Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Potize s vice plochami pri zapnutem Compiz  (Přečteno 1608 krát)

xromano

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 152
Potize s vice plochami pri zapnutem Compiz
« kdy: 17 Května 2008, 08:58:04 »
Ahoj, po obrovske pocateni neduvere ke vsem grafickym efektum jsem se po precteni fora rozhodl zkusit Compiz a to jsem asi nemel delat. Snad mi nekdo ze zkusenych poradi, co jsem vlastne provedl a jak z toho ven:

Zkusil jsem si zapnout kostku. Podle navodu na wiki jsem zadal 4 plochy, ktere se mi zobrazily vpravo dole v liste. Potud OK. Ale zadna kostka nebo otaceni se nekonalo, proste jsem to nerozpohyboval. Takze jsem zase snizil pocet ploch na 2. Jenze, netusim jak, mel jsem najednou na obou plochach to stejne, proste se mi klonovaly. Tak jsem sel zase do nastaveni ploch a tam jsem "neco" provedl. Netusim co a jak, ale proste najednou mam druhou plochu v rezimu, ktery se win oznacuje jako extended. Proste tam mam jen pozadi a nic jineho. Coz by nebylo tak zle, ale ja od tam nemuzu zpatky na moji puvodni plochu. Pamatoval jsem si, ze se pro nejake prepiani pouziva ctrl+alt+F1. Tak jsem to zadal a byl jsem v terminalu. Takze mi nezbylo nez natvrdo vypnout PC, bohuzel o terminalu vim jen to, ze existuje.... Zatim jsem to vyresil vypnutim Compizu, ale zajimalo by me, co jsem provedl a jak z toho ven, chtel bych si s tim jeste pohrat a snad to prinutim i ke spolupraci.

Diky za kazdou radu.
« Poslední změna: 18 Května 2008, 11:21:02 od Anna Taliánová »

qUAKER

  • Host
Re: Potize s viceplochami pri zapnutem Compiz
« Odpověď #1 kdy: 17 Května 2008, 10:29:24 »
sniž počet virtuálních ploch v Gnome na 1 a v CompizConfig Settings manageru nastav v General Settings počet horizontálních ploch na kolik chceš.

Michal Kocián

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 142
Re: Potize s viceplochami pri zapnutem Compiz
« Odpověď #2 kdy: 18 Května 2008, 09:24:12 »
Pokud se zas někdy dostaneš do terminálu ctrl+alt+F7 se vrátíš do grafického režimu a nemusíš tak zbytečně restartovat.
Asus A6M - Ubuntu 9.04

xromano

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 152
Re: Potize s vice plochami pri zapnutem Compiz
« Odpověď #3 kdy: 21 Května 2008, 19:43:17 »
Diky za odpovedi... bOhuzel jsem opravdu lama. qAKER jak snizim pocte ploch v Gnome? Diky jeste jednou

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.