Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Smazání panelu [vyřešeno]  (Přečteno 3933 krát)

erico9999

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 308
Smazání panelu [vyřešeno]
« kdy: 10 Června 2008, 13:41:27 »
Čao, mám problém, chtěl jsem si trochu předělat ubuntu a tak jsem si dal všechny blbosti co potřebuju na panelu dal na panel dolní a horní jsem chtěl smazat. Dal jsem pravým > Odstranit tento panel ale zústala tam místo panelu taková černá skvrna jakože panel už tam není ale na tom místě kde byl je černá čára jako kdybych tam měl nějaký černý panel. Chtěl bych aby to zmizelo a měl bych tam normální plochu, zkoušel jsem to restartovat a stejně tam ta černá čára je a když si zapnu např firefox tak tu černou čáru překrije a když ten firefox vypnu tag ta část která překrývala tu černou čáru tam zústane ale neaktivní jinak se firefox vypne. Chci tím říct že když např. oknem přejedu přes tu černou čáru která je místo toho vymazaného panelu tak to tam prostě zústane to s čím po tom přejedu. Doufám že jste to pochopili asi jsem se vyjádřil trochu divně  ;D
Nevíte jag to spravit??
« Poslední změna: 12 Června 2008, 07:11:54 od erico9999 »
Linux je cesta do budoucnosti

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Smazání panelu
« Odpověď #1 kdy: 10 Června 2008, 16:06:37 »
Zkusím vás jenom přeformulovat:
Po panelu vám zbyl prostor, který zachycuje obraz, který se na něj dostane, na začítku je černý.

Jak to spravit: netuším, asi bych zkusil změnit pozadí, případně tam panel vrátit a zase odstranit (případně mezitim přesunout) - nevím o tom, že by to byla nějaká častá chyba... (jo případně mezi tim vrácenim a mazáním ještě vypnout efekty, máte-li je zapnuté) Jinak co máte za grafickou kartu a ovladače?
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

erico9999

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 308
Re: Smazání panelu
« Odpověď #2 kdy: 10 Června 2008, 16:19:09 »
Zkusil jsem vypnout efekty a už to šlo zmizelo to. Když jsem je znova zapnut tag se tam ten pruh zase objevil. Nevíte  jak tomu zabránit? A pokud jde o tu grafickou kartu jakou mám jak to zjistím?
Linux je cesta do budoucnosti

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Smazání panelu
« Odpověď #3 kdy: 10 Června 2008, 16:43:10 »
grafická karta - v terminálu :     lspci                (a u grafické karty bude něco jako VGA, pokud nebudete vědět, pošlete to sem celý)

jak tomu zabráni (pokus)t: s efektama vrátit panel (klik na ten existující -> nový panel), vypnout efekty, smazat panel, zapnout efekty ;)
(možná to bude fungovat, možná ne....)
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

erico9999

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 308
Re: Smazání panelu
« Odpověď #4 kdy: 10 Června 2008, 18:48:59 »
Nepomohlo to. :( Tak tu dávám tu grafickou kartu.
01:00.0 VGA compatible controller: nVidia Corporation NV44A [GeForce 6200] (rev a1)

A ještě bych se chtěl zeptat, Jak si mám změnit obrázek u startovacího tlačítka? Dolní panel jsem si udělal podobně jak mám windows a místo toho jak je na windows xp tlačitko start tak tam mám jen ikonku jako na vistě. Chtěl bych si to změnit na svůj obrázek, který mám stáhnlí takový pěkný a newím jak ho dát místo té ikonky.
Víte jak to udělat?
« Poslední změna: 10 Června 2008, 19:10:52 od erico9999 »
Linux je cesta do budoucnosti

erico9999

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 308
Re: Smazání panelu
« Odpověď #5 kdy: 10 Června 2008, 19:47:51 »
Už se to spravilo newím čím to bylo mám zapnutý efekty a jede to v pohodě. Chtěl bych ale vědět jak tam dát ten svůj obrázek místo toho znaku?
Poradíte?
Linux je cesta do budoucnosti

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Smazání panelu
« Odpověď #6 kdy: 10 Června 2008, 19:52:50 »
myslíte jako tlačítko hlavní nabídky? Vím, že se to dá změnit přes gconf-editor (spustíte přes Alt+F2) ale už si nepamatuju, kde přesně v něm - ale je to vcelku logicky umístěný, že jsem na to natrefil...
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

erico9999

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 308
Re: Smazání panelu
« Odpověď #7 kdy: 10 Června 2008, 20:01:32 »
ANO MYSLÍM hLAVNÍ NABÍDKA NE PANEL NABÍDKY  TAM JSOU TŘI TLAČÍTKA APLIKACE MÍSTA SYSTÉM JÁ CHCI JEN TO JEDNO A TO ZMĚNIT. ZAPNUL JSEM TO CO JSTE ŘEKL ALE NĚJAK TO TAM NEMÚŽU NAJÍT NEMOHL BYSTE MI TROCHU PORADIT? a PROMIŇTE ŽE PÍŠU VELKÝM AŽ TEď JSEM SI TO UVĚDOMIL A PŘEPISOVAT SE MI TO NECHCE. :)
Linux je cesta do budoucnosti

