Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: ztlumení podsvícení pri startu Ubuntu 8.04  (Přečteno 5450 krát)

zbynek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 83
ztlumení podsvícení pri startu Ubuntu 8.04
« kdy: 27 Května 2008, 10:21:25 »
Mam malý problém...při startu Ubuntu 8.04 se mi ztlumí podsvícení a pokaždé ho musím zvyšovat ručně. Pochopil bych, že se to bude dít při běhu na baterce, ale takhle???   :-\
« Poslední změna: 29 Května 2008, 22:33:26 od Anna Taliánová »

zbynek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 83
Re: ztlumeni podsviceni pri statru
« Odpověď #1 kdy: 27 Května 2008, 10:35:07 »
joo a mam nt Acer Aspire 5710z, Ubuntu 8.04
« Poslední změna: 29 Května 2008, 22:33:39 od Anna Taliánová »

honorguard

  • Host
Re: ztlumeni podsviceni pri statru
« Odpověď #2 kdy: 27 Května 2008, 13:22:17 »
Přidružím se a řeknu že se mi to děje taky, po každém probuzení, zapnutí videa/hry, zapnutí pc... ale třeba když zapnu video tak je zase záření naplno...

zbynek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 83
Re: ztlumeni podsviceni pri statru
« Odpověď #3 kdy: 29 Května 2008, 15:44:45 »
no to mne ne, jenom při startu ubuntu..jako by si myslel že noťas jede na baterku, tak to ztlumi podsvicení...nevím co s tím a už mi to leze krkem
« Poslední změna: 29 Května 2008, 22:34:11 od Anna Taliánová »

Wr41th

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 130
Re: ztlumení podsvícení pri startu Ubuntu 8.04
« Odpověď #4 kdy: 30 Května 2008, 01:47:50 »
jo me to dela taky jen pri startu, mam HP pavilion.. nevite co s tim?
HP pavilion dv6580 - AMD Turion64 X2 2x1,8GHz, 2x1GB RAM 667MHz, Nvidia 8400M GS 128MB - Ubuntu 10.10

Have you tried turning it off and on again?

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: ztlumení podsvícení pri startu Ubuntu 8.04
« Odpověď #5 kdy: 03 Září 2008, 23:11:15 »
stejný problém, zatím neznám příčinu, ani řešení.
Xubuntu 12.04

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: ztlumení podsvícení pri startu Ubuntu 8.04
« Odpověď #6 kdy: 04 Září 2008, 08:49:45 »
Tak jsem se na to včera doma trochu mrknul a přidám sem své poznatky:

-> Po startu systému (po přihlášení) mi podsvícení klesne na 0%.
-> Pokud začnu přehrávat video v MPlayeru, ztmavne na nulu. Nicméně v tomto případě se indikátor podsvícení (nebo jak se jmenuje ten applet na panelu) tváří, jako by bylo podsvícení stále na 100%. Stačí s tím trochu hýbnout a vše je zas v pořádku. Po vypnutí MPlayeru se podsvícení zase sníží a opět pomůže s tím zahýbat.
Stejné chování se projevilo při použití vido výstupu xv, x11 i gl, nicméně x11 funguje nejlépe (například zůsttane video v okně, když s ním hýbu, neproblikávají nabídky přes video a podobně.
Nutno dodat, že při zvětšování videa na fullscreen mi Mplayer v totemu píše nějakou chybku (gtk critical resize něco bla bla), ale funguje to asi v pohodě.
-> Video v Totemu je úplně v pořádku (až na to, že si s některými kousky totem neporadí)
-> Wormux mi taky podsvícení sníží stejným způsobem jako Mplayer.

Trochu jsem se potom, co jsem tohle zjistil, mrknul po nějakém řešení, a vypadá to na ovladače grafické karty. Jenže změnit jsem se je neodvažoval (ani si nemyslím, že by to nějak mohlo pomoci při současném výběru v ubuntu), protože při testu jakéhokoli ovladače mi vyjde, že je nevhodný. Dokonce i s tím, co používám (vesa).

Můj notebook je Acer Aspire 5715z, ale jaká je to ve skutečnosti grafická karta, to se mi nějak nepodařilo s určitostí určit (hm, slovní spojení za všechny prachy). Ale asi to je Intel něco integrated něco něco 965 (to ještě snad zjistím, až budu doma).

