Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: obnova  (Přečteno 1693 krát)

jardakrtek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
obnova
« kdy: 26 Května 2008, 21:45:54 »
ahoj

chtel bych se zeptal jestli je mozne obnovit zakladni nastaveni ubuntu(nastaveni tesne po instalaci) a jestli ano tak jak.
jak lze pocitac restartovat pomoci terminalu?

predem dekuji

Satannas

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 262
Re: obnova
« Odpověď #1 kdy: 26 Května 2008, 21:51:32 »
Teda obnovu nevím, ale já bych to asi udělal tak, že bych nainstaloval Ubuntu, a až by mi všechno jelo, tak bych zazálohoval systém. Můžeš si tu zálohu udělat třeba hned po nainstalování. Restart v terminálu je:
sudo shutdown -r now


premet

  • Host
Re: obnova
« Odpověď #2 kdy: 26 Května 2008, 21:54:31 »
Mělo by to jít tak, že pokud si smažeš všechny adresáře začínající tečkou v domovském adresáři (skryté soubory) tak tam již nebudeš mít nastavení původního prostředí, programů atd. takže se dá říct, že vynulováno. Ale předem bych možná radši udělal zálohu  ;)

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: obnova
« Odpověď #3 kdy: 26 Května 2008, 21:56:34 »
Prosímvás, jak si udělat zálohu systému?
Xubuntu 12.04

Satannas

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 262
Re: obnova
« Odpověď #4 kdy: 26 Května 2008, 21:59:55 »

premet

  • Host
Re: obnova
« Odpověď #5 kdy: 26 Května 2008, 22:02:13 »
Zálohovat je možno několika způsoby  :) existují na to třeba programy nebo si můžeš zkopírovat soubory, které chceš zálohovat většinou data z domovského adresáře /home třeba na externí disk nebo vypálit. Nebo se můžeš podívat sem http://wiki.ubuntu.cz/Z%C3%A1loha%20a%20obnova%20syst%C3%A9mu

Vetinari

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 604
  • ... so better use your brain!
Re: obnova
« Odpověď #6 kdy: 27 Května 2008, 01:20:09 »
No než zálohovat systém sám pod sebou bych doporučil udělat zálohu celé partition. Nejlépe pomocí partimage
http://www.partimage.org/Download
Já ho používám pouze na windows (přeci jenom, reinstall linuxu mi přijde méně zdlouhavý - bez ovladačů, soft z repozitářů - a hlavně není potřeba dělat tak často - vydrží do nové verze:) a funguje to bezvadně.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.