Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Sdílení dat mysql na dualbootu  (Přečteno 3592 krát)

Smix

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 38
Sdílení dat mysql na dualbootu
« kdy: 11 Června 2008, 21:09:03 »
Ahoj,

je možné sdílet mysql databázi na dualbootu ? ... Mám pod win WAMP a pod ubuntu LAMP a chtěl bych mít jednotná data bez nutnosti kontrolovat co mi kde chybí či manuálního updatu ať už pod XPčkama nebo pod Ubuntu ... Vidím data mysql na win disku ( C:/mysql/data ) a chtěl bych nějak říct ubuntímu mysql serveru, ať si ta data bere odsud (z win disku) místo z defaultního ubuntího, kterej ani nevim kde je ...

Netušíte někdo jak na to ? (Tvorba zálohy a jeho obnova na druhém OS pro mě není řešením)

předem díky
Main (NB1) : Fujitsu-Siemens 1536 NB Intel CoreDuo 2x1.6 Ghz, ATI Mobility Radeon x1400 256 MB, 1024 MB RAM, 120 GB S-ATA (8.04)
Desktop : Intel Celeron 2,6GHz, ATI Radeon 9600 Sapphire Special FireBlade Edition, 512 MB RAM, 200 GB S-ATA (8:04)
NB2 : Fujitsu-Siemens 2040 NB Intel Pentium M 1.6 GHz, Intel integrated GC, 512 MB RAM, 60 GB (7.10)

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Sdílení dat mysql na dualbootu
« Odpověď #1 kdy: 11 Června 2008, 21:32:02 »
Ahoj,

je možné sdílet mysql databázi na dualbootu ? ... Mám pod win WAMP a pod ubuntu LAMP a chtěl bych mít jednotná data bez nutnosti kontrolovat co mi kde chybí či manuálního updatu ať už pod XPčkama nebo pod Ubuntu ... Vidím data mysql na win disku ( C:/mysql/data ) a chtěl bych nějak říct ubuntímu mysql serveru, ať si ta data bere odsud (z win disku) místo z defaultního ubuntího, kterej ani nevim kde je ...

Netušíte někdo jak na to ? (Tvorba zálohy a jeho obnova na druhém OS pro mě není řešením)

předem díky
No možná to půjde někde nastavit v grafickém rozhraní MySQL administraci... nevím teď přesně jak se jmenuje balíček (hledat). Tam toho nastavení serveru je více. Jinak to bude vše v nějakém configu v adresáři /etc ;)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Michal Kocián

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 142
Re: Sdílení dat mysql na dualbootu
« Odpověď #2 kdy: 11 Června 2008, 21:41:07 »
Mělo by stačit při spuštění MySQL serveru přidat parametr --datadir=path

Viz. http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/mysql-server.html
Asus A6M - Ubuntu 9.04

Smix

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 38
Re: Sdílení dat mysql na dualbootu
« Odpověď #3 kdy: 11 Června 2008, 22:00:13 »
Ten balíček je mysql-server ... Tam jsem to nastavení původně nenašel ...

Ten datadir mě nenapadl, ale s nim to neběhá ...

Kód: [Vybrat]
smix@laptop:~$ sudo /etc/init.d/mysql start --datadir=/media/disk/mysql5/data
 * Starting MySQL database server mysqld                                 [fail]

pro změnu jsem to hledal v tom gui a našel ... Nastavení se ale nechtělo uložit kvůli oprávněním, tak jsem to pustil přes gksudo a uložilo se to ... ale stejně je to nefunkční ... (teďka jdu hledat přepsání souboru přes konzoli :D to jsem dlouho nedělal :D )

edit : ten soubor s nastavenim je v etc/mysql/my.cnf
« Poslední změna: 11 Června 2008, 22:02:21 od Smix »
Main (NB1) : Fujitsu-Siemens 1536 NB Intel CoreDuo 2x1.6 Ghz, ATI Mobility Radeon x1400 256 MB, 1024 MB RAM, 120 GB S-ATA (8.04)
Desktop : Intel Celeron 2,6GHz, ATI Radeon 9600 Sapphire Special FireBlade Edition, 512 MB RAM, 200 GB S-ATA (8:04)
NB2 : Fujitsu-Siemens 2040 NB Intel Pentium M 1.6 GHz, Intel integrated GC, 512 MB RAM, 60 GB (7.10)

