Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nautilus error/crash po upgrade na HH &manual "reinstalacii" balickov  (Přečteno 2319 krát)

8472

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Zivot je ako rebrik do kurina, kratky a osraty ...
 :'(

zdravim

mam dost blby problem.
HELP

cez piatok/sobotu som doma upgradoval z GG na HH , a upgrade zbehol v pohode.
potom som si zacal prisposobovat prostredie, a jedna z takych veci bola aj manualna instalacia VMWARE.
ta sa mi par krat nepodarila, a tak som musel niekedy cistit az manualne niektore jeho subory napr. v /usr/lib/vmware a pod.
to by nebol problem.

ibaze som ja blbec v tej rychlosti skocil potom o uroven vyzsie do /usr/lib a ako som hladal medzi pouzitymi prikazmi nieco, tak sa mi tam podarilo spustit rm -R v /usr/lib . -- ja viem, som *censored*.
--- no behom 5sekund odkedy som to spustil sa mi to podarilo prerusit, no aj tak to pomazalo nejake veci - ake vsetky netusim, no rozbilo mi to synaptic, trocha gnome atd atd.
tak som pristupil k tomu, ze spravim napravu, a zhodil som X-ka do terminalu a potom cez aptitude som znova dotiahol este nejake balicky ktore mi chybali, tak aby som mal na disku vsetky balicky od upgradu.
nasledne som spustil v adresari /var/cache/apt/aptitude prikaz dpkg -i *.deb , aby znova nainstalovalo vsetko a tym padom doplnilo chybajuce veci do /usr/lib .
az to zbehlo, tak som restartol a system v pohode nabehol, i som sa v pohode prihlasil a vacsina aplikacii vyzera byt opravena, ibaze ihned po prihlaseni mi vyskocil alert s nasledovnym textom:
Citace
Couldn't display "x-nautilus-desktop:///".
Error: DBus error org.freedesktop.DBus.Error.Spawn.ChildExited: Launch helper exited with unknown return code 127
Please select another viewer and try again.
pricom tato ista hlaska sa objavuje aj ked si otvorim napr. "Places/Home Folder" , a odtial ked kliknem na ikonu, Computer, tak znova spomenuta hlaska vyskoci. ked tu hlasku zavriem, a zaviem aj nautilus okno, tak znova vyskocia oboje okna + ta chyba. a tak sa to niekolko krat opakuje az prestane kym znova nespustim Nautilus.

pokial skusim spustit nautilus cez terminal, tak mi do terminalu popri spustenom nautile s chybou vypise zvlast dalsiu hlasku:
Citace
nautilus
seahorse nautilus module initialized
Initializing nautilus-share extension

** (nautilus:23941): WARNING **: Unable to add monitor: DBus error org.freedesktop.DBus.Error.Spawn.ChildExited: Launch helper exited with unknown return code 127



a uz sa v tom asi od rana vrtam, googlim co sa da, ale nic zaujimave.
- skusal som podla googla pozriet a skontrolovat ci je spravne nastavenie v ~/.config/user-dirs.dirs = XDG_DESKTOP_DIR="$HOME/Desktop"
- v gconf-editor v /apps/nautilus/preferences/desktop_is_home_dir/desktop_is_home_dir = false
obe veci boli spravne nastavene
--- podla roznych diskusii na nete malo vela ludi napodobny problem ktory prave tymto vyriesili, no to asi nie je moj pripad

potom podla dalsej rady v diskusie som skusil vytvorit noveho uzivatela, ci aj tam bude ten problem (lebo ludom v diskusiach co mali podobne problemy sa to u ineho usera neprejavilo), a problem sa prejavil aj u toho noveho usera


tak uz neviem co mam s tym robit, neviete pls niekto helfnut?

moc diky
« Poslední změna: 12 Června 2008, 21:37:42 od Vojtěch Trefný »
Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.

spynfo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 505
    • picasa: konicky a relax
error org.freedesktop
je to asi blbost, protoze uz jses na trochu vyssi urovni, ja bych zkusil znovu nainst. cely xserver a pak nekolik restartu, nastavit vsechno nejdriv na "vychozi"...  pak se to mozna chyti, me to parkrat pomohlo (bez ohledu na aplikace, ktere hlasi chybu).
Muj nekonecny obdiv vsem, kdo pisou v shellu :-)
Compaq Presario CQ57 AMD E-450 APU with Radeon(tm) HD Graphics × 2

8472

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Zivot je ako rebrik do kurina, kratky a osraty ...
no, ten org.freedesktop bol len error ktory to vyprdlo, ale ked som to teraz posledne dni skumal, a vyskusal gdb na nautila , tak mi to skor vzdy skoncilo s tymto errorom:

Kód: [Vybrat]
in main (argc=Cannot access memory at address 0xe) at nautilus-main.c:569
lenze nie som programator aby som do detailu rozumel tomu co som z toho nasiel v zdrojaku nautila v.2.22.3, v subore nautilus-main.c na tom riadku 569
nasiel som tam nejaky gtk_main () , co som sa docital ze je nejaky GTK loop, co je sice pekne, ale zase stojim ze neviem co s tym fcul
Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.

8472

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Zivot je ako rebrik do kurina, kratky a osraty ...
Re: Nautilus error/crash po upgrade na HH &manual "reinstalacii" balickov
« Odpověď #3 kdy: 18 Června 2008, 08:47:39 »
mno, tak myslim ze je problem vyrieseny, a bez reinstalacie (dufam :D).

vyrieseny asi takym sposobom, ze som si vyplul do suboru md5 checksum suborov z instalovanych balikov, ktorych zoznam je v /var/lib/dpkg/info/*.md5sums
tam som si potom vy-grep-ol vsetky ktore boli oznacene ako FAILED, bolo toho nieco cez 100 riadkov, ale vela failed suborov bolo z rovnakych balikov, takze bolo to mozno nieco medzi 20-30 instalovanych balikov.
no a tie som potom preinstaloval, a nakoniec este dorazil cez dpkg-reconfigure <zoznam balikov>
a po restarte uz ziadne errory, ziadne blbe hlasky, vsetko vyzera ze funguje, tak fajn :)
Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.