Za každý pokus o řešení děkuji.
Xubuntu 12.04

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: ztlumení podsvícení pri startu Ubuntu 8.04
« Odpověď #7 kdy: 04 Září 2008, 08:57:23 »
Ja som Mplayer prestal pouzivat davno...Neviem, ci som taka lama, ale prebehol som rozne nastavenia a nikdy mi to nefungovalo na 100%. vzdy sa objavil nejaky problem pri dakom formate ci streame...a tak som sa s Mplayerom zbabelo rozlucil a pouzivam VLC. Neviem o nicom, v com by bol VLC horsi ako Mplayer, funguje mi na vsetko vyborne (okrem Realmedia - na to pouzivam Real player)
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

pousteVnik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 182
Re: ztlumení podsvícení pri startu Ubuntu 8.04
« Odpověď #8 kdy: 04 Září 2008, 09:06:23 »
AHOJ to stejné nemá někdo řešení??

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: ztlumení podsvícení pri startu Ubuntu 8.04
« Odpověď #9 kdy: 04 Září 2008, 19:49:25 »
Zapomněl jsem napsat, že když udělám test ovladače graf. karty, divně to probliká, oznámí mi to, že ovladač není vhodný, ale problém s videem se až do odhlášení (a následovného přihlášení neobjevuje. Na počítači mé přítelkyně (odtud teď píšu) je ta stejná graf. karta ale problém s videem v mplayeru a podsvícením jsem nezaznamenal.
Xubuntu 12.04

DrSilenec

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 70
Re: ztlumení podsvícení pri startu Ubuntu 8.04
« Odpověď #10 kdy: 04 Září 2008, 20:04:59 »
Dámy a pánové daný problém nejspíše bude v ACPI Vašeho notebooku, viděl bych souvislosti s během na baterku. Je to obdobný problém, který se řešil s USB myší zastrčenou do portu v tu chvíli kdy nabíhal linuxový kernel. vyčkal bych pár verzí kernelu, a mělo by se vše vrátit do normálu a s tím ztlumením v MPlayeru ... je to 100% grafickou kartou, díky ní se počítač přepne do šetřivého módu, tudíž podle výrobce grafické karty či čipu bych updatoval ovladače :)
Use Ubuntu, Slackware and BSDs ;)

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: ztlumení podsvícení pri startu Ubuntu 8.04
« Odpověď #11 kdy: 04 Září 2008, 21:18:17 »
A... díky pane doktore. pro úplnost doplňuji že moje Graf. karta je Mobile Intel Graphics Media Accelerator X3100 128MB shared a text z terminálu při provádění testu ovladače (používaného):
Kód: [Vybrat]
ender@ender-laptop:~$ gksudo displayconfig-gtk
on_button_test_config_clicked()
Got pid 8599
(0, 0)
checkpoint 1
None
False
Sorry, this configuration video card driver
and monitor doesn't appear to work:

Messages from the X server:
(EE) VESA(0): No valid modes
(EE) Screen(s) found, but none have a usable configuration.
Fatal server error:

ender@ender-laptop:~$

Citace
Test nastavení selhal
Prosím zkontrolujte vybrané zařízení a nastavení.
« Poslední změna: 04 Září 2008, 21:32:56 od Ender Wiggin »
Xubuntu 12.04

DrSilenec

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 70
Re: ztlumení podsvícení pri startu Ubuntu 8.04
« Odpověď #12 kdy: 06 Září 2008, 20:58:27 »
V tom případě by Vám měla pomoci tato stránka http://www.thinkwiki.org/wiki/Intel_Graphics_Media_Accelerator_X3100
Use Ubuntu, Slackware and BSDs ;)

Xijo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 40
Re: ztlumení podsvícení pri startu Ubuntu 8.04
« Odpověď #13 kdy: 27 Září 2008, 17:38:46 »
Dámy a pánové daný problém nejspíše bude v ACPI Vašeho notebooku, viděl bych souvislosti s během na baterku.

No mne to robi pri starte ubuntu... a fachcim na msi cku akurat bez baterky...

honorguard

  • Host
Re: ztlumení podsvícení pri startu Ubuntu 8.04
« Odpověď #14 kdy: 03 Října 2008, 06:41:29 »
Nedávno jsem přešel na Archlinux a tenhle drobný problém s podsvícením se vyřešil. Ale možná taky záleží na programu který se na powersaving použije. Já totiž používám PowerDevil z KDE4, tak nevím jestli to nebude tím. Taky jsem předtím měl problém že když jsem měl systém uspaný v RAM a otevřel ntb, tak se sice probudil, ale hned se zase uspal a já ho pak musel zapínat, tlačítkem, což zpomalovalo hodně prbouzení, to už se taky vyřešilo.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.