Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kubuntu 8.04 - nejde kódovat do MP3  (Přečteno 1949 krát)

Krehy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
Kubuntu 8.04 - nejde kódovat do MP3
« kdy: 02 Června 2008, 22:26:50 »
Mám nainstalováno Kubuntu 8.04 včetně podpory pro mp3, lame a podobných věcí. Přesto nejsem schopen uložit zvuk do MP3. Ať už jde o video nebo o hudbu. Vždy se načte ffmpeg a následně spadne. Předtím jsem měl 7.04 a nikdy jsem s tím problém neměl. Zkoušel jsem i OpenSUSE 10.3 a kupodivu, úplně stejné problémy. Už jsem z toho docela zoufalý. Nechci si po roce spokojenosti s linuxem instalovat zase tu hrůzu jménem Windows, abych měl v čem editovat video.

Možná trochu pokrok: když jsem použil pro konverzi videa do formátu avi s mp3 zvukem mencoder a dal samplerate na 8000, konverze proběhla úspěšně. Zvuk byl ale ve videu posunutý, nemluvě o kvalitě. Opravdu neví nikdo, kde může být zakopaný pes?
« Poslední změna: 03 Června 2008, 17:56:36 od Anna Taliánová »

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
Re: Kubuntu 8.04 - Nejde kódovat do MP3
« Odpověď #1 kdy: 03 Června 2008, 14:00:42 »
V čem to děláš? Osobně bych ti mohl doporučit KAudioCreator, nebo SoundKonverter.
Kubuntu forever :-)

Rincewind

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 649
  • Na fórum jsem nezanevřel, jenom nestíhám....
Re: Kubuntu 8.04 - Nejde kódovat do MP3
« Odpověď #2 kdy: 03 Června 2008, 14:16:24 »
Mám nainstalováno Kubuntu 8.04 včetně podpory pro mp3, lame a podobných věcí. Přesto nejsem schopen uložit zvuk do MP3. Ať už jde o video nebo o hudbu. Vždy se načte ffmpeg a následně spadne. Předtím jsem měl 7.04 a nikdy jsem s tím problém neměl. Zkoušel jsem i OpenSUSE 10.3 a kupodivu, úplně stejné problémy. Už jsem z toho docela zoufalý. Nechci si po roce spokojenosti s linuxem instalovat zase tu hrůzu jménem Windows, abych měl v čem editovat video.

Možná trochu pokrok: když jsem použil pro konverzi videa do formátu avi s mp3 zvukem mencoder a dal samplerate na 8000, konverze proběhla úspěšně. Zvuk byl ale ve videu posunutý, nemluvě o kvalitě. Opravdu neví nikdo, kde může být zakopaný pes?

Není to  video z foťáku? Tam bych doporučil avidemux, ten se s produkcí mého Nikonu (mov se zvukem s nějakou příšerně nízkou samplerate) vždy popral docela slušně (konverze do xvid+mp3 s nějakým protišumovým filtrem navíc). Nebo ffmpeg2theora, ta to taky schroustla bez potíží, výsledkem ovšem nebyl avi+mp3 ale theora+ogg :)

Krehy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
Re: Kubuntu 8.04 - Nejde kódovat do MP3
« Odpověď #3 kdy: 03 Června 2008, 15:58:03 »
Problém není v čem to dělám, nejde to nikde. Prostě ffmpeg i mencoder selže. Avidemux, SondKonverter, Kdenlive, všude je to stejný.

Tak změna. Mencoder funguje, ffmpeg ne.
« Poslední změna: 03 Června 2008, 16:06:16 od Krehy »

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
Re: Kubuntu 8.04 - nejde kódovat do MP3
« Odpověď #4 kdy: 03 Června 2008, 22:20:00 »
To je hodně divné. Být tebou pustím si na kompu Memtest, mám takový pocit, že by jsi mohl být i celkem nepříjemně překvapen.
Kubuntu forever :-)

Krehy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
Re: Kubuntu 8.04 - nejde kódovat do MP3
« Odpověď #5 kdy: 04 Června 2008, 18:50:43 »
Memtest je v pořádku. Nainstaloval jsem Kubuntu 7.10 a vše běží jak má. Zkusím si udělat výpis balíčků a nainstalovat to stejné do 8.04. Snad to pomůže.

Krehy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
Re: Kubuntu 8.04 - nejde kódovat do MP3
« Odpověď #6 kdy: 14 Července 2008, 11:57:04 »
Bohužel nepomohlo. Nainstaloval jsem stejné balíky do 8.04, ale konverze videa je stále nefunkční. Opravdu se nikdo nesetkal s podobným problémem???

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.