Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace Ubuntu 8.04 - HH - zamrznutí při instalaci  (Přečteno 1412 krát)

petrHu

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
Instalace Ubuntu 8.04 - HH - zamrznutí při instalaci
« kdy: 25 Května 2008, 20:39:36 »
Dobrý den, ahoj,

zkoušel jsem na svůj notebook (do nynějška používáný na Win XP) nainstalovat HH. Podle přehledu HW by měl být kompatibilní.... Instalátor se spustí, a zavede mě do kroku č. 5 (z 7) a tam při kliknutí na vpřed se instalátor sekne... přestane reagovat myš, točit se CD, i disk... dokonce i procesor (poznám to podle ventilátoru, který se točí při aktivitě). Mohli byste mi prosím pomoci čím by to mohlo být?

Asi by to chtělo nějaké technické parametry - takže NTB Acer, 1,5GHz, ramka 512 Mb, chtěl jsem mít nainstalovaný Win i Ubuntu na jedom NTB... (snad info stačí, případně doplním)

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Instalace Ubuntu 8.04 - HH - zamrznutí při instalaci
« Odpověď #1 kdy: 25 Května 2008, 20:53:55 »
Popis to trochu presnejsie pri com sa sekne a aky hardware mas.(disk ata,sata,grafika aka)
Podla navodu je 5 krok rozdelovanie disku, tak napis ako mas rozdeleny disk, ci mas uz pripravenu cistu particiu, aky typ rozdelovania si zvolil... .
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

petrHu

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
Re: Instalace Ubuntu 8.04 - HH - zamrznutí při instalaci
« Odpověď #2 kdy: 25 Května 2008, 21:18:36 »
Díky za bleskovou odpověď, pokusím se to tedy upřesnit...

Grafika: ATI M. 9700
Disk: 60GB, původně rozdělenej na dva NFTS díly... při instalaci v kroku "Připravte si místo na disku" jsem zvolil první možnost - kde jsem posuvníkem nastavil poměr mezi novým diskem a původním... pochopil jsem to tak, že instalátor zvládnu ukousnout z mého disku kousek a z něj vytvořit nový oddíl...

instalace probíhala normálně jen na mém historickém stroji počítač trochu víc "šrotoval" ... instaloval jsem z CD a tak se CDRomka nezastavila... v 4. kroku došlo k výběru poměru mezi novým a původním diskem a v 5. kroku jsem si měl vybrat uživatelské jméno a heslo... normálně jsem to nastavil - stisknul jsem Další a systém po chvilku práce zamrznul...

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Instalace Ubuntu 8.04 - HH - zamrznutí při instalaci
« Odpověď #3 kdy: 25 Května 2008, 21:32:57 »
Prave som si skusil instalaciu vo virtualboxe a po 5 kroku mi hned rychlo skocil krok 7-rekapitulacia.
Niesom si isty, ale nehrabal ti pc pocas toho zamrznutia na disk? Pretoze to rozdelenie disku co popisujes by malo trvat velmi dlho. Musia sa presunut vsetky data vo win. na zaciatok disku ten sa potom rozdeli na particie vytvoria sa nove particie pre ubuntu, tieto sa musia naformatovat. Je to proceduta pri ktorej na starsom(pomalsom) pc moze trvat dasiatky minut a viac.

P.s defragmentoval si pred tym disk s win.?
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.