Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kubuntu 6.06 ndiswrapper a Ovislink WL-5460USB SIS163 chipset  (Přečteno 1870 krát)

halen

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Kubuntu 6.06 ndiswrapper a Ovislink WL-5460USB SIS163 chipset
« kdy: 12 Července 2006, 20:01:36 »
Ahoj mám problém se sítí. Notebook s Intel celeron. Kubuntu 6.06, jádro 2.6.15.25-686. IP adresy mám nastavené napevno, žádné DHCP. Když zapnu notebook se zastrčeným wifi adaptérem, tak si adaptér nenajde uložené nastavení a nepřipojí se na AP. Musím tedy spustit Wireless assistant a wifi síť připojit. Pak to jede už bez problémů až do vypnutí. Když spustím notebook a wifi adaptér zastrčím až po najetí systému, tak se nastavení wifi automaticky načte a připojí se na AP, ale po cca 10 sekundách se zase odpojí! Zkoušel jsem zakazovat IPV6, ale to nepomohlo. Zkusil jsem i nové jádro 2.6.15.25-686 (předtím 2.6.15.25-386). Stejný výsledek. Vypadá to, že nějakým záhadným způsobem nedojde k správnému načtení konfigurace, nebo se něco přenastaví. Kde mohu hledat problém? Nevím už co s tím. Ještě poznámka: když se připojím přes PCMCIA ethernet adaptér přímo na přijimací wifi u routeru, tak to jede v pohodě.


Díky za rady.

Honza J.

EDIT:, tak stačí spustit wlassistant a dát připojit. Pak už to jede. lze to vyřešit nějak automaticky?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.