ne do biosu ale do dosu  ;D

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: reinstall - system suborov
« Odpověď #28 kdy: 14 Května 2008, 11:58:18 »
no jo ale jak ja kdis nastavim bootovani a strcim cd ukaze cd boot a pak me to hodi do biosu kdis dam format tak mi udela to tohle
You must specify the drive to be formated format [/help] drive :[F:size] [N:sectors] /T:tracks [/1] [/4] [/8] [/A] [[B /SJ [/Q : /uj [/V:[]abe]]] [/X]  co s tim udelat

Moment to jsem moc nepochopil, nenajede ti live cd? -> Pak do biosu -> Pak formát a chyba? Tomu fakt nerozumím. Myslíš cd ubuntu nebo cd gparted? Nejdříve zkus ubuntu.
Pokud ti prostě nenajede live cd ubutnu - dole jsou označení kláves Fx - je to tuším F5, kterou když zmáčkneš, tak si mužeš vybrat něco jako záchranné gnome a pak by jsi se mohl dostat do live cd a zkusit formát.

erzo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: reinstall - system suborov
« Odpověď #29 kdy: 14 Května 2008, 11:59:36 »
ale nee mne nechce nabotovat xp ja som si ces gparted rozdelil disk a ked som resetol pc tak ked nahazovali tie sekundy ak mi napsalo eror 22 a ked sem vopchal do dvd napalky cd windows xp ukazalo mi boot cd a hodilo me to do dosu a pak sem dal format a hodilo mi to co sem psal

Martin - ViPEr*CZ*

Re: reinstall - system suborov
« Odpověď #30 kdy: 14 Května 2008, 12:01:34 »
No asi bude nejjednodušší když si zavedete instalačku Win XP a těsně před instalací si rozdělíte disk.... ;) Žádnej dos nebo konzole!
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: reinstall - system suborov
« Odpověď #31 kdy: 14 Května 2008, 12:02:32 »
sekol sem se ne do biosu ale do dosu  ;D
V tom případě musíte specifikovat jméno disku, který chcete formátovat podle klasického dosáckého/windowsáckého označení, tedy c: , d: , e: , atd. Když tam dáte format /help tak by vám to mělo i vysvětlit ty volby (např. jak vyprat, jestli formátovat na ntfs nebo fat32).

P.S: nebo raději spusťte instalaci windows. Bude to nejspíš příkazem setup nebo install ( i když nevím, mě vždy nabíhá instalace winů z CD automaticky)
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

erzo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: reinstall - system suborov
« Odpověď #32 kdy: 14 Května 2008, 12:03:52 »
takhle ja mam nainstalovane ubuntu rozdelil sem disk pres gparted resetol pc a jak mi nahadzovalo ubuntu ked sou ty sekundy tak mi napsalo eror 22 a co se s tim da delat

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: reinstall - system suborov
« Odpověď #33 kdy: 14 Května 2008, 12:06:14 »
Moment, ty chceš naistalovat Xp. Xp instaluješ na část disku (zřejmě - error 22 - není celý disk sformátovaný) s Ubuntu, nebo chceš samotný Xp?
Xp jsi nabootoval, začla probíhat instalace a při výběru disku (části) a následném formátu tě to nepustí dál?
Hele, tohle je fakt těžký pochopit co vlastně chceš. Trošku popiš, jak máš rozdělen disk (sformátován, na co). Co chceš následně udělat a jaký výsledek má být.

Martin - ViPEr*CZ*

Re: reinstall - system suborov
« Odpověď #34 kdy: 14 Května 2008, 12:06:50 »
Si připadám jak magor  ::) tak si rozmyslete co vlastně chcete....

Jinak nejspíš jste si nějak přehodil značení a grub se teď pokouší zavádět ze špatného oddílu.... nejjednodušší bude přeinstalovat ubuntu.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

erzo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: reinstall - system suborov
« Odpověď #35 kdy: 14 Května 2008, 12:11:12 »
a jak se vam jmenuje na ubuntu disk se systemovimi soubormy
C nebo D sorry za ti I aY

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: reinstall - system suborov
« Odpověď #36 kdy: 14 Května 2008, 12:11:52 »
Tak som sa tu v tom hrabal a "som z toho akysi zmeteny....:D" Este mas tie windowsy nainstalovane? Ked nejde nic, tak prosim ta nainstaluj windows a potom Ubuntu - a nechaj instalator, nech to sam rozdeli a prideli ti aj swap. Ty nerob NIC - myslim, ze to tak bude lepsie...
Takze za 1. upravit v Biose alebo F11 boot priority na CD
2. spustit instalaciu Windows
3. pri otazke kam sa to ma nainstalovat, odstranit vsetky existujuce oddiely a nainstalovat windows do JEDINEHO miesta bez oddielu (pismeno C: ti windows prideli automaticky
4. Nainstalovat Ubuntu a nechat instalator sam rozdelit disk zhruba pol na pol - nerobit nic, len tlacit OK
OK? :D
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

erzo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: reinstall - system suborov
« Odpověď #37 kdy: 14 Května 2008, 12:15:31 »
ani live cd mi nenabotuje stale me to hodit do dos
a ked se spousti ubuntu tak mi udela tohleto grub loading,please wait.....
eror 22 a potom us se neda delat nic

Martin - ViPEr*CZ*

Re: reinstall - system suborov
« Odpověď #38 kdy: 14 Května 2008, 12:15:56 »
Přesně jak radí haze....

