Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: strašná prodleva klávesnice [vyřešeno]  (Přečteno 3717 krát)

vojtulin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 71
strašná prodleva klávesnice [vyřešeno]
« kdy: 16 Června 2008, 13:39:53 »
zdar lidi,

dnes se mi stala zajímavá věc, mám Kubuntu 8.04 a dnes když jsem ho zapnul, tak začala záhadně zamrzat klávesnice. Nejdřív jsem si myslel, že vůbec nejde, ale pak jsem zjistil, že jde, ale je třeba podržet danou klávesu cca 1 sekundu, což je na nic, protože když ji tak držím, tak se zrovna napíšou písmena víckrát :(

Poslední co jsem instaloval byl LAMP server pomocí Tasksel, tak jak je popsáno zde: http://wiki.ubuntu.cz/Apache%20s%20MySQL%20a%20PHP a taky se tuším stahovala nějaká aktualizace xorg serveru.

Už jsem zkoušel opravit xorg v Recovery modu, dokonce když jsem spustil Xka z tohoto recovery modu, tak jedou v pohodě, dělá to jen při normálním přihlášení uživatele.

Složku /home mám na jiném oddíle, takže jsem zkoušel z obnovu systému ze zálohy .tgz, kterou jsem si dělal na funkčním systému a problém je pořád ten samý :(

Netušíte, kde by mohl být problém? Nenarazil někdo na něco podobného? Díky za rady...
« Poslední změna: 17 Června 2008, 08:03:12 od vojtulin »

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
Re: strašná prodleva klávesnice
« Odpověď #1 kdy: 16 Června 2008, 18:43:17 »
.Něco podobného se mi stalo hned při přechodu z  a 8.04. Sem čuměl, že při přihlašování je vše OK a po přihlašování skoro nic sem nemohl napsat...nakonec jsem přišel na to, že jsem měl zaplnutý v Systém - Volby - Klávesnice - karta Zpřístupnění tzv. volbu "Pomalé klávesy" po jejím vypnutí vše jelo jak má
PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: strašná prodleva klávesnice
« Odpověď #2 kdy: 16 Června 2008, 19:08:28 »
.Něco podobného se mi stalo hned při přechodu z  a 8.04. Sem čuměl, že při přihlašování je vše OK a po přihlašování skoro nic sem nemohl napsat...nakonec jsem přišel na to, že jsem měl zaplnutý v Systém - Volby - Klávesnice - karta Zpřístupnění tzv. volbu "Pomalé klávesy" po jejím vypnutí vše jelo jak má
Ano, tohle jsem si také jedno omylem zapnul, je na to totiž klávesová zkratka, nevím jaká.
Xubuntu 12.04

vojtulin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 71
Re: strašná prodleva klávesnice
« Odpověď #3 kdy: 17 Června 2008, 08:02:50 »
macu: diky za radu, už to funguje! Akorat v Kubuntu je to trošku jinde:

Nastavení systému - Osobní - Přístupnost  a potom v záložce Filtrování kláves vypnout Filtrování kláves a Zabránit vícenásobnému stisku klávesy


 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.