Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: stahovat aktualizace nebo ne? [vyřešeno]  (Přečteno 3804 krát)

inuendo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 240
stahovat aktualizace nebo ne? [vyřešeno]
« kdy: 28 Května 2008, 21:26:25 »
..ahojki,může mi někdo poradit zda stahovat aktualizace nebo ne (ubuntu HH)?sice je uvedeno,o jaké se jedná, ale jelikož mi to nic neříká,tak nevím-abych si zbytečně nezabíral místo -stahovat pro aplikace,které nepoužívám-a nebo nevím,že je používám :)
« Poslední změna: 28 Května 2008, 22:11:59 od Anna Taliánová »

Pavel Půlpán

Re: aktualizace ??
« Odpověď #1 kdy: 28 Května 2008, 21:28:33 »
Aktualizace obsahují opravy chyb v jádře, v systému a v instalovaných aplikacích. Aktualizovat je doporučeno! ;)

karel kudrna

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 869
  • skill :: googllama
Re: aktualizace ??
« Odpověď #2 kdy: 28 Května 2008, 21:30:19 »
jaké aktualizace budeš stahovat lze samozřejmě nastavit tuším ve zdrojích software - bezpečnostní budeš jistě chtít. Pokud si nepřeješ aktualizovat nějaký program, protože ti verze kterou máš naprosto vyhovuje i to lze nastavit v synapticu - neaktualizovat tento balík. ;)
« Poslední změna: 28 Května 2008, 21:34:52 od Anna Taliánová »
prostý user
...selským rozumem...

anicka

  • Host
Re: aktualizace ??
« Odpověď #3 kdy: 28 Května 2008, 21:33:20 »
Přesně tak, jak již někdo výše napsal: Aktualizace Ubuntu - aktualizace typu Důležité bezpečnostní aktualizace (hardy-security) a Doporučené aktualizace (hardy-updates) je silně doporučeno vždy instalovat. Více viz česká Ubuntu Wiki - Přidávání zdrojů.

inuendo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 240
Re: stahovat aktualizace nebo ne?
« Odpověď #4 kdy: 28 Května 2008, 21:42:57 »
..díky za názory,budu se řídit radami zkušených a aktualizovat...

patnik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
    • beagle life
Re: stahovat aktualizace nebo ne? [vyřešeno]
« Odpověď #5 kdy: 17 Června 2008, 20:03:20 »
Po aktualizaci jádra se mě vždycky ptá jak naložit s grubem - je tam asi 6 možností, nikdy nevím jakou vybrat - starý, nový,modifikovaný.... Některé jsou označeny jako "experimentální" Je možné se toho nějak zbavit (kromě vypnutí aktualizací) ?

Pavel Půlpán

Re: stahovat aktualizace nebo ne? [vyřešeno]
« Odpověď #6 kdy: 17 Června 2008, 20:07:47 »
Jedině nechat jádro neakutalizovaný. Což nevím jestli je to pravý vořechový. ;)

Nicméně přelitím GRUBu (volba nový) nic nezkazíš, pokud nějak manuálně nezasahuješ do jeho konfiguráku.

patnik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
    • beagle life
Re: stahovat aktualizace nebo ne? [vyřešeno]
« Odpověď #7 kdy: 18 Června 2008, 07:19:46 »
Mám tam dole přilepené WinXP pro dualboot, jestli zmizí, tak to dopsat umím, nerad bych rozhodil ty složité číselné řady u Linuxu nad tím.

Fň.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 127
Re: stahovat aktualizace nebo ne? [vyřešeno]
« Odpověď #8 kdy: 18 Června 2008, 07:47:46 »
Hezký den,

pokud Vás dobře chápu,jaká čísla máte na mysli, tak ta udávají pouze označení verze jádra.
To se přepisuje jen v případě, že vyjde nějaká zásadní změna jádra. A pokud vyjde nové, tak staré zůstává stále k dispozici pokud by s novým jádrem byly přece jen problémy.

Toho přepsání bych se určitě nebo rozhození bych se určitě nebál.

Kazekage

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 256
  • Stand or Die
Re: stahovat aktualizace nebo ne? [vyřešeno]
« Odpověď #9 kdy: 18 Června 2008, 08:26:59 »
Mám tam dole přilepené WinXP pro dualboot, jestli zmizí, tak to dopsat umím, nerad bych rozhodil ty složité číselné řady u Linuxu nad tím.


a co tak editovat boot/grub a subor menu.lst  tam das len # (zahradka ako hovorila moja profka na informatike) pred jadra ktore tam nechces vidiet. Ja tak mam napriklad vyhodene recovery jadra z novsich kernelov aby som tam nemal 1000poloziek, a este som Si Vistu prepisal na Hlistu :)
Asus_F3KA_Ubuntu_8.04_32bit
Desk:A8n32_sli_deluxe, 3700+ Amd_OC, 2GB_ram, 1950xt_ati_radeon: Ferdora_9, Win_XP_pro
Xbox_360_Premium :) flash Nokia_E61_Symbian_S60_3rd_edition Ghost_In_The_Shell Star_Wars_fan  HTC_HD_user

patnik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
    • beagle life
Re: stahovat aktualizace nebo ne? [vyřešeno]
« Odpověď #10 kdy: 18 Června 2008, 18:30:13 »
rozumím,  nicméně když přidám zahrádku, můžu to už rovnou smazat. Spíš jsem chtěl aby se mi v grubu ty starší verze kernelu nehromadili, tož abych je zakomentovávat/mazat nemusel. Předpokládám, že je musím smáznout v synapticu. Dík.

