Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vyladeni Gizmo Project  (Přečteno 1737 krát)

matlasek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Vyladeni Gizmo Project
« kdy: 18 Května 2008, 17:00:40 »
Zdravim vsechny co pouzivani pro hlasovou komunikaci GIZMO a radbych privital rpomoc ci radu...Nainstaloval jsem Gizmo na ubuntu 7.10 a sve kamosce na WIN XP taktez zminovany programek a pak prisel okamzik zavolani a ticho.... :o  Presneji to je tak,ze kdyz volam ja i z ubuntu na XP ,ona me slysi ,ale ja ji nikoli.Kdyz zavola ona z XP na Ubuntu vse slape 100%.....tak nevim kde je zakopan pes.Rad bych to doladil ,ale netusim kde ,jak a  ani nevim jestli je problem u me nebo u ni ? Dik za podnety!!! Martin

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Vyladeni Gizmo Project
« Odpověď #1 kdy: 19 Května 2008, 02:17:03 »
Co máš nastavený za zvukový server v nastavení Gizmo?

matlasek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Re: Vyladeni Gizmo Project
« Odpověď #2 kdy: 20 Května 2008, 01:00:39 »
Nejsem  u sveho PC a domu dorazim asi az na vikend = netusim co tam mam nastaveno...nicmene to nastaveni o kterem mluvis najdu v MENU : EDIT-OPTIONS - AUDIO ???Je tu nejake vstupni a vystupni zarizeni= jedina volba,to bude zvukovka spise???...pokud me navedes ,poradis ,zvladnu to nastavit-odzkouset.Diky

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Vyladeni Gizmo Project
« Odpověď #3 kdy: 20 Května 2008, 09:26:16 »
Gizmo funguje korektně pouze s ALSA serverem a OSS. S PulseAudio, které je v 8.04 ne. V 7.10 by měla být ale ALSA. Zvuk v jiných aplikacích ti normálně jde?
Zvuk si pohrát s nastavením zvuku (např. si přidej na lištu Ovládání zvuku), jestli třeba nemáš něco ztlumeného. Potom si pohraj s nastavením zvuku v Gizmu, i když tam by problémy být neměly. Server by měl být ALSA a výstupy Default (můžeš zkusit nastavit konkrétní kartu). Zkus si zavolat na nějaký jejich kanál, myslím, že mají taky něco jako testing call ve Skypu. Taky je možné, že ty máš zvuk dobře a nastavené to má ona špatně ve Windows, např. ztlumený mikrofon, to bych považoval za pravděpodobnější.
Já jsem nikdy se zvukem v Gizmu neměl problém.

matlasek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Re: Vyladeni Gizmo Project
« Odpověď #4 kdy: 21 Května 2008, 15:05:55 »
Zkousel jsem se divat v tech XP a nasel jsem tam mikrofon ztlumenej ,ale zatim jsem se nedostal ke svemu PC,takze zkousku ,pripadne nastaveni u me zatim neprobehlo . Co se tyka Alsa = mam to vsechno OK,to jsem kontroloval pred odjezdem pac mi to nedalo,ale do gizma se juknu...nicmene trosku jsi me nepotesil se zpravou,ze pod 8.04 gizmo nefunguje (chystal jsem se v prubehu leta na ne prejit ,coz ted zvazim nebo oddalim). Predpokladam ,ze drive ci pozdeji vyjde verze ,kde podpora PulseAudio bude samozrejmosti.Nenasel jsem totiz jinou spolehlivou komunikaci (mimo zminovane Gizmo - Skype podporit nechci) ,ktere muzu pouzivat s lidmi ,co maji Win ( WengoPhone a ostatni jsme nebyli sto rozchodit). Takze zatim tak...dik a dam vedet jak sevse podarilo ;)  Cus

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Vyladeni Gizmo Project
« Odpověď #5 kdy: 21 Května 2008, 15:56:33 »
Klidně můžeš přejít a první, co udělej, tak odinstaluj PulseAudio.
PulseAudio má jednu velkou výhodu. Pokud máš špatný ovladač ke zvukovce, který pořádně nepodporuje ani mixování, s PulseAudiem to nepoznáš, protože ono zvuk mixuje softwarově. Jenže tento problém sd týká možná 5% lidí, zbytku to nic nepřináší a mají s tím jenom problémy.
Ty další funkce jsou většinou úplně zbytečné, navíc jak PulseAudio mixuje softwarově, zatěžuje procesor a při velkém vytížení procesu nebo disku se může zvuk trhat. Já jsem PulseAudio odinstaloval a byl to rozhodně krok správným směrem.

matlasek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Re: Vyladeni Gizmo Project
« Odpověď #6 kdy: 24 Května 2008, 18:41:36 »
Inu zatim jsem tam,kde jsem byl na pocatku...spojeni tak jako minule = musi zavolat druha strana abychom se slyseli navzajem. Server Alsa + vystupy jsou u me OK...Bohuzel nebyl prostor pri komunikaci abych mohl experimentovat s nastavenim   ;D / timto se hleda  nejaky  dobrovolnik- expert ,ktery se mnou navaze kontakt a vydrzi chvili se sluchatkem/kama/ na usich  :D ;D /.Zkusim jeste projet Gizmo...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.