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Smazání panelu
« Odpověď #8 kdy: 10 Června 2008, 20:05:07 »
V pořádku... Takže pokud chcete jen jedno, tak pravym na ty stávající tři a dát Odstranit z panelu, pak pravym na prázdnej panel -> Přidat na panel -> Hlavní nabídka ;) Do gconf se mrknu, jestli to najdu....
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Smazání panelu
« Odpověď #9 kdy: 10 Června 2008, 20:15:53 »
Takže (doufám) /apps->panel->objects->menu_bar
a tam nastavíte adresu obrázku do klíče "custom_icon" (čtvrté shora)
a zaškrtnete use_custom_icon (druhé zdola)
hodně štěstí ;)
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

erico9999

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 308
Re: Smazání panelu
« Odpověď #10 kdy: 10 Června 2008, 21:02:19 »
Promiňte asi jsem úplně blbý ale pořád to nemúžu najít. Zapnu to a dám apps>panel>objects ale tam už nemúžu najít to menu_barmám tam jen další podadresáře Object_0, Object_1, Object_2 atd. a ani v tom jsem nenašel menu_bar. Jen je tam menu_path ale to asi ono není. Nemohl byste mi to nějak ještě upřesnit? Asi jsem vážně blbý ale opravdu to nemúžu najít.
Linux je cesta do budoucnosti

erico9999

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 308
Re: Smazání panelu
« Odpověď #11 kdy: 10 Června 2008, 21:08:21 »
Tak jsem to už našel ale teĎ nevím jak upravit ten obrázek. Našel jsem menu_bar (pomocí kolonky hledat) a teď nevím co s tím.
Pomúžete mi?
Linux je cesta do budoucnosti

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Smazání panelu
« Odpověď #12 kdy: 10 Června 2008, 21:09:59 »
kdepak :D To já se na té dlouhé cestě přehlédl....
Jinak já tam, kam jsem vás omylem poslal mám jako první menu_bar_screen0, kde je to taky, nicméně chtěl jsem vás nasměrovat do
...panel->default_setup->objects->menu_bar

(teď ale jestli se tím nezmění jen defaultní nastavení a nikoli to vaše... :P, no za pokus to stojí)
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Smazání panelu
« Odpověď #13 kdy: 10 Června 2008, 21:12:16 »
obrázek (jeho adresu) musíte vložit do hodnoty klíče custom_icon (pravý klik->upravit a je tam jediná vyplnitelná položka ;))
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Smazání panelu
« Odpověď #14 kdy: 10 Června 2008, 21:13:36 »
já už jsem si vzpomněl odkud to znám - z gnome-looku, tam byl takový návod u nějakého xp-like tématu i s tim tlačítkem.... Možná to tam zkusit najít :P


EDIT: nenašel....
« Poslední změna: 10 Června 2008, 21:21:27 od 3m9d »
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

erico9999

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 308
Re: Smazání panelu
« Odpověď #15 kdy: 10 Června 2008, 21:58:44 »
Dal jsem to do toho políčka ale pořád se to nezměnilo. Nemám to třeba nějak uložit? Kdy se ta změna projeví??
dal jsem do toho políčka toto:
/home/erico/Obrázky/ikonky/start.png
nemám tam nějakou chybu když mi to nejde?
Linux je cesta do budoucnosti

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Smazání panelu
« Odpověď #16 kdy: 10 Června 2008, 22:00:39 »
možná odhlásit a přihlásit...
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

erico9999

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 308
Re: Smazání panelu
« Odpověď #17 kdy: 11 Června 2008, 07:11:40 »
Stejně mi to nejde. Nakonec jsem to vyřešil tak že jsem našel adresář ikonek v tom adresáři jsem našel tu ikonku která byla na tom tlačítku a nahradil jsem ji tou kterou jsem tam chtěl, restartoval jsem PC a jede to. Dííííky za pomoc
Linux je cesta do budoucnosti

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Smazání panelu
« Odpověď #18 kdy: 11 Června 2008, 22:59:27 »
Rádo se stalo :) Občas je holt přímočaré řešení funkční a jednoduché...


PS: Ještě zeditujte svůl první příspěvek a doplněte " [vyřešeno] " ;)
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.