Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace Firefoxu 3.0  (Přečteno 2176 krát)

Eda

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 40
Instalace Firefoxu 3.0
« kdy: 19 Června 2008, 17:39:56 »
Dobrý den,
mám firefox 3.0beta5 a dnes jsem se rozhodl přejít na již hotovou 3.0.

Stáhl jsem si tedy archiv firefox-3.0.tar.bz2 z mozillackých stránek, rozbalil a chtěl jsem začít kompilovat.
Otevřel jsem terminál s rootovskými právy a zadal:

./configure

terminál mi ale odpověděl tímto:

bash: ./configure: No such file or directory

Vcelku jsem neveděl, co s tím, a tak jsem zkusil spustit soubor "forefox", co byl ve složce, kam jsem všechno rozbalil. Začal update pár doplňků a po dokončení se zdálo, že je vše ok.

Pak jsem ale FF vypl a znovu zapl a ejhle, záložky nikde a spouští se pořád "starý" FF 3.0beta5, s tím, že nefungují tlačítka "zpět" "vpřed" a při otevření se nic nenačte, jenom zůstane bílý panel.

Nevěděl byste někdo, prosím, co s tím?

Pavel Půlpán

Re: Instalace Firefoxu 3.0
« Odpověď #1 kdy: 19 Června 2008, 17:42:23 »
A jsou v tom balíku zdrojáky? Mozilla myslím vydává i takto zapakovanou binárku. ;)

existpierre

  • Host
Re: Instalace Firefoxu 3.0
« Odpověď #2 kdy: 19 Června 2008, 17:45:58 »
firefox 3 je aj v repozitaroch. ja som ztadial instaloval a vsetko OK. ofc v ramci Download Day som si ho aj normalne stiahol :)

Marvn

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 627
  • Take it easy :)
Re: Instalace Firefoxu 3.0
« Odpověď #3 kdy: 19 Června 2008, 18:33:48 »
Dobrý den,
mám firefox 3.0beta5 a dnes jsem se rozhodl přejít na již hotovou 3.0.

Stáhl jsem si tedy archiv firefox-3.0.tar.bz2 z mozillackých stránek, rozbalil a chtěl jsem začít kompilovat.
Otevřel jsem terminál s rootovskými právy a zadal:

./configure

terminál mi ale odpověděl tímto:

bash: ./configure: No such file or directory

Vcelku jsem neveděl, co s tím, a tak jsem zkusil spustit soubor "forefox", co byl ve složce, kam jsem všechno rozbalil. Začal update pár doplňků a po dokončení se zdálo, že je vše ok.

Pak jsem ale FF vypl a znovu zapl a ejhle, záložky nikde a spouští se pořád "starý" FF 3.0beta5, s tím, že nefungují tlačítka "zpět" "vpřed" a při otevření se nic nenačte, jenom zůstane bílý panel.

Nevěděl byste někdo, prosím, co s tím?
jak uz bylo receno, v tom archivu je binarka...takze spustit pomoci ./firefox
pokud to vsak udelate, tak se to pouze spusti, ale nenainstaluje. takze pokud skutecne nechcete instalovat verzi z repozitaru, tak nejdriv odinstalujte starou verzi a pak nalinkujte spoustec (firefox) tak, aby byl v adresari kam ukazuje promena path
Arch Linux x64 (KDE) | KISS  :-*
"Ignorance isn't stupidity, but choosing to remain ignorant is."

stirling

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
Re: Instalace Firefoxu 3.0
« Odpověď #4 kdy: 19 Června 2008, 21:29:26 »
Mám jednu opravdu lamí otázku.

Kde v těch repozitářích verzi 3 najdu. Když spustím synaptic tak vidím jenom samé alfa verze. Mám i stáhnutý archiv z webu Mozilly, ale spustit mi nejde.

Eda

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 40
Re: Instalace Firefoxu 3.0
« Odpověď #5 kdy: 20 Června 2008, 00:48:22 »
Marvn: Díky, už je mi to jasné.

stirling: Taky jsem to nejdřív nemohl najít. Dodatečně jsem ale zjistil, že stačí přepnout zdroj SW na Hlavní server místo českého.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Instalace Firefoxu 3.0
« Odpověď #6 kdy: 20 Června 2008, 08:17:17 »
Není nutné přepínat mezi servery. Zrcadla se za chvíli aktualizují a budou stejná. Tedy i s FF3.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: Instalace Firefoxu 3.0
« Odpověď #7 kdy: 20 Června 2008, 15:10:55 »
mám takovou jednu docela blbou otázku... na Ubuntu vypadá FF 3.0 jinak než na XP? protože jsem nedávno viděl FF 3.0 na XP a ty lišty a tak celkově ten vzhled byl takovej novější... na Hardym mi to sice píše, že mám 3.0, ale vzhled je furt stejnej, jako když bylo 3.0beta5 nebo 2.x
je to tak správně? pokud ano, tak mi to přijde jako docela škoda, protože ten vzhled na XP se mi docela líbil, i když na druhou stranu mi to může být jedno, když používám operu, že...   ::)
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Instalace Firefoxu 3.0
« Odpověď #8 kdy: 20 Června 2008, 15:16:09 »
No, vzhled je samozřejmě jiný, protože FF3 (narozdíl od dvojky) využívá barvy a dekorace od systémového tématu (alespoň tak nějak jsem to pochopil) - takže semozřejmě vypadá více Ubunťácky. Na druhou stranu mě osobně FF3 ve WinXP celkem štve, neboť mi bůhvíproč zobrazuje veškeré písmo tučně.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

Bernard Williams

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 103
    • Santiaco.cz
Re: Instalace Firefoxu 3.0
« Odpověď #9 kdy: 20 Června 2008, 15:23:45 »
... pokud skutecne nechcete instalovat verzi z repozitaru, tak nejdriv odinstalujte starou verzi a pak nalinkujte spoustec (firefox) tak, aby byl v adresari kam ukazuje promena path
Zdravím,
FF3 nainstalovaný mám, ale zajímalo by mě, jak přesně provést krok s nalinkováním, o kterém píšeš pro případné další použití.
Děkuji, Bernard
ASUS NB F3E, Intel Core 2 Duo T5450, 15.4" WXGA, int. graf. karta Intel GMA X3100, 2GB RAM, HD 250GB.
Debian 5 "Lenny" + Windows 7
 Santiaco.cz | Maturitní tabla

henrichg

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Re: Instalace Firefoxu 3.0
« Odpověď #10 kdy: 20 Června 2008, 15:25:36 »
Ja mam pridany repozitar:

Kód: [Vybrat]
# Firefox 3
deb http://ppa.launchpad.net/fta/ubuntu hardy main

Dnes som mal aktualizaciu FF3:

Kód: [Vybrat]
Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; sk; rv:1.9) Gecko/2008061913 Firefox/3.0
Ubuntu 11.04 + Gnome Shell z Gnome 3 PPA ;-)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.