Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Závislost gnome-panel na Evolution  (Přečteno 1997 krát)

xtal

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
Závislost gnome-panel na Evolution
« kdy: 08 Června 2008, 19:39:18 »
Ahoj,
proč je gnome-panel závislý na přítomnosti Evolution? Když jsem Evolution odinstaloval, nestačil jsem se divit, kam se panely poděly... Co když někdo Evolution nepotřebuje - má se obejít taky bez panelů?
Notebook Fujitsu-Siemens, Core 2 Duo 2.0 Ghz, 2 GB RAM, 160 GB HDD, Ubuntu 10.4

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Re: Závislost gnome-panel na Evolution
« Odpověď #1 kdy: 08 Června 2008, 19:46:37 »
Jistě to nevím, ale nebere náhodou kalendář na panelu nějaké informace (schůzky a tak) právě z Evolution? Nevím, nepoužívám, ale znělo by to logicky.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Závislost gnome-panel na Evolution
« Odpověď #2 kdy: 08 Června 2008, 19:47:02 »
gnome-panel nemá závislost na Evolution, ale pouze na evolution-data-server, který potřebuje kvůli kalendáři.

Kenji

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
    • Ifrit
Re: Závislost gnome-panel na Evolution
« Odpověď #3 kdy: 08 Června 2008, 19:50:53 »
Gnome má vůbec šílené závislosti. Včera jsem instaloval Debian a Gnome a ani nevíte jak jsem byl naštvaný, když jsem dal instalovat Gnome-core (nejmenší balíček) a nainstalovala se mi každá blbost, nejvíc mě naštvalo nainstalování Samba serveru. Přitom netuším na co Gnome potřebuje nutně sambu.
*´¨)
¸.·´¸.·´¨)
(¸.·´ (¸.·*´`*·>>>

xtal

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
Re: Závislost gnome-panel na Evolution
« Odpověď #4 kdy: 08 Června 2008, 19:55:35 »
gnome-panel nemá závislost na Evolution, ale pouze na evolution-data-server, který potřebuje kvůli kalendáři.
Můj problém byl, že jsem v Synapticu použil volbu "Úplně odstranit", která samozřejmě odebrala taky evolution-data-server. Ale stejně je to zvláštní závislost...
Notebook Fujitsu-Siemens, Core 2 Duo 2.0 Ghz, 2 GB RAM, 160 GB HDD, Ubuntu 10.4

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Re: Závislost gnome-panel na Evolution
« Odpověď #5 kdy: 08 Června 2008, 19:58:44 »
Můj problém byl, že jsem v Synapticu použil volbu "Úplně odstranit"
Tím to nebude, teto volba způsobí odstranění konfiguračních souborů (ale ne uživatelských). Spíš jste vybral všechny balíky, co mají evolution v názvu.

xtal

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
Re: Závislost gnome-panel na Evolution
« Odpověď #6 kdy: 08 Června 2008, 20:03:39 »
To si nepamatuji. Ale myslím, že jsem prostě vybral balík evolution a dal 'úplně odstranit'...

Znamená to, že evolution-data-server není součástí aplikace Evolution, nýbrž integrální součástí gnome?
Notebook Fujitsu-Siemens, Core 2 Duo 2.0 Ghz, 2 GB RAM, 160 GB HDD, Ubuntu 10.4

jamaica

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 64
    • http://www.jptuning.net
Re: Závislost gnome-panel na Evolution
« Odpověď #7 kdy: 09 Června 2008, 11:18:52 »
Taky sem odinstaloval Evolution a dal sem volbu odebrat všechny závislé balíky a kalendář mi jede normálně.(doufám že mluvím o tom samém a neplácám tu blbiny.v linuxu sem laik).
Bůh odpouští, JÁ NE!!!

Radius

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 143
    • CZT
Re: Závislost gnome-panel na Evolution
« Odpověď #8 kdy: 09 Června 2008, 17:44:58 »
no jiz jsme tusim i zakladal na tohle tema, pr: chci odebrat hry a ehjle, kdo necte a da odstranit, tak zjisti, ze se mu smaze pulka gnome (tusim ze to bylo ve verzi 7.04), od verze 7.10 jiz jdou hry vyhodit...

proste pokud chce clovek neco vyhodit, tak si musi hlidat, zda to nahle nevede nekam na gnome, pak muze byt pruser

osobne jsme taky za toto nastvanej, pac se mi uz povedlo nainstalovat program a kdyz ho chci dat rpyc, tak nejde, chce vzit pulku systemu, roto se musi vyhodit natvrdo (nekoukat na zavislosti) a rucne si opsat co k nemui patri a vyhazovat

tohler mi prijde jako jedna z nejvetsich chyb linuxu, ac to ma sve velke vyhody, tak tohle nevidim moc dobre, meli by s tim neco udelat

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.