Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Navod na Office 2007 ve Wine  (Přečteno 21545 krát)

zdenda.cz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Navod na Office 2007 ve Wine
« kdy: 30 Května 2008, 17:38:39 »
na teto adrese Office 2007 on Linux with Wine install jsem nasel navod jak zprovoznit Office 2007 ve Wine ale anglictinou moc nevladnu tak bych chtel nekoho poprosit jestli by neudelal podobny navod v cestine. predem moc dekuji
« Poslední změna: 11 Prosince 2008, 00:15:35 od Anna Taliánová »

Fracty

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 809
Re: Navod na office 2007 ve wine
« Odpověď #1 kdy: 30 Května 2008, 19:03:40 »
heh....lidičky se pokoušejí přejít na linux, ale potřebují MSO2007, které je pro win....
řeknu to jinak proč vůbec??...klidně bych vám to přeložil...ale neudělám to kvůli tomu, že je to zbytečné...

jak už tu dostkrát padlo, linux není windows a naopak, takže se nepokoušejte z něj windows dělat....
pokud mi dáte důvod, který bude dostatečný, tak vám to přeložím...

jinak aspoň vám dám radu... pokud linux chceta, hledejte alternativy pro linux a taky se snažte sám, a pokud chcete poradit, měl by jste pro to i něco udělat..

rada http://translate.google.com/translate_t

fester-182

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 426
Re: Navod na office 2007 ve wine
« Odpověď #2 kdy: 31 Května 2008, 11:12:48 »
a co takto openoffice, nic ? :)
Ked ta tlaci topanka, tak ju nevyzuvaj, skus ju rozchodit. ;)

Chrizo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 170
    • Nepsavec
Re: Navod na office 2007 ve wine
« Odpověď #3 kdy: 31 Května 2008, 11:42:05 »
openoffice se zatím MSO2007 nevyrovná /v množství funkcí/.Pokud si třeba MSO2007 koupil tak mu může být líto ho nevyužít.

zdenda.cz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Navod na office 2007 ve wine
« Odpověď #4 kdy: 01 Června 2008, 08:40:27 »
jde mi o to ze 99,9% lidi mezi kterymi se pohybuji vyuziva office a do skoly pro tvorbu prezentaci a dalsich podobnych veci office proste potrebuju protoze kompatibilita s openoffice neni 100%. vim ze linux neni windows ale prave office 2007 je pouze jediny duvod proc zustavam na windowsech. zkousel sem i v linuxu virtual pc do kteryho jsem nainstaloval win ale nepodarilo se mi rozbehat usb disky. openoffice jsem pouzival ale kvalit office 2007 bohuzel nedosahuje  >:( S linuxem po tu dobu co jsem ho mel nainstalovany tak jsem byl max spokojenej ale ten office mi proste moc chybel

tobr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 64
Re: Navod na office 2007 ve wine
« Odpověď #5 kdy: 01 Června 2008, 09:32:00 »
Nemyslím si, že je příjemné, když někdo pošle odkaz na návod, jak něco nainstalovat, že je hned napadán či přemlouván, aby tak nečinil :-/ a aby se ještě musel obhajovat, proč tak činí.
Kdo má děti, které chodí třeba na gymnásium tak ví, že po nich chtějí několikrát týdně projekty a prezentace a to explicitně v MS Office.
Koneckonců v cílech Wine 1.0 je mezi prvními úkoly uvedeno zprovoznění všech zdarma viewerů pro MS Office.
Sám jsem v naší firmě jediný, kdo odmítl koupi MS Office s tím, že to u mne stejně dobře zastane OpenOffice. Což se také přesně stalo. Navíc mám stále novější OO, zatímco kolegové zůstali na MS Office 2003, takže z hlediska podporovaných na tom jsem už snad i lépe než oni :-)
Ale se současnou polikou MS s jejich Officem 2007 pro celou domácnost za nějakých 1200Kč s dph včetně média, bude určitě hodně lidí tuto možnost zvažovat a je jenom dobře, když to bude pod wine na linuxu než na windows.
If you can't learn to do something well, learn to enjoy doing it poorly.
Ubuntu 10.04 32bit, Athlon II X4 635, M3N78-VM (nVidia 8200), 2x2GB, SATA WD640AAKS, TV Genius Video Wonder III

