Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Monitor přes HDMI (hp w2207h + Ati Radeon HD2600)  (Přečteno 1798 krát)

Anthlon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
Monitor přes HDMI (hp w2207h + Ati Radeon HD2600)
« kdy: 25 Května 2008, 19:49:11 »
Mám problém s monitorem připojeným přes hdmi.
Hp w2207h (1680x1050) [DVI->HDMI kabel] na MSI Ati Radeon HD2600 (2x DVI)
Po instalaci kde je vše ok, restartu se občas a většinou stane že po splash screen skočí ubuntu (hh) normálně na login screen (ozve se zvuk), ale obrazovka je černá,tj jakoby bez obrazu, ale indikační ledka monitoru svítí že signál má, tj není v režimu sleep např. jako když je vypnutý výstup. Situaci občas vyjímečně vyřeší celkový restart, ale nyní nově, zcela úspěšně stačí vypojit a zapojit hdmi kabel, jedno jestli od monitoru nebo u počítače a zase strčit zpět tam kde byl, a vše je OK.
Při nabíhání systému, tj bios+logo,grub obraz normálně je i během loading splash obraz je, poté problikne, ale login už je potmě, v případě že nechám najet wokna, tak obraz rovněž je OK.
Ovladače používám z hh, neakcelerované, u těch akcelerovanych mě zlobilo maximalni rozlišení na login screen ktereho jsem se nemohl zbavit, a pote dle postupů zde na foru ktere jsem zkusil, jsem dosáhl akorát bílé obrazovky ktera se tu děje taky hodně lidem, ovšem ani tehdy jsem neměl ono kýžené rozlišení.
Poraďte pls.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.