Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problem s 3D akcelerací-problikávaní obrazovky  (Přečteno 1253 krát)

Hans999

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Problem s 3D akcelerací-problikávaní obrazovky
« kdy: 07 Června 2008, 11:43:04 »
Ahoj,
mám takový divný problém, chtěl jsem zkusit akicelerované prostředí, tak jsem nejprve vyzkoušel jestli mi jede 3D akcelerace. Ta sice jede, ale problikává. Přibližně každou sekundu problikne obrazovka (v 3D aplikaci) nebo její část. Dělá to při tom testu s těmi ozubenými koly, co je na ubuntu wiki, i při té hře pinguin racer a dokonce i u některých spořičů obrazovky. Příkaz glxinfo | grep direct vypíše "yes".
Akcelerovaný ovladač grafických karet ATI  v Ovladači hardwaru mám zapnutý, myslíte že by pomohlo stáhnout ovladače ze stránek ATI a ty nainstalovat? Jinak je to karta ATI Radeon 9600. System Ubuntu 8.04.

A ještě mám dva další problémy, kvůli kterým se mi nechtělo zakládat nové tema:
1)Jak nastavit, aby se mi obrázky otevírali nativně v prohlížeči obrázků? Te'd se mi otevírají v prohlížeči dokumentů, který jsem použil jako první a už to tak zůstalo. Nikde to nemůžu najít.
2)Kde nastavit, aby se skype souštěl ihned po spuštění systemu?
Díky moc za rady, pozn.: jsem začínající uživatel.

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
Re: Problem s 3D akcelerací-problikávaní obrazovky
« Odpověď #1 kdy: 07 Června 2008, 12:12:58 »
toto problikávání jsem tu na foru už s pár kolegy řešil....bohužel jsme zatím došli jen k závěru, že se jedná o chybu ATI ovladačů a proto je třeba při spuštění aplikace, která problikává vypnout compiz

takže si nainstaluj fusion-icon
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install fusion-icon

a přidej si jej do spuštění po startu: Systém - Volby - Sezení (tlačítko přidat - příkaz zní: "fusion-icon")

další dotazy:
1) spusť si nautilus - najdi požadovaný typ obrázku - pravý klik - Vlastnosti - karta Otevřít s - a tam si vyber jakým programem se má obrázek otevírat
2) spuštění skypu po startu viz. bod o spuštění fusion-icon
PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.