Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zpomalení systému [vyřešeno]  (Přečteno 2407 krát)

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Zpomalení systému [vyřešeno]
« kdy: 01 Června 2008, 00:13:06 »
Popis problému: "Najednou" se mi zpomalily některé mírně grafické aplikace (resp. méně graficky náročné hry, těch více náročných moc nemám), může to být aktualizací, čímkoli, ale ve sledování systému je v procesech jakýsi proces "sh", je tam dvakrát, v obou případech jako "Zombie", ale nemizí, zůstává tam.
-> otázka: může to souviset, je to pravděpodobné?
-> jak se těchto procesů zbavit? Jsou tam i po restartu počítače (už bezprostředně po něm)...

Popis systému: Ubuntu 8.04 upgradovaný ze 7.10, grafické karta ATI s 8.3. ovladači, compiz vypnut, wine (i v tom se to zpomaluje - třeba Bus driver), v poslední době jsem instaloval: Supertux 2 - "vývojová verze" (ale z repozitářů, mimochodem jedna z těch bržděných her), VariCAD viewer (stažený ze stránek VariCADu)...

edit: ještě dodám, že teoreticky nenáročné - emají nároky ani na CPU, ani na paměť:P
Našel jsem si je podle ID v adresáři /proc a v jejich adrasářích bylo nějaké exe, root a cwd s ikonou programu a pak ještě několik převážně prázdných texťáků a složky s dalšíma soubormama - "67 položek s celkovou velikostí 0 bajtů"...
« Poslední změna: 07 Června 2008, 01:19:36 od 3m9d »
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Zpomalení systému
« Odpověď #1 kdy: 04 Června 2008, 12:55:31 »
Nalezena pravděpodobná příčina: Při pokusu o zapnutí efektů jsem se dočkal pouze bílé obrazovky, tak jsem se podíval, co používám za drivery, když to dřív šlo - a ejhle, byly to MESA drivery.... Zůstává však otázka, jak se zbavit těch dvou zombie procesů (nebo alespoň zjistit, co jsou zač - "sh" není příliš jasné označení...)
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Zpomalení systému
« Odpověď #2 kdy: 07 Června 2008, 01:19:13 »
Takže vyřešeno nainstalováním ATI driverů 8-5. Instalace probíhala překvapivě jednoduše - stačilo sh <jméno souboru> a dál už to byla klikačka - fakt jsem koukal.... Jsem si řikal "je to linux nebo není..." no a pronextoval jsem se až k úspěšnému dokončení - po restartu to krásně fungovalo :)
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.