Uran

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 341
Re: Navod na office 2007 ve wine
« Odpověď #6 kdy: 02 Června 2008, 07:20:54 »
Taky bych se primlouval aby to nekdo prelozil a hodil na wiki. Sam sice pouzivam Mandrivu 2008.1, ale postup bude asi kompatibilni.

Jinak jsem resil situaci kdy mi kamarad poslal sablony protokolu kde bylo zmrsene vyceurovnove cislovani a "korektne" se zobrazilo pouze v office 2003....

Vice napr. http://www.abclinuxu.cz/forum/show/225454 (kdyby nefungoval link naletecke poste tak asi v treti odpovedi je dalsi link)

Jen pro zajimavost ani wordviewer to cislovani korektne nezobrazil.

Zkousel jsem i oo 3b a ani to nepomohlo.

PS: z letmeho pohledu jsem pochopil, ze na rozchozeni Office 2007 je nutny CrossOver Games, ktery neni zadarmo?

« Poslední změna: 02 Června 2008, 07:30:44 od Uran »
"Pouze text v MS Wordu je opravdu čistý, příteli."

Fracty

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 809
Re: Navod na office 2007 ve wine
« Odpověď #7 kdy: 02 Června 2008, 08:50:23 »
já teda nevím jak vy, ale vím že také chodím do školy (vysoká)

také dělám prezentace/protokoly

a plno lidí zde OO.o používá, nikdy jsem zatím MSO2007 nepotřeboval, natož  2003.

pokud se něco zobrazí špatně (jako že se to stane) tak se to prostě opraví ne???

jinak já sám osobně OO.o mám, ale moc ho nepoužívám (jen na nějaké horší věci, kde nejde o kvalitu sazby atd)
pokud si na něčem dávám fakt záležet (Bakalářka, semestrální, seminární práce, kde je výstup, grafika, důležitá) tak je tu kombo GIMP/Inkscape/ConTeXt, a věřte že nemám prezentace vůbec špatné...

jinak aby jste věděli, že vím o čem mluvím studuji grafiku/design/nábytek

Uran

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 341
Re: Navod na office 2007 ve wine
« Odpověď #8 kdy: 02 Června 2008, 09:56:43 »
No asi jsem to vysvetlil spatne ja take pouzivam oo 2.4 a necini mi problem takove to veci opravit, ale problem je v tom ze nevim jak to ma vypadat (office rozchozne pod linuxem nemam - a word viewer pod wine to stejne korektne nezobrazi).

Dalsi veci je to ze kdyz mam takto opravovat pomalu kazdou sablonu tak to zabere dosti casu a u rosahlesich dokumentu je to prace dosti otrocka.

Navic mam licenci na "Office 2007" tak proc toho nevyuzit.
"Pouze text v MS Wordu je opravdu čistý, příteli."

Rincewind

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 649
  • Na fórum jsem nezanevřel, jenom nestíhám....
Re: Navod na office 2007 ve wine
« Odpověď #9 kdy: 02 Června 2008, 15:19:17 »
zkousel sem i v linuxu virtual pc do kteryho jsem nainstaloval win ale nepodarilo se mi rozbehat usb disky.

To umí virtualbox ze stránek sunu (ne ta verze z repozitářů).

Pokud někdo chce/musí provozovat office a zároveň chce používat linux (nebo je mu jen líto těch peněz co za to utratil a chce mít aspoň pocit, že to může používat :) ), je to dle mého nejlepší řešení.

Uran

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 341
Re: Navod na office 2007 ve wine
« Odpověď #10 kdy: 03 Června 2008, 07:04:37 »
Tak jsem zkosel postup z http://wine-review.blogspot.com/2008/03/office-2007-on-linux-with-wine-install.html a zasekl jsem se pote co jsem zadal seriove cislo a dale instalace nepokracovala.

