Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace Ubuntu serveru na PC MX133Mhz [vyreseno] balik linux-386  (Přečteno 1210 krát)

jey

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
    • SkicArt WebDesign
Ahoj,
potreboval bych samozrejme poradit co delat, jak postupovat v tomto pripade:
Mam nejstarsi pocitac, o kterem se tu kdy psalo: PC Pentium MX 133Mhz, Ram: 160MB.
Chci tam naintsalovat serverovou distribuci, nejlepe Ubuntu, protoze ma nejuzasnejsi komunitu.
Protoze jsem nechtel stahovat nove HH, ale mel jsem poruce FF, nainstaloval jsem jej.

Instalace probehla v poradku (az na nerozpoznani prastare sitove karty(asi koupim novou)). Instaloval jsem s parametry acpi=off pci=noacpi

Po spusteni pocitace a natahnuti grubu a spusteni, dojde jen k vypisu:
Setting up...
a pocitac se okamzite restartuje. Mam za to, ze to je novym jadrem 2.6 protoze se v tu chvili ma zacit natahovat. (jen moje domnenka)

Qustions:
1. Jak zmenim jadro v zachrannem(opravnem) rezimu instalace na stare 2.4? Zkousel jsem to, a pustil jsem
apt-get install kernel-image-2.4 --napsalo mi, ze tento balik sice 'existuje' ale neni dostupny.

2. S jakymi parametry se mam pokusit spustit system?

3. Mam se na vse vykaslat a stahnout si Dapper Drake a zkusit ho rozjet, protoze ma jadro 2.4?

4. Mam sahnout po jine distribuci? Jedinou jinou bych bral Debian, ale ma nove jadro?

5. Da se pri instalaci vybrat verzi jadra? Jak?

Diky za fundovane odpovedi, hardware jsem moc nepopsal, ale v tom pocitaci nic neni:

Pentium MX 133Mhz
Ram: 160MB
Grafika: S3 Virge (2MB tusim)
HDD: 1.2GB WD Caviar
Ostatni veci jsem vyndal.



« Poslední změna: 21 Června 2008, 21:10:37 od jey »
Asus A6m-Q050 | 1GB RAM | AMD Sempron 3400+ | nvidia
Ubuntu HH i386

qUAKER

  • Host