Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Výběr DVB-T karty  (Přečteno 5674 krát)

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Výběr DVB-T karty
« kdy: 26 Května 2008, 19:42:06 »
Protože v Brně začala nedávno konečně vysílat digitálně i Prima a nyní i Óčko, začal jsem přemýšlet o koupi DVB-T karty do svého počítače.
Nikdy jsem žádnou televizní kartu nekupoval, takže bych potřeboval s výběrem trochu poradit.

Nejraději bych interní kartu, budu ji používat jen na jednom PC. Určitě ale PCI, nikoliv PCI-E.
Stačí příjem DVB-T, analogový nepotřebuji.
Bezpodmínečně musí bezproblémově fungovat v Ubuntu a to včetně dálkového ovládání. Na Wiki i v databázi na abclinuxu jsou bohužel téměř samé staré karty, které se již neprodávají.

Jsou nějaké rozdíly mezi levnými a drahými kartami? Třeba v kvalitě obrazu apod. Nebudu ji sice používat tak často, ale pokud by měla něco, do čeho by stálo za to investovat, možná bych si ji koupil.
Až se v budoucnu začne vysílat s vysokým rozlišením, budou stávající karty stačit nebo bude třeba koupit novější?

Jak je to s dálkovým ovládáním? U karty je nějaký kabel s IR snímačem na konci nebo jak je to vyřešeno? Funguje dálkové ovládání v Linuxu? Je možné je případně použít i na jiné akce? Hodilo by se mi ovládání přehrávače hudby.

Jaký software používáte na sledování televize? Našel jsem jen samé pro KDE, raději bych něco pro Gnome. Něco, co by umělo EPG, nahrávání a dálkové ovládání.

Jakou kartu byste mi doporučili?
« Poslední změna: 26 Května 2008, 20:54:29 od Tomáš Pikálek »

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: Výběr DVB-T karty
« Odpověď #1 kdy: 26 Května 2008, 21:51:09 »
Ja bych se k dotazu taky pridal, ale mel bych zajem o neco pro laptop, cili pcmcia, nebo usb.
Dikes.. :)

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Výběr DVB-T karty
« Odpověď #2 kdy: 26 Května 2008, 22:36:18 »
PCI - bezproblémová s podporou přímo v jádru - TechniSat AirStar 2
přehrávám třeba v xine
nebo pomocí getstream streamuji celý paket(multiplex) včetně rádií multicastem do sítě a přehrávám třeba přes vlc (podrobnosti mám na webu)

dálkové - přijímač je takový dongle do sérového portu - zprovoznění třeba přes lirc

edit: přehled karet: http://www.linuxtv.org/wiki/index.php/DVB-T_PCI_Cards
« Poslední změna: 26 Května 2008, 22:53:40 od kiklhorn »
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

stedan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
Re: Výběr DVB-T karty
« Odpověď #3 kdy: 27 Května 2008, 18:58:00 »
Používám TV kartu Pinnacle PCTV Hybrid Pro PCI (310i), která funguje v Kubuntu skvěle. Ovladače jsou obsaženy v jádře, takže instalace je automatická. Pro přehrávání DVB-T používám Kaffeine.
Ubuntu GNOME Remix 12.10 64 bit, Asus K53SV, Intel Core i5-2430M, Intel HD 3000 + nVidia GT540M, 4 GB DDR3 1333 MHz, WD Scorpio Blue 640 GB

fester-182

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 426
Re: Výběr DVB-T karty
« Odpověď #4 kdy: 27 Května 2008, 21:09:42 »
Ked ta tlaci topanka, tak ju nevyzuvaj, skus ju rozchodit. ;)

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Re: Výběr DVB-T karty
« Odpověď #5 kdy: 27 Května 2008, 21:18:26 »
Karty, co zatím doporučujete, jsou docela drahé. Proto se znovu ptám - poznám ten rozdíl oproti levným tunerům?
Já jsem se spíš díval na něco jako AVer TV DVB-T Super 007, který by snad měl fungovat.

