Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zaťaženie procesora  (Přečteno 1580 krát)

cjakub

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Zaťaženie procesora
« kdy: 13 Května 2008, 22:19:42 »
Zdravím, na Ubuntu HH 8.04 ma znepokojuje jedna vec, a síce, keď idem napr. na youtube ([top] -> X.org 35%, firefox-2 bin 35%) alebo jednoducho počúvam hudbu + surfujem po nete, procesor je zaťažený niekedy aj na 60-70% pri normálnej práci.. slabý počítač by som na to nemal mať, keďže v xp mi ide všetko plynulo.. Je možné že HH má vyššie nároky ako xp alebo je chyba v nejakých kodekoch. Som začiatočník a za každú užitočnú radu ďakujem.

tu je zostava môjho PC (nie je to žiadny zázrak ale mne stačí)   

Citace
Motherboard   
CPU Type   Intel Pentium 4 506, 2666 MHz (20 x 133)
Motherboard Name   Intel Augsburg D915GAG  (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR DIMM, Audio, Video, LAN)
Motherboard Chipset   Intel Grantsdale-G i915G
System Memory   1014 MB  (PC3200 DDR SDRAM)
BIOS Type   AMI (02/22/06)
Communication Port   Communications Port (COM1)
Communication Port   Printer Port (LPT1)
   
Display   
Video Adapter   Intel(R) 82915G Express Chipset Family  (128 MB)
3D Accelerator   Intel GMA 900
Monitor   Philips 170B (170B5)  [17" LCD]  (VN  013047)
   
Multimedia   
Audio Adapter   BrookTree Bt878 Video Capture Device - Audio Section
Audio Adapter   Intel 82801FB ICH6 - High Definition Audio Controller [B-1]
bol by som veľmi nerád aby som sa kvôli niečomu takému musel vrátiť späť na win =/

cz7asm

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 111
Re: Zaťaženie procesora
« Odpověď #1 kdy: 14 Května 2008, 08:53:42 »
Za to nemuzu Ubuntu ale spis vyvojari od Adobe kteri spravujou Flash. Flashova verze pro linux se chova zkratka takto "nedokonale". Kdyz prohledas forum tak tu najdes spoustu temat kde se to resi ale myslim ze nikdy nevyresi:)) Mozna uz ano ale kdyz jsem to hledal ja tak tam zadne rozumne reseni nebylo. Pak je tu jeste jeden problem... ale spis obcasny.. ze Firefox pri pouzivani Flashe pada. Za to ale opet nemuze Ubuntu jako takove ale zas a zas... Flash. Takze taky mam problem ze procesor pri praci s flashem vyleti na neunosnou hranici...ale uz jsem se s tim tak nejak smiril a spis cekam az se to vyresi s nejakou novou verzi flashe... jestli vubec.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.