PS: v ubuntu se disky nejmenují C, D, atd... ;)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: reinstall - system suborov
« Odpověď #39 kdy: 14 Května 2008, 12:15:59 »
Na ubutu se disky vůbec nenazívají písmeny jak ve win.

Pokud jsem tedy pochopil, tak máš čerstvě naistalovaný ubuntu a chceš si udělat dualboot s win xp a ty nyní chceš doinstalovat. Pokud tedy nemáš žádný důležitý data udělal bych to radikálně od začátku.
Nejdříve nabootovat live cd ubuntu a použít již výše zmíněný partition editor a kompletně si sformátovat disk - Rozdělit si disk na dvě části - jednu část naformátovat na ntfs a druhou nechat nealokovanou (prázdnou).
Poté nabootovat xp a při výběru disku tam budeš mít jednu část naformátovanou na ntfs a druhou prázdnou - vybereš tu ntfs a naistaluješ xp.
Poté nabootuješ live cd ubuntu a naistaluješ ubuntu (ruční volbu - kdyžtak poradíme) na volnou část disku (ne ntfs - tam budeš mít již xp) a neměl by být problém ve spouštění - žádný error 22.

 EDIT: erzo - zkusil jsi tu volbu F5 před spuštěním live cd a "záchranné gnome"?

Už se v tom přestávám orieeentovat  ;D
« Poslední změna: 14 Května 2008, 12:18:01 od luisah »

Martin - ViPEr*CZ*

Re: reinstall - system suborov
« Odpověď #40 kdy: 14 Května 2008, 12:16:45 »
ani live cd mi nenabotuje stale me to hodit do dos
a ked se spousti ubuntu tak mi udela tohleto grub loading,please wait.....
eror 22 a potom us se neda delat nic

NESMYSL aby nenajel Live pokud na tom PC je ubuntu nainstalované právě z tohoto LIVE CD!
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: reinstall - system suborov
« Odpověď #41 kdy: 14 Května 2008, 12:17:35 »
Přesně jak radí haze....

PS: v ubuntu se disky nejmenují C, D, atd... ;)
vsak ja som hovoril o windowse
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Martin - ViPEr*CZ*

Re: reinstall - system suborov
« Odpověď #42 kdy: 14 Května 2008, 12:19:49 »
Přesně jak radí haze....

PS: v ubuntu se disky nejmenují C, D, atd... ;)
vsak ja som hovoril o windowse
Jj jasné.... to PS patřilo už k tomu co psal erzo nad tebou ;)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: reinstall - system suborov
« Odpověď #43 kdy: 14 Května 2008, 12:20:51 »
erzo
pokial ti nic nechce nabehnut, tak si skontroluj, ci mas dobre zastrcene draty do CDromu, do Hardisku, sraky do mat. dosky atd. Musis to urobit tak ako som pisal vyssie - najskor tam dat ten windows a potom az Ubuntu
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: reinstall - system suborov
« Odpověď #44 kdy: 14 Května 2008, 12:24:12 »
Teď mě napadlo, jestli tím "dosem" nemyslí můj oblíbený BusyBox (protože jak po vložení instalačky winů, tak Ubuntího LiveCD mu to tam prý spadne, k čemuž by při nabíhání systému z libivolného z obou CD dojít nemohlo)
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

erzo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: reinstall - system suborov
« Odpověď #45 kdy: 14 Května 2008, 12:25:59 »
ja mam vsechno zapojene ono by mi to nabotovalo jenze me ukaze boot cd a hodi me to do dos a ces ubuntu to neudelam protoze kdis zapinam ubuntu tak mi nahodi eror 22 a ja nevem jak se dostat do ubuntu

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: reinstall - system suborov
« Odpověď #46 kdy: 14 Května 2008, 12:29:23 »
:D ja se vzdavam :D
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Martin - ViPEr*CZ*

Re: reinstall - system suborov
« Odpověď #47 kdy: 14 Května 2008, 12:35:37 »
nápodobně... zůstal bych u toho dosu...  ::)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

erzo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: reinstall - system suborov
« Odpověď #48 kdy: 14 Května 2008, 12:36:40 »
keby ste vedeli jak to udelat me ten pc fakt treba tet sem jen na pujicenem laptopu

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: reinstall - system suborov
« Odpověď #49 kdy: 14 Května 2008, 12:37:56 »
Zkus stáhnout live cd gparted a nabootuj ... cd a naformátuj
http://gparted.sourceforge.net/download.php

Akorát by mě ještě zajímalo, jak jsi tedy ubuntu naistaloval, když se teď nijak nedostaneš na live cd.
« Poslední změna: 14 Května 2008, 12:39:52 od luisah »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.