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: Výběr DVB-T karty
« Odpověď #6 kdy: 29 Května 2008, 01:38:36 »
Ja jdu do tehle...
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=35525
Sice to ma pouze usb1.1, ale nemelo by to delat problemy... :)

fester-182

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 426
Re: Výběr DVB-T karty
« Odpověď #7 kdy: 30 Května 2008, 13:40:11 »
Ja jdu do tehle...
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=35525
Sice to ma pouze usb1.1, ale nemelo by to delat problemy... :)

velmi dobru volbu ste zvolili  ;), urcite budete spokojny. To ze je to usb 1 nevadi.
Ked ta tlaci topanka, tak ju nevyzuvaj, skus ju rozchodit. ;)

tobr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 64
Re: Výběr DVB-T karty
« Odpověď #8 kdy: 30 Května 2008, 22:28:00 »
Ja jdu do tehle...
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=35525
Sice to ma pouze usb1.1, ale nemelo by to delat problemy... :)
Jenom mám dojem, že to je karta DVB-S a nikoliv DVB-T, to aby se někdo náhodou tímto doporučením nespálil :-\

Já mám pod mythbuntu 8.04 tuto http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=32308 a funguje bezproblémově jak analogová tak i digitální část. Dokonce už je u ní standardně podporováno i dálkové ovládaní (lirc). Zvuk funguje přímo z PCI sběrnice bez kablíku v analog i digital.
« Poslední změna: 30 Května 2008, 22:35:28 od tobr »
If you can't learn to do something well, learn to enjoy doing it poorly.
Ubuntu 10.04 32bit, Athlon II X4 635, M3N78-VM (nVidia 8200), 2x2GB, SATA WD640AAKS, TV Genius Video Wonder III

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: Výběr DVB-T karty
« Odpověď #9 kdy: 30 Května 2008, 22:32:27 »
Ja jdu do tehle...
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=35525
Sice to ma pouze usb1.1, ale nemelo by to delat problemy... :)
Jenom mám dojem, že to je karta DVB-S a nikoliv DVB-T, to aby se někdo náhodou tímto doporučením nespálil :-\

Já mám pod ubuntu 8.04 tuto http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=32308 a funguje bezproblémově jak analogová tak i digitální část.
Dojem mate spravny, mam na baraku parabolu a 4x vystup, takze jeste jeden pro me by se nasel, mam to 5 metru od laptopu...
DVB-T je tady dost rozsirene(40 programu a x radii), ale zadne zajimave kanaly tam nejsou, cili jdu do DVB-S. PCI verze umi cryptoworks, cili UPC a czechlink, takze by nemel byt doufam problem... :)

Rincewind

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 649
  • Na fórum jsem nezanevřel, jenom nestíhám....
Re: Výběr DVB-T karty
« Odpověď #10 kdy: 02 Června 2008, 10:53:42 »
Technisat AirStar2, koupený někdy předloni, jede bez problémů a bez konfigurace.

Dálkové ovládání (dobře sedne do ruky, příjemné knoflíky, o řád lepší než třeba ovladač Pinnacle) přes infrasnímač na sériovém portu (současné verze už mají asi USB), s LIRC v pohodě tak, jak je to s lirc jen možné (tj. trochu štelování potřebuje :) ).

Ad drahé karty: Nevím jak v konkrétním uvedeném případě, ale často se drahá a levná karta jednoho výrobce liší akorát přibaleným softwarem (pro windows), takže to můžou být vyhozené peníze.

kem

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
Re: Výběr DVB-T karty
« Odpověď #11 kdy: 27 Října 2009, 10:30:32 »
Moje zkusenost:
ASUS My Cinema U3100 mini, USB 2.0, DVB-T

Ma podporu v jadre a funguje "out-of-the box". Testovano na MythTV od distra Intrepid Ibex az po Koalu.

Kedrigern

Re: Výběr DVB-T karty
« Odpověď #12 kdy: 27 Října 2009, 12:09:15 »
A přehráváte přes ní i TV v HD?

vlabra

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 75
Re: Výběr DVB-T karty
« Odpověď #13 kdy: 29 Října 2009, 00:57:12 »
Já používám Leadtek WinFast DTV2000H. Je to sice hybridní karta, ale funguje skvěle. DVB-T jede out of the box bez nějakého laborování i s dálkovým ovládáním (stačí nainstalovat lirc). Pro přehrávání používám Kafeine (v OpenSuse a asi bude i v Kubuntu) a nově teď zkouším Totem v Ubuntu pres GSstreamer (jede celkem slušně, akorát přepínání programů trvá tak 2-3 sec oproti max 1 sec v Kafeine). Co se analogu týče, tak se mi ho podařilo kdysi zprovoznit (to bylo ještě na OpenSuse 10.3) ale je to dost dávno a moc si to nepamatuji.

gersa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Výběr DVB-T karty
« Odpověď #14 kdy: 02 Listopadu 2009, 22:22:53 »
Pripojim se se svym dotazem

Shanim TV kartu do planovaneho HTPC.

Podminky
DVB-T, analog uz netreba
podpora Mpeg4 (s ohledem na budoucnost)
Funkcnost dalkoveho ovladani

Kandidati
Leadtek WinFast DTV2000 H
AVER TV DVB-T Volar X A815
AVerTV DVB-T Volar Black HD

Privitam kazdou radu a zkusenosti


 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.