Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: selhání instalace  (Přečteno 1786 krát)

andresp

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
selhání instalace
« kdy: 22 Května 2008, 19:43:55 »
Ahoj všem,

pokoušel jsem se instalovat Linux na počítač Acer Aspire E 380 a s nepořízenou. Zkusil jsem i několik distribucí a u všech dochází pravděpodobně k HW problémům. Po instalaci OpenSuSe i dalších jsem viděl pouze rozmazanou obrazovku a nic více. V případě Kubuntu se mě ukázala pouze úvodní grafika a instalace už vůbec ne  Jsem v rozpacích Poradí mě někdo, jestli se dá s tím něco dělat? Všem děkuji za radu!

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: selhání instalace
« Odpověď #1 kdy: 22 Května 2008, 20:02:56 »
Tady
http://www.digirevue.sk/buxus_dev/generate_page.php?page_id=46296
jsem koukal že obsahuje nvidia430/6100 - neměl jsem s tímto chipsetem žádný problém.
Předpokládám že jste do toho žádnou grafickou kartu nepřidával a používáte integrovanou.
Zkusil bych v biosu změnit nastavení řadiče disku a/nebo zkusit použít pro instalaci Ubuntu alternate CD, ke stažení třeba zde: http://releases.ubuntu.cz/hardy/ubuntu-8.04-alternate-i386.iso
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

dododo

  • Host
Re: selhání instalace
« Odpověď #2 kdy: 22 Května 2008, 21:12:02 »
Som začiatočník jednotlivé distribúcie som skúšal najprv z live CD a možná je tu typ. Mal som problém s monitorom CRT "digital! dával Out of range niečo takéto (podobne aj môj LCD acer)
ako správny bastlir som tam, strčil starý crt monitor analog (frekvencia nefrekvencia nedymelosa ) ono to šlo!. Pri inštalácii napr suse som si dával pozor pri kroku keď sa
v detekcii zisťoval monitor a dal som vždy kontrolu nastavenia pred dalším krokom (aby som sa vyhol následnej čiernej obrazovke) monitor keď so si nebol istý dal som VESA

andresp

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re: selhání instalace
« Odpověď #3 kdy: 22 Května 2008, 22:51:40 »
Já to provozuji také na CRT monitoru, i mě to našlo přesný typ vč. rozlišení i grafickou kartu, tak opravdu nevím, kde je zakopaný pes ...
Už jsem se rozloučil s možností, že na své pcčko naistaluji Linux, asi zústanu u oken, i když nejsem z toho nadšený  :(

dododo

  • Host
Re: selhání instalace
« Odpověď #4 kdy: 23 Května 2008, 08:04:36 »
Čo si tak požičať nejaký LCD monitor a odskúšať ďalšie  live verzie ,mne osobne niektoré live proste nešli
ak máte prístup na net cez google je tam toho spústa niektorá verzia určite sadne, mne s nízkymi nárokmina hardware bežala
verzia backtrack ináč zvaná bt2 final momentálne bt3 beta ,to je hlavne pre WiFi ale doinštaloval so aj kancelárske balíčky
tuším zo slax alebo slakware linux.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.