Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: my wifi problem  (Přečteno 1465 krát)

Sam

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
my wifi problem
« kdy: 23 Května 2008, 02:14:51 »
Ahoj,dlouho jsem se odhodlával k přechodu na Ubuntu,několikrát jsem stahoval torent,zkoušel instalace bez narušení systému a pod... Ale nakonec jsem si nechal zaslat CD a jsem neskutečně spokojen.Každé zapnutí počítače si užívám s tím co se nového naučím.Není to ten  stereotyp u Mrkvosoftu.Jen mám jeden malý pro mě důležitý problém: Wifi :( Mám noťas ACER s wifi kartou ale nedaří se mi připojit přes wifi.Přes kabel nemám sebemenší problém.Pomocí wiki jsem zkoušel wifi zapnout,nainstalovat driver přes Ndiswrapper,ale pokaždé vyhořím na jedné větě v terminálu:( : Error: no ndiswrapper utils found! Může mi někdo prosím pomoct.Chci Ubuntu,je to bomba,ale chci naplno využívat mé hardwarové vybavení laptopu.

Sam

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: my wifi problem
« Odpověď #1 kdy: 23 Května 2008, 02:19:05 »
jo a dioda o zapnuté wifi mě svití od prvního přihlášení do ubuntu

Belerby

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re: my wifi problem
« Odpověď #2 kdy: 23 Května 2008, 08:36:23 »
Myslim ze tady - http://ubuntuforums.org/archive/index.php/t-357267.html - to jeden clovicek resil a vyresil :-) Snad ti to pomuze.

dodv

  • Host
Re: my wifi problem
« Odpověď #3 kdy: 25 Května 2008, 18:07:55 »
Ak som tomurozumel indikačná dioda wifiny svieti teda máme ovladač! V kozole zadať sudo -s iwconfig ak je funčna malo by sa objaviť wlan0 alebo niečo podobné
ak nesvietikontrolka no wireless foun a nie je ovladač. Skuste ešte zadať iwlist wlan0 scann (scannig) ak je funkčné malo by oznámiť siete v okolí ,inač manualne nastavenie WiFi v Ubuntu (systém správa network) mi robí robí problém potreboval by som "blbovzdorný návod"v Kubuntu je to v pohode

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: my wifi problem
« Odpověď #4 kdy: 25 Května 2008, 19:16:47 »
Ak som tomurozumel indikačná dioda wifiny svieti teda máme ovladač! V kozole zadať sudo -s iwconfig ak je funčna malo by sa objaviť wlan0 alebo niečo podobné
ak nesvietikontrolka no wireless foun a nie je ovladač. Skuste ešte zadať iwlist wlan0 scann (scannig) ak je funkčné malo by oznámiť siete v okolí ,inač manualne nastavenie WiFi v Ubuntu (systém správa network) mi robí robí problém potreboval by som "blbovzdorný návod"v Kubuntu je to v pohode
Mel jsem Acer Aspire 5101WLMI a tam dioda svitila ikdyz tam zadnej driver nebyl. Byla tam bcm4318 a jelikoz jsem byl zacatecnik, tak mi trvalo asi mesic, nez jsem to zprovoznil. :D
Doporucuju odinstalovat ndiswrapper ze synapticu a nainstalit ndiswrapper primo od vyrobce:
http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=93482
Taky by mohl fungovat nesvobodnej ovladac..

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.