Michal Kocián

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 142
Re: Sdílení dat mysql na dualbootu
« Odpověď #4 kdy: 12 Června 2008, 00:26:42 »
Nene, podívej se pozorněji a uvidíš že se ten parametr předává scriptu jménem mysql.server.

Takže správně bylo něco jako (doufám):
Kód: [Vybrat]
$ mysql.server --datadir=/media/disk/mysql5/data start
Ale druhý a nejspíš snadnější způsob bude doplnit do /etc/mysql/my.cnf
Kód: [Vybrat]
datadir = /media/disk/mysql5/data
+ Samozřejmě, že v době spouštění MySQL musí být disk ten disk namountován.
Asus A6M - Ubuntu 9.04

Vetinari

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 604
  • ... so better use your brain!
Re: Sdílení dat mysql na dualbootu
« Odpověď #5 kdy: 12 Června 2008, 00:47:34 »
a co jen nalinkovat soubory z windows do umístění databáze v linuxu....

Smix

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 38
Re: Sdílení dat mysql na dualbootu
« Odpověď #6 kdy: 12 Června 2008, 09:52:09 »
Michale máš pravdu, ale tohle zrovna dělám správně ;)  (přestože netušim jak si to Ubuntu nainstalovalo ...)
Citace
If you use the Linux server RPM package (MySQL-server-VERSION.rpm), the mysql.server script will be installed in the /etc/init.d directory with the name mysql.
Kód: [Vybrat]
mysql.server: command not found
Každopádně jsem se nepohnul z místa ... Jiná data dir to prostě nenačte ... Když to spustim ...
Kód: [Vybrat]
smix@laptop:~$ sudo /etc/init.d/mysql start --datadir=media/disk/mysql5/data
 * Starting MySQL database server mysqld                                 [ OK ]
... ale tabulky nenačte (načte pořád Ubuntí)

Po úpravě my.cnf vypadá takhle
Citace
user      = mysql
pid-file   = /var/run/mysqld/mysqld.pid
socket      = /var/run/mysqld/mysqld.sock
port      = 3306
basedir      = /usr
datadir      = /media/disk/mysql5/data
#              /var/lib/mysql

Obsah původního /var/lib/mysql a /media/disk/mysql5/data je "stejný", takže si jsem jistej, že nastavení je správně ...
>:(

+ disk je mountnutý vždy

Jak to mám zkusit linknout?
« Poslední změna: 12 Června 2008, 09:53:58 od Smix »
Main (NB1) : Fujitsu-Siemens 1536 NB Intel CoreDuo 2x1.6 Ghz, ATI Mobility Radeon x1400 256 MB, 1024 MB RAM, 120 GB S-ATA (8.04)
Desktop : Intel Celeron 2,6GHz, ATI Radeon 9600 Sapphire Special FireBlade Edition, 512 MB RAM, 200 GB S-ATA (8:04)
NB2 : Fujitsu-Siemens 2040 NB Intel Pentium M 1.6 GHz, Intel integrated GC, 512 MB RAM, 60 GB (7.10)

Vetinari

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 604
  • ... so better use your brain!
Re: Sdílení dat mysql na dualbootu
« Odpověď #7 kdy: 12 Června 2008, 11:59:14 »
Prostě zazálohovat a smazat Ubuntí datábazi a místo toho v tom samém místě vytvořit linky na Windowsí databázi...
http://www.abclinuxu.cz/slovnik/symlink

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.