Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak správně nastavit spořič v GG  (Přečteno 4686 krát)

Jari

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 348
  • skill: newbie
    • ...pro radost :)
Jak správně nastavit spořič v GG
« kdy: 17 Května 2008, 11:47:19 »
Zdravím vespolek :)

vyskytl se mi menší problém a sice se spořičem obrazovky. Ať dělám co dělám, tak se pořád spouští :P Tedy, původně byl nastavený na 20 minut a prázdná obrazovka, protože většina animovaných vytěžovala procesor na 100% :D a to je u spořiče dosti kontraproduktivní.

Když jsem chtěl to původní nastavení jakkoli změnit, tak se změny obvykle neprovedly a zůstalo to stále původní, nebo se projevily po několika restartech (za pár dnů). A jediné co se projevilo okamžitě bylo zkrácení doby kdy spořič naskakuje, když jsem chtěl aby naskakoval častěji, po 15 minutách.

Problém je v tom, že se mi spořič začal pouštět i při sledování filmů a podobně -> tak jsem si řekl, přece ho můžu zrušit úplně a vypnout, ale ani totální vypnutí nepomohlo a po 15 minutách naskočila prázdná obrazovka. Nejsrandovnější mi ale přišlo, že když jsem před týdnem interval zkrátil na 10 minut změna se rovněž projevila a spořič nyní naskakuje po 10-ti minutách ačkoli jsem pak kvůli filmům nastavení změnil na co nejdelší.

Tedy shrnutí: ať interval zapínání spořiče jakkoli prodlužuju, nebo ho chci úplně vypnout, žádná z těch změn se neprojeví a jediné co funguje je zkracování doby než naběhne.
Zajímavé ještě snad je, že i když jsem vybral animovaný spořič, který procesor nezatěžoval, naběhla stejně původní černá obrazovka...

Nevíte prosím někdo co kde změnit? Z GUI to rozhodně nejde a kde to hledat v nastaveních nevím :(

Jari
« Poslední změna: 11 Června 2008, 14:57:10 od Jari »
Ubuntu HH na Acer TravelMate 4102WLMi (bez Windows || nefunguje infrared, ale ani jsem se o to nepokoušel, jinak v cajku)
Ubuntu LL na Dell  LATITUDE | D 510 (bez Windows || vše funguje rovnou)
 malý blog pro radost :)

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: Jak správně nastavit spořič v GG
« Odpověď #1 kdy: 17 Května 2008, 12:05:27 »
V Gnome momentálne nie som, ale zdá sa mi, že v tom okne kde nastavuješ sporič máš odkaz na nastavenia šetrenia enrgiou (kedy vypínať monitor, kedy automaticky uspať, kedy vypnúť harddisk), skús to nastaviť aj tam.

....vytěžovala procesor na 100% :D a to je u spořiče dosti kontraproduktivní....

lol

Jari

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 348
  • skill: newbie
    • ...pro radost :)
Re: Jak správně nastavit spořič v GG
« Odpověď #2 kdy: 17 Května 2008, 12:14:14 »
Tam jsem dal taky co nejdelší intervaly - "nikdy" :D
Ubuntu HH na Acer TravelMate 4102WLMi (bez Windows || nefunguje infrared, ale ani jsem se o to nepokoušel, jinak v cajku)
Ubuntu LL na Dell  LATITUDE | D 510 (bez Windows || vše funguje rovnou)
 malý blog pro radost :)

Jari

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 348
  • skill: newbie
    • ...pro radost :)
Re: Jak správně nastavit spořič v GG
« Odpověď #3 kdy: 24 Května 2008, 13:51:34 »
Tak už nevím, co je kde špatně...  Mně se pouští spořič asi nadvakrát nebo co. Prvně se pustí černá obrazovka a po nějaké době se (nejspíš) přidá grafický spořič, takže po delší době nečinnosti musím myškou pohnout dvakrát. Poprvé aby se objevil ten grafický a podruhé už normální obrazovka. Zajímavé :)
Ubuntu HH na Acer TravelMate 4102WLMi (bez Windows || nefunguje infrared, ale ani jsem se o to nepokoušel, jinak v cajku)
Ubuntu LL na Dell  LATITUDE | D 510 (bez Windows || vše funguje rovnou)
 malý blog pro radost :)

Ripper_svk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
Re: Jak správně nastavit spořič v GG
« Odpověď #4 kdy: 24 Května 2008, 14:43:52 »
 

ja to mám nastavené takto  http://img4.net/public/pview/15338/Screenshot.jpg  , a problém som nezaznamenal.
Aký prehrávač používaš na video, v niektorých sa to dá nastaviť.
Skús pozreť aj sem:    http://www.abclinuxu.cz/forum/show/220598
zatiaľ to síce nie je vyriešené, ale možno sa to bude hodiť
<style type="text/css">table.lfmWidgetchart_383c74bf81fcddb9bc7cda4a7fc72ce9 td {margin:0 !important;padding:0 !important;border:0 !important;}table.lfmWidgetchart_383c74bf81fcddb9bc7cda4a7fc72ce9 tr.lfmHead a:hover {background:url(http://cdn.last.fm/widgets/images/en/header/chart/recenttracks_regular_black.png) no-repeat 0 0 !important;}table.lfmWidgetchart_383c74bf81fcddb9bc7cda4a7fc72ce9 tr.lfm

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
Re: Jak správně nastavit spořič v GG
« Odpověď #5 kdy: 24 Května 2008, 15:12:58 »
já jsem spořič zrušil napsáním na konec xorg.conf

