Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: problém s přechodem na 8.04 [vyřešeno]  (Přečteno 1836 krát)

tomina89

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
problém s přechodem na 8.04 [vyřešeno]
« kdy: 21 Května 2008, 21:13:33 »
Dobrý den, mám problém s instalací 8.04. Používám 7.04 a chtěl sem si nainstalovat nový Hardy Heron. Už při testovaní Live CD 7.10 sem měl problémy s neodpovídajícím rozlišením monitoru a pracovní plochy. Plocha byla v levé horní polovině monitoru. (Tzn spodní lišta vycházela z poloviny levé části monitoru). Zůstal sem tedy na 7.04, kde sem nikdy podobné komplikace neměl.
Teď sem zkoušel Live CD 8.04 a nemůžu se dostat ani na pracovní plochu. Live CD po mě chce jméno a heslo. Zkoušel sem ubuntu, root, toor a různé kombinace loginů, které jsem tady už vyčetl ale nic nepomáhá. Po každém zadání mě to po chvilce vrátí zpět na zadávání jména a hesla. Live CD jsem kontroloval na chyby a testoval jsem to i pomocí HASH(MD5). Všechno v pořádku. Stejné CD na jiném pc běží bez problémů.
Když dám z options restart, tak se mi obraz divně rozhodí a nahoře se objeví asi 5mm zelený pruh. Vypadá to teda asi na problémy s grafickou kartou. Nechápu ale, proč mi jede 7.04 naprosto bez problémů.
I přes to jsem se rozhodl systém nainstalovat, ale průběh je stejný jako z Live CD. Dokonce nepomohlo ani nainstalování 7.10 a následný přechod na vyšší verzi. I po zadání přihlašovacích údajů z klasické instalace mě to nepustí. Nemáte s tím nějaké zkušenosti? Moc díky
Konfigurace: MicroStar RS482M-IL-ATI Xpress 200 (integrovaná grafika), AMD Sempron 2800, DDR 1GB     
« Poslední změna: 25 Května 2008, 11:32:21 od Anna Taliánová »

popelar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 209
Re: problém s přechodem na 8.04
« Odpověď #1 kdy: 22 Května 2008, 07:32:01 »
Budu sledovat Tvůj problém, neboť já mám Hardyho asi 3 týdny, ale grafika od ATI je pořád jako Vesa..Mám strach do toho hrábnout..Už jsem přemýšlel o jiné grafické kartě..ale dostal jsem vynadáno..Sice mi to chodí..ale myslím, že to není ono..
« Poslední změna: 23 Května 2008, 00:47:51 od Anna Taliánová »
-AMD Athlon II QuadCore X4, Saphire Radeon HD 6790 1GB DDR 5, WD 500GB - Win 8 Pro
-DELL Studio 1537/Sony Vaio SVE1512E6EW
-Samsug Vawe 8600

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: problém s přechodem na 8.04
« Odpověď #2 kdy: 22 Května 2008, 10:05:21 »
tomina89: Myslím, že upgrade na Hardy je možný pouze z 7.10 - takže možná cesta je 7.04->7.10->8.04, ale vzhledem k tomu, že od 7.04 se mnohé změnilo, doporučil bych čistou instalaci (pokud je možná). Co se týče problému s přihlašovacím jménem a heslem u LiveCD, tak to slyším poprvé. Ale pohled do googlu mi říká, že se to občas stane. Nevím, mohlo by to být nějakou kolizí s existující instalací - zkusil bych odpojit disk, na kterém je nainstalované Ubuntu a nabootovat LiveCD.

popelar: Podívej se do mého podpisu - máme velice podobnou konfiguraci (co se týče základního hardware a grafiky). Musím říct, že mi ovladače na grafiku chodí bez jakéhokoli problému, a to jak na 32 tak na 64bit verzi.
« Poslední změna: 22 Května 2008, 10:20:45 od EuGenio »
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

tomina89

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: problém s přechodem na 8.04
« Odpověď #3 kdy: 22 Května 2008, 10:18:44 »
No já sem jako první zkusil čistou instalaci HH z live CD. Instaloval sem to hned z nabídky po zvolení jazyka, protože se na plochu Live CD nedostanu kvůli tomu heslu. Kolize by tam teda byt určitě neměla. Mazal sem aj oddíly a všechno formátoval...
Ted jedu na Xubuntu 8.04 a všechno je OK. Fakt nevím čím to může být. Mám v plánu vrazit tam externí grafiku co si pučím a pak to Live zkusit znova. Dám vědět jak to dopadlo.
A s tím heslem sem taky našel diskuze že se to děje, ale nikde sem nenašel nějaké řešení.

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: problém s přechodem na 8.04
« Odpověď #4 kdy: 22 Května 2008, 10:23:56 »
Hlavně, že se podařilo. S tím heslem je to opravdu záhada. Každopádně s rozchozeném Radeonu X200 by neměl být až takový problém - návodů na fóru i na netu je plno.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

Pavel Tihlařík

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re: problém s přechodem na 8.04
« Odpověď #5 kdy: 22 Května 2008, 10:33:11 »
Je možné, že je problém s Gnome, když Xubuntu narozdíl od Ubuntu jede.
Je ale zajímavé, že V 7,04 je vše v pořádku.
Čekal bych, že novější verze Gnome bude mít širší podporu hardware a že starěí hardware bude podporovat stále.

tomina89

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: problém s přechodem na 8.04
« Odpověď #6 kdy: 25 Května 2008, 10:43:47 »
Tak sem to jakž takž rozchodil. Stáhl sem ovladač z http://ati.amd.com/support/drivers/linux/linux-radeon.html a s ním už se to rozjelo. Znovu sem teda naformátoval a nainstaloval HH a pak sem si z /home v recovery modu nainstaloval ten ovladač, pak restartoval a jelo to. Jenom se mi to už asi 3x kouslo (jako úplně, nešlo dělat absolutně nic) tak nevím jestli je to tou grafikou nebo ještě nějakýma nedodělávkama HH.
Každopádně to bylo grafikou a jejími ovladači.   

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.