Yontalcar

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 833
  • Semper fidelis
Re: stahovat aktualizace nebo ne? [vyřešeno]
« Odpověď #11 kdy: 18 Června 2008, 23:29:56 »
co zkusit upravit tohle:
/boot/grub/menu.lst
Kód: [Vybrat]
...

## only counts the first occurence of a kernel, not the
## alternative kernel options
## e.g. howmany=all
##      howmany=7
# howmany=all

...

z all (na tom 1× zakomentovaném řádku) na nějaké číslo (doporučoval bych min. 2)
!! NEODKOMENTOVÁVAT !!
pak spustit $ sudo update-grub

Pokud chceš ovšem jádra odebrat úplně, musíš přes synaptic nebo jiného správce balíků
NB: ASUS X53U - AMD Brazos E450; Debian GNU/Linux Sid amd64 (KDE 4.14)
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist. - Albert Einstein

patnik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
    • beagle life
Re: stahovat aktualizace nebo ne? [vyřešeno]
« Odpověď #12 kdy: 19 Června 2008, 14:56:52 »
dík, to je přesně ono, :o
teď mě ještě napadá, kolik starých jader si má smysl nechávat v systému, mám pocit, že každé zabere kolem 60 MB. Už se Vám stalo, že jste se museli vracet ke staršímu kernelu - myslím o víc než o jednu verzi ?

Martin - ViPEr*CZ*

Re: stahovat aktualizace nebo ne? [vyřešeno]
« Odpověď #13 kdy: 19 Června 2008, 14:59:57 »
dík, to je přesně ono, :o
teď mě ještě napadá, kolik starých jader si má smysl nechávat v systému, mám pocit, že každé zabere kolem 60 MB. Už se Vám stalo, že jste se museli vracet ke staršímu kernelu - myslím o víc než o jednu verzi ?
Já si nechávám jedno dozadu vždy... ale ještě se mi nestalo, že by jsem musel najíždět ze zálohy... ale je pravda, že v systému se až tolik nehrabu.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Kazekage

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 256
  • Stand or Die
Re: stahovat aktualizace nebo ne? [vyřešeno]
« Odpověď #14 kdy: 19 Června 2008, 19:54:16 »
mno a ked is updatol kernel vsetko slo v pohode? myslim ako wifi a vga?
dnes som dal new kernel ale nezobralo mi ani wifi ani vga tak som zase na 25.16
cez vikend sa s  tym ale pohram. len si nechcem rozhadzat system
Asus_F3KA_Ubuntu_8.04_32bit
Desk:A8n32_sli_deluxe, 3700+ Amd_OC, 2GB_ram, 1950xt_ati_radeon: Ferdora_9, Win_XP_pro
Xbox_360_Premium :) flash Nokia_E61_Symbian_S60_3rd_edition Ghost_In_The_Shell Star_Wars_fan  HTC_HD_user

vadimo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 891
    • Linux Tips & How to
Re: stahovat aktualizace nebo ne? [vyřešeno]
« Odpověď #15 kdy: 22 Června 2008, 07:39:57 »
Presne tak. Aj ja som vcera aktualizoval a neslo wifi ani vga. Bolo treba doinstalovat este nejake veci linux-?????? s číslom jadra. Wifi sa robehla ale nvidia nie. No nejak som nemal na to chut, tak som zmenil grub na stare jadro.
Asus A6M - Ubuntu 7.10
Asus wl500b
IPBOX 200 - na ceste

Benito

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re: stahovat aktualizace nebo ne? [vyřešeno]
« Odpověď #16 kdy: 22 Června 2008, 10:49:56 »
Pokud chceš ovšem jádra odebrat úplně, musíš přes synaptic nebo jiného správce balíků
Jsem v Ubuntu(mám 8.04 HH) začátečník, tak bych potřeboval poradit jak odstranit stará jádra v synaptiku. Jinak sem si hned podle výše uvedeného návodu upravil bootovací menu(možná že ho pak i zneviditelním, aby mi do toho přítelkyně nehrabala) umí jen Wokna :-\
MB Asus A7V600-X, AMD Sempron 2800+, 1GB RAM, ATI Radeon 9600XT 128MB, HDD 80GB
Ubuntu HH 8.04

Radix

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 631
Re: stahovat aktualizace nebo ne? [vyřešeno]
« Odpověď #17 kdy: 22 Června 2008, 10:58:09 »
Stará jádra vyhledáš, zaškrtneš a z nabídky zvolíš Odebrat.

Jirka125

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 128
  • "pandoliščí člověk"
Re: stahovat aktualizace nebo ne? [vyřešeno]
« Odpověď #18 kdy: 22 Června 2008, 11:08:28 »
Jsem v Ubuntu(mám 8.04 HH) začátečník, tak bych potřeboval poradit jak odstranit stará jádra v synaptiku. Jinak sem si hned podle výše uvedeného návodu upravil bootovací menu(možná že ho pak i zneviditelním, aby mi do toho přítelkyně nehrabala) umí jen Wokna :-\
No já to dělám tak, že si grubu menu.lst zkopíruji název jádra, který chci odstranit, poté si ho vyhledám v Synaptiku a dám ho úplně odstranit.
HP Omnibook xe 4100, Ubuntu 8.04 - Gnome, Xfce, Enlightenment DR17

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.