Pouzivam Mandrivu 2008.1, wine 0.9.58, CrossOver Game 7.0.0-1.i386 ( http://media.codeweavers.com/pub/crossover/cxgames/demo/crossover-games-7.0.0-1.i386.rpm )

1. smazal jsem ~/.wine
2. spustil $winecfg
Kód: [Vybrat]
[ged@localhost ~]$ winecfg
wine: creating configuration directory '/home/ged/.wine'...
Could not load Mozilla. HTML rendering will be disabled.
wine: '/home/ged/.wine' created successfully.
3. nastavil jsem v "obraz -> emulace virtualniho desktopu" rozliseni 1024x768, emulaci win xp
4. tady prichazi prvni odlisnost od anglickeho postupu. soubory rpcrt4.dll.so a msxml3.dll.so jsem nenasel v ~/cxgames/lib/wine nybrz v /usr/lib/wine - msxml3.dll.so (cca 276,5 KB) a rpcrt4.dll.so (cca 396,6 KB). Presto jsem je nakopiroval do ~/.wine/drive_c/windows/system32 a   prepsal jimi puvodni knihovny.
5. znovu jsem spustil [ged@localhost ~]$ winecfg, v konfiguraci wine jsem v sekci knihovny pridal dve vyse uvedene knihovny a nastavil je jako nativni windows
Kód: [Vybrat]
[ged@localhost ~]$ winecfg
6. stahnul jsem Microsoft XML Parser (MSXML) ( http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=28494391-052b-42ff-9674-f752bdca9582&DisplayLang=en )
7. nainstaloval ho [ged@localhost download]$ msiexec /i msxml3.msi
Kód: [Vybrat]
[ged@localhost download]$ msiexec /i msxml3.msi
fixme:advapi:LookupAccountNameW (null) L"ged" (nil) 0x33f7fc (nil) 0x33f800 0x33f7f4 - stub
fixme:advapi:LookupAccountNameW (null) L"ged" 0x12f000 0x33f7fc 0x12eef0 0x33f800 0x33f7f4 - stub
fixme:msi:msi_unimplemented_action_stub MigrateFeatureStates -> 2 ignored L"Upgrade" table values
err:richedit:ReadStyleSheet ReadStyleSheet: skipping optional destination
err:richedit:ReadStyleSheet ReadStyleSheet: skipping optional destination
fixme:msi:ControlEvent_SpawnWaitDialog Doing Nothing
fixme:msi:ACTION_HandleStandardAction unhandled standard action L"SetODBCFolders"
fixme:msi:msi_unimplemented_action_stub MigrateFeatureStates -> 2 ignored L"Upgrade" table values
err:msi:msi_get_dialog_record query failed for dialog L"Wdsfpca_Rollback.C8C0673E_50E5_4AC4_817B_C0E4C4466990"
fixme:msi:ACTION_PerformUIAction unhandled msi action L"Wdsfpca_Rollback.C8C0673E_50E5_4AC4_817B_C0E4C4466990"
fixme:msi:ACTION_CustomAction Rollback only action... rollbacks not supported yet
fixme:setupapi:SetupCopyOEMInfW install catalog file L"C:\\Program Files\\Common Files\\Microsoft Shared\\SFPCA Cache\\msxmlx.cat"
fixme:setupapi:SetupQueryInfOriginalFileInformationW (0x1a3630, 0, (nil), 0x7dc8ff98): semi-stub
fixme:setupapi:SetupPromptReboot 0x1b2828, (nil), 1
fixme:msi:msi_unimplemented_action_stub RemoveExistingProducts -> 2 ignored L"Upgrade" table values
8. pripojil jsem cd disk (vypalena verze office 2007 enterprise) jako root [root@localhost download]# mount -t iso9660 -o unhide /dev/cdrom /media/cdrom0
Kód: [Vybrat]
[root@localhost download]# mount -t iso9660 -o unhide /dev/cdrom /media/cdrom0
mount: blokové zařízení/dev/sr0 je chráněno proti zápisu, připojuji pouze pro čtení
9. prepnul jsem se do slozky /media/cdrom0 a spustil [ged@localhost cdrom0]$ wine setup.exe, spustil se virtualni desktop a instalacni program me vyzval k vlozeni serioveho cisla - overeni probehlo v poradku nasledovalo odsouhlaseni smlouvy. Naklikal jsem parametry instalace (menil jsem pouze to co se bude instalovat) nikoliv cestu ap.
10. a ted jen cekam zadny progres mechanika "nehuci", ve slozce ~/.wine zadne soubory nepribyvaji a stale dokola se opakuje tento vypis v konzoli (po hodine jsem ztratil nervi a utnul to
Kód: [Vybrat]
fixme:xrender:X11DRV_AlphaBlend not a dibsection
fixme:xrender:X11DRV_AlphaBlend not a dibsection
fixme:xrender:X11DRV_AlphaBlend not a dibsection
fixme:xrender:X11DRV_AlphaBlend not a dibsection
fixme:xrender:X11DRV_AlphaBlend not a dibsection
fixme:xrender:X11DRV_AlphaBlend not a dibsection
fixme:xrender:X11DRV_AlphaBlend not a dibsection
fixme:xrender:X11DRV_AlphaBlend not a dibsection
fixme:xrender:X11DRV_AlphaBlend not a dibsection
fixme:xrender:X11DRV_AlphaBlend not a dibsection
fixme:xrender:X11DRV_AlphaBlend not a dibsection
fixme:xrender:X11DRV_AlphaBlend not a dibsection

