Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Odebrání zástupce z APLIKACE + údržba přes terminál [vyřešeno]  (Přečteno 1390 krát)

jamaica

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 64
    • http://www.jptuning.net
1 - zkošel jsem ze zoufalosti v Ubuntu Wine a v něm rozběhnout nějakého manažera pro správu N73. Nic mi nejelo na 100% tak sem všechny programy z wine odinstalovat a potom odebral i Wine včetně konfigurace. Ale i přes to mi po kliknutí na APLIKACE zůstala položka Wine a v ní ikona jednoho manažeru ( je to tam i po restartu).
Potřeboval bych poradit jak odebrat z APLIKACE tu ikonu wine včetně toho zástupce toho manažeru.

2 - pamalu a jistě se mi v Ubuntu hromadí balíky který už na 100% nepoužívám protože se inastalovali jako závislosti určitých programů které už sem odinstaloval.
Potřeboval bych poradit příkaz do terminálu který by mi zobrazil buď které balíky se nepoužívají nebo jejich celkový objem v MB a pak příkaz přes který by se dali ty nepoužívaný balíky odstranit z PC - něco jako uvolnění místa na disku. Někde sem už tady v nějaký diskusi takový příkaz viděl ale nemužu to najít. Proto se dopředu omlouvám jestli je toto téma dvoják.
Předem děkuji za rady a za pomoc.
« Poslední změna: 11 Června 2008, 21:14:14 od Martin 'Želva' Malý »
Bůh odpouští, JÁ NE!!!

Zelvuska

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 85
Re: Odebrání zástupce z APLIKACE + údržba přes terminál
« Odpověď #1 kdy: 11 Června 2008, 11:26:06 »
S 1) bohuzel neporadim, ale to druhe by melo resit
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get autoremoveZkontroluje a navrhne k odstraneni vsechny baliky, ktere se automaticky nainstalovaly a uz nejsou v zavislostech.

hoffmann

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 396
  • Linux user number: 480304
Re: Odebrání zástupce z APLIKACE + údržba přes terminál
« Odpověď #2 kdy: 11 Června 2008, 11:26:22 »
Odpoved na druhou otazku sudo apt-get autoremove
Debian Jessie | Kernel 3.16.0-4-amd64 | XFCE 4.10,
- notebook HP630 Intel Pentium Dual Core B960 2,2 GHz | 6 GB DDR3 1333 MHz | Intel HD Graphics | HDD Toshiba 320 GB 5400 RPM S-ATA | DVD+/-RW SuperMulti DL s LightScribe 
- is dead notebook Asus A9RP Celeron M440 1,86 GHz | grafika ATI Radeon Xpress 200m | HD 60 GB | pamet DDR II 1024 MB | DVDRAM GSA-T40N HL-DT-ST | Wi-Fi ASUS

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Odebrání zástupce z APLIKACE + údržba přes terminál
« Odpověď #3 kdy: 11 Června 2008, 11:27:01 »
1) Pravý klik na menu (jde to i přes Systém->Volby-> neco jako menu, nabídky, teď nejsem zrovna na Ubuntu) a dát Upravit nabídky (menu). Tam pak odzaškrntout nepotřebné aplikace, nebo naopak zaškrtnout ty, co se nezobrazují a vy je chcete.

2) Myslím, že to jde nějak i přes synaptic, ale to jsem nikdy nedělal. Zkuste třeba:
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get autoclean
sudo apt-get autoremove
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

jamaica

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 64
    • http://www.jptuning.net
Re: Odebrání zástupce z APLIKACE + údržba přes terminál
« Odpověď #4 kdy: 11 Června 2008, 20:16:41 »
Děkuju za rady.Oboje pomohlo a již je vyřešeno.
Bůh odpouští, JÁ NE!!!

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.