Section "ServerFlags"
    Option        "BlankTime" "0"
EndSection


PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

Jari

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 348
  • skill: newbie
    • ...pro radost :)
Re: Jak správně nastavit spořič v GG
« Odpověď #6 kdy: 09 Června 2008, 18:29:04 »
já jsem spořič zrušil napsáním na konec xorg.conf
Section "ServerFlags"
    Option        "BlankTime" "0"
EndSection

Díky, tohle musím zkusit, já bych ovšem nerad zrušil spořič definitivně, ale pokud to jinak nepůjde... co už no

V /etc/X11/app-defaults jsem našel XScreenSaver
Kód: [Vybrat]
! /* (xrdb prevention kludge: whole file)

*mode: random
*timeout: 0:10:00
*cycle: 0:10:00
*lockTimeout: 0:20:00
*passwdTimeout: 0:00:30
*dpmsEnabled: True
*dpmsStandby: 1:00:00
*dpmsSuspend: 1:00:00
*dpmsOff: 2:00:00
*grabDesktopImages: False
*grabVideoFrames: False
*chooseRandomImages: True
*imageDirectory: /usr/share/backgrounds
*nice: 10
*memoryLimit: 0
*lock: True
*lockVTs: True
*verbose: False
*timestamp: True
*fade: True
*unfade: False
*fadeSeconds: 0:00:03
*fadeTicks: 20
*splash: True
*splashDuration: 0:00:05
*visualID: default
*captureStderr: False
*ignoreUninstalledPrograms: False

*textMode: url
*textLiteral: XScreenSaver
*textFile: /usr/share/doc/xserver-common/copyright
*textProgram: fortune
*textURL: http://fridge.ubuntu.com/node/feed

*overlayTextForeground: #FFFF00
*overlayTextBackground: #000000
*overlayStderr: True
*font: *-medium-r-*-140-*-m-*
nahoře v timeout a cycle je nastaveno právě 10 - což je doba po které se mi vymaže při nečinnosti obrazovka. Myslíte, že by to mohlo mít co dočinění s daným problémem?
po zkouškovém si to vyzkouším sám, ale pokud by někdo věděl na jistotu, že změnou nic nepokazím a mohlo by to pomoci budu jen rád za povzbuzení
Ubuntu HH na Acer TravelMate 4102WLMi (bez Windows || nefunguje infrared, ale ani jsem se o to nepokoušel, jinak v cajku)
Ubuntu LL na Dell  LATITUDE | D 510 (bez Windows || vše funguje rovnou)
 malý blog pro radost :)

Jari

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 348
  • skill: newbie
    • ...pro radost :)
Re: Jak správně nastavit spořič v GG
« Odpověď #7 kdy: 10 Června 2008, 22:36:41 »
Hihi, tak jsem to nevydržel :P a myslím, že tímto je problém vyřešen. Stačilo tam nastavit vyšší čas. (Teda doufám, že to bude fungovat už konečně)
Ubuntu HH na Acer TravelMate 4102WLMi (bez Windows || nefunguje infrared, ale ani jsem se o to nepokoušel, jinak v cajku)
Ubuntu LL na Dell  LATITUDE | D 510 (bez Windows || vše funguje rovnou)
 malý blog pro radost :)

Jari

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 348
  • skill: newbie
    • ...pro radost :)
Re: Jak správně nastavit spořič v GG
« Odpověď #8 kdy: 11 Června 2008, 14:58:46 »
Hihi, tak jsem to nevydržel :P a myslím, že tímto je problém vyřešen. Stačilo tam nastavit vyšší čas. (Teda doufám, že to bude fungovat už konečně)

Nečekaně to nakonec nepomohlo... :) no co už, budu se s tím muset asi smířit
Ubuntu HH na Acer TravelMate 4102WLMi (bez Windows || nefunguje infrared, ale ani jsem se o to nepokoušel, jinak v cajku)
Ubuntu LL na Dell  LATITUDE | D 510 (bez Windows || vše funguje rovnou)
 malý blog pro radost :)

Vivan

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
Re: Jak správně nastavit spořič v GG
« Odpověď #9 kdy: 12 Června 2008, 15:30:53 »
mne xscreensaver funguje dobre.
Skús cez konzolu : xscreensaver-demo

Jari

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 348
  • skill: newbie
    • ...pro radost :)
Re: Jak správně nastavit spořič v GG
« Odpověď #10 kdy: 12 Června 2008, 17:22:33 »
Skús cez konzolu : xscreensaver-demo

Já si říkal, že tím to nejspíš nebude ačkoli se zdálo, po přepsání několika hodnot, že by to mohlo fungovat :( protože jsem pak dlouho nehýbal s myší a obrazovka se nesmazala. Po restartu se to zase začalo chovat "standartně" zhruba po 10 minutách tma :)

Kód: [Vybrat]
Program 'xscreensaver-demo' není v současné době nainstalován.  Můžete jej nainstalovat napsáním:
sudo apt-get install xscreensaver
bash: xscreensaver-demo: command not found

Teď to vím s jistotou, že tím to nebylo. Ještě zkusím radu od macu spořič sestřelit definitívně, snad to zabere. Ale děkuji za tip :)
Ubuntu HH na Acer TravelMate 4102WLMi (bez Windows || nefunguje infrared, ale ani jsem se o to nepokoušel, jinak v cajku)
Ubuntu LL na Dell  LATITUDE | D 510 (bez Windows || vše funguje rovnou)
 malý blog pro radost :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.