Ukonceni instalace programu nefunguje a po zavreni wine se v konzoli zobrazi:

Kód: [Vybrat]
fixme:xrender:X11DRV_AlphaBlend not a dibsection
fixme:xrender:X11DRV_AlphaBlend not a dibsection
fixme:xrender:X11DRV_AlphaBlend not a dibsection
fixme:htmlhelp:HtmlHelpW HH case HH_UNINITIALIZE not handled.
fixme:ole:NdrCorrelationInitialize (0x33d84c, 0x33d44c, 1024, 0x0): stub
fixme:rpc:NdrStubCall2 new correlation description not implemented
fixme:rpc:RpcImpersonateClient ((nil)): stub
fixme:rpc:RpcRevertToSelf stub
fixme:advapi:CheckTokenMembership (0x9c 0x132b90 0x7de945c0) stub!
fixme:ole:NdrCorrelationFree (0x33d84c): stub
fixme:ole:NdrCorrelationInitialize (0x33d80c, 0x33d40c, 1024, 0x0): stub
fixme:powrprof:DllMain (0x7db50000, 1, (nil)) not fully implemented
fixme:ntdll:NtPowerInformation Unimplemented NtPowerInformation action: 11
fixme:netapi32:NetGetJoinInformation Stub (null) 0x33f0dc 0x33f0d0
fixme:advapi:CheckTokenMembership ((nil) 0x132698 0x33f0b8) stub!
fixme:advapi:CheckTokenMembership ((nil) 0x132698 0x33f0b8) stub!
fixme:powrprof:DllMain (0x7db50000, 0, (nil)) not fully implemented
« Poslední změna: 03 Června 2008, 10:46:17 od Uran »
"Pouze text v MS Wordu je opravdu čistý, příteli."

Uran

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 341
Re: Navod na office 2007 ve wine
« Odpověď #11 kdy: 03 Června 2008, 07:20:32 »
Taky jsem narazil na to to doplneni predchoziho navodu ale to uz jsem nejak nepochapal http://wine-review.blogspot.com/2008/03/microsoft-office-2007-update.html
"Pouze text v MS Wordu je opravdu čistý, příteli."

weckho

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Re: Navod na office 2007 ve wine
« Odpověď #12 kdy: 22 Června 2008, 23:10:19 »
Ahoj,

pokud by ti nevadila malá investice, zhruba $60 (myslím, že pokud Microsoft Office 2007 potřebuješ k práci, tak se to dá překousnout),
tak využij můj návod na funkční instalaci. Najdeš ho na mém blogu: http://www.internetblog.cz/linux-ubuntu/jak-nainstalovat-microsoft-office-2007-v-linux-ubuntu 8)

Bernard Williams

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 103
    • Santiaco.cz
Re: Navod na office 2007 ve wine
« Odpověď #13 kdy: 23 Června 2008, 10:51:31 »
Zdravím,
nevím jestli to tady padlo či nikoliv, ale zkoušel jsi OpenOffice 3.0beta? Mě OpenOffice 2 taky moc nenadchl, ale 3.0beta mi připadá parádní. Dělal jsem teď v ní celou seminární práci a nemohu si stěžovat. Snad jen mi tam zatím chybí česká kontrola pravopisu, ale ta se dá možná stáhnout a zprovoznit.
Bernard
ASUS NB F3E, Intel Core 2 Duo T5450, 15.4" WXGA, int. graf. karta Intel GMA X3100, 2GB RAM, HD 250GB.
Debian 5 "Lenny" + Windows 7
 Santiaco.cz | Maturitní tabla

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: Navod na office 2007 ve wine
« Odpověď #14 kdy: 24 Června 2008, 09:30:50 »
Zdravím,
nevím jestli to tady padlo či nikoliv, ale zkoušel jsi OpenOffice 3.0beta? Mě OpenOffice 2 taky moc nenadchl, ale 3.0beta mi připadá parádní. Dělal jsem teď v ní celou seminární práci a nemohu si stěžovat. Snad jen mi tam zatím chybí česká kontrola pravopisu, ale ta se dá možná stáhnout a zprovoznit.
Bernard

Jestli to z toho odkazu dobře chápu... OO 3.0b není zatím v češtině, co? Myslím menu a tak...
Pokud je, tak bych si ji téměř bez váhání stáhl, pokud ne, tak i když já osobně nemám s angličtinou problém, pc používá i moje rodina, kde se toto už tvrdit nedá...

Jinak ještě k prvním příspěvkům, kde srovnáváte OO a MSO. Dovolte, abych se k tomu taky vyjádřil...
Office byl v podstatě jediný a poslední důvod, proč jsem se zdráhal přechodu na linux, i když jsem měl doma už asi půl roku cd Kubuntu 7.04 a nějakou dobu i Ubuntu 7.10. S OO jsme byli nuceni pracovat ve škole a od té doby jsem k ní získal značný odpor. Zcela jistě na to mělo podíl i to, že jsme pracovali na strojích, na nichž se hrdě vyjímala nálepka "Testováno 2000" a jenom spuštění OO trvalo několik minut(!).
Potom jsem se ale rozhoupal a řekl si, že to s OO ještě zkusím. Vyšla verze 2.3 a já byl celkem spokojenej, i když na MSO 2007 a jeho vzhled jsem mohl jenom slintat. Funkci to plnilo, tak co. Snad tisíckrát jsem ale proklel MS za formáty jako .docx (zdůrazňuji MS, nepovažoval jsem to za chybu OO) pak ale přišla 2.4, která už zvládala i tyto výmysly a já si říkal, že je to parádní.
Teď nedávno jsem ale potřeboval vytvořit životopis kvůli brigádě. Marně jsem hledal něco jako "Průvodce životopisem" nebo šablonu, na něž jsem byl zvyklej z MSO. Pan Google mi poradil stránku s českejma šablonama ke stažení, našel jsem strukturovaný životopis, stáhl... Někde jsem kvůli tomu zakládal i vlákno, protože mi pak nešel celej OO. To se ale vyřešilo a teď jsem zkoušel šablonu znova. Otevřela se, já ji proscrolloval... A nezlobte se na mě, ale takovej životopis bych opravdu nikomu nepředložil. Chápu, že OO možná jiný možnosti neskýtá, ale to byla fakt hrůza.
Možná taky proto bych se nezlobil, kdybych měl možnost používat na linuxu MSO, mimo teda důvody, které jsou zde již uváděny, jakože když něco vytvoříte jedním a otevřete druhým, připadáte si jako idiot. A ať se na mě nezlobí ti, kteří argumentují tím, že se to "prostě opraví", tak možná mám na to jenom štěstí, ale dělat to téměř pokaždý a/nebo u rozsáhlejších dokumentů to je opravdu, opravdu iritující!

Obecně fandím věcem, který nepoužívá většina lidí, dyť jsem se proboha pustil do přechodu na Ubuntu, i když jsem o linuxu nevěděl zhola nic! Teď ho zvládnu jakž-takž používat, i když zde pořád zakládám vlákna, ale zkrátka nezlobte se na mě, v oblasti kancelářských balíků se OO MSO2007 zatím zkrátka nevyrovnal.

Tak... omlouvám se za "trochu" delší příspěvek...  :-[
nemusíte se mnou souhlasit, ale tak to vidím...
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Navod na office 2007 ve wine
« Odpověď #15 kdy: 24 Června 2008, 10:05:27 »
No, přijde mi, že když se srovnává OO a MSO, tak každý chce, aby OO umělo přesně to, co umí MSO. Je s podivem, že mnoha lidem vadí, že si OO neporadí s formáty MSO2007. Problém bude nejspíš v tom, že si s těmito formáty neporadí ani MSO2003 (v některých případech mi tato nekompatibilita přijde spíše záměrná - kdo by kupoval O2007, když má funkční O2003? Kůli jinému gui asi těžko, ale když nebude moci otevřít soubor .docx, tak hned poběží do obchodu pro Office)
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: Navod na office 2007 ve wine
« Odpověď #16 kdy: 24 Června 2008, 10:13:54 »
No, přijde mi, že když se srovnává OO a MSO, tak každý chce, aby OO umělo přesně to, co umí MSO. Je s podivem, že mnoha lidem vadí, že si OO neporadí s formáty MSO2007. Problém bude nejspíš v tom, že si s těmito formáty neporadí ani MSO2003 (v některých případech mi tato nekompatibilita přijde spíše záměrná - kdo by kupoval O2007, když má funkční O2003? Kůli jinému gui asi těžko, ale když nebude moci otevřít soubor .docx, tak hned poběží do obchodu pro Office)

Ano, v těch "nových" formátech s Vámi souhlasím, je to od MS zhovadilost a nucení lidí kupovat si nový MSO2007... Přijde mi to podobný jako DirectX10 a báječná Vista...  :-\
Vůbec bych se nedivil, kdyby v nějakým MSO200x přišel formát .docy, protože OO už zvládne otevřít .docx...
Jo, je to od nich nechutný a lidi z OO tak musej pracovat na otvírání nesmyslnejch MS formátů, místo aby se soustředili na vylepšování jinejch funkcí...
Ten životopis ale považuju za dost značnou mezeru, protože když už ho člověk píše, tak chce, aby nějak vypadal... V tom mě ale OO zklamal...
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

Rincewind

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 649
  • Na fórum jsem nezanevřel, jenom nestíhám....
Re: Navod na office 2007 ve wine
« Odpověď #17 kdy: 24 Června 2008, 10:22:26 »
Ten životopis ale považuju za dost značnou mezeru, protože když už ho člověk píše, tak chce, aby nějak vypadal... V tom mě ale OO zklamal...

Právě proto bych na životopis nikdy nepoužil šablonu - životopis má přece vyjádřit do jisté míry i osobnost pisatele (byť jen strukturovaný, ale i to vypoví minimálně o schopnosti práce s počítačem) a životopis ze šablony (byť sebekrásnější) nenaznačuje nic lichotivého.

Jakpak asi zaujme při výběrovém řízení, když bude stejný jako 10 ostatních kolem?

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Navod na office 2007 ve wine
« Odpověď #18 kdy: 24 Června 2008, 10:29:48 »
Jojo, OO určitě nejsou dokonalé (ale to není ani MSO). Až se k tomu dostanu, prubnu OO3.

Jinak z těch nových MS formátů by jeden vykvet - v práci používáme MSO2003 a někteří zahr. partneři začlai používat MSO2007. A tak máme o zábavu postaráno. Zrovna včera jsem řešili, co je zač soubor s příponou .xslm. A prý že je to excelovský workbook s makry (bez maker je .xlsx). Ceké slavné .xslm však není nic jiného, než zipový archiv, ve kterém jsou zvlášť soubory s makry a zvlášt tabulka)
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: Navod na office 2007 ve wine
« Odpověď #19 kdy: 24 Června 2008, 10:42:59 »
Ten životopis ale považuju za dost značnou mezeru, protože když už ho člověk píše, tak chce, aby nějak vypadal... V tom mě ale OO zklamal...

Právě proto bych na životopis nikdy nepoužil šablonu - životopis má přece vyjádřit do jisté míry i osobnost pisatele (byť jen strukturovaný, ale i to vypoví minimálně o schopnosti práce s počítačem) a životopis ze šablony (byť sebekrásnější) nenaznačuje nic lichotivého.

Jakpak asi zaujme při výběrovém řízení, když bude stejný jako 10 ostatních kolem?

Hm, možná máte pravdu, ale co se mě týče, pořád by na mě působil životopis vytvořenej třeba v jinak ne moc hezké šabloně "moderní" z MSO než prostě napsaný:
Vzdělání: - 1994-2003 ...
to mi pořád přijde takový neumětelský, i kdybych tam použil tisíc typů písma... možná, že se dá vytvořit advanced-looking životopis i bez šablony, ale momentálně mě nenapadá, jak...  ::)
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Navod na office 2007 ve wine
« Odpověď #20 kdy: 24 Června 2008, 11:00:28 »
K původnímu příspěvku: Zatím bych s tím návodem na wiki moc nespěchal, protože podle něj je k instalaci potřeba nějaký CrossOver Games, což je bůhvíco, jenom ne opensource či free software - ku staření je pouze trial verze, funkční po 7 dní. Druhou možností je někde "sehnat" potřebné knihovny.

EDIT: Možná tento alternativní návod: http://www.quicktweaks.com/2008/04/09/install-ms-office-2007-in-linux/+

EDIT 2: Tak mne napadá, že pokud z toho CrossOveru vykuchnete jenom ty dvě knihovny, mělo by to být také funkční (i když nevím, jak moc legální).
« Poslední změna: 24 Června 2008, 11:14:29 od EuGenio »
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

tomaskCZ

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 373
Re: Navod na office 2007 ve wine
« Odpověď #21 kdy: 25 Června 2008, 09:42:44 »
jasne, kdyz se nekdo pta jak nainstalovat MSO, tak vykrikovat na co a radit pouzivej OO je na prd.

Alespon to co ja mam na 7.10 ma s dokumenty s MSO problemy a je to i dost pomale ... ta 3.0 beta se kompiluje, nebo je nekde .deb ?

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
« Poslední změna: 25 Června 2008, 13:23:42 od luisah »

tomaskCZ

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 373
Re: Navod na office 2007 ve wine
« Odpověď #23 kdy: 07 Července 2008, 14:52:23 »
Ti, kteri to jiz 3.0beta instalovali - mela by se odebrat predtim starsi verze OO ? Me to odebere s tim i language-support-cs a language-support-en a kdyz je chci dat zpatky, tak se znovu instaluji v zavislostech OO, coz se jich nezbavim tedy

Sedum

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re: Navod na office 2007 ve wine
« Odpověď #24 kdy: 30 Července 2008, 22:42:59 »
Jsem fanda Ubuntu, ale OO je tragické - rychlost, zabírající prostředky a padá mi - teď zkouším Gnome office - zatím vypadá jako nejlepší řešení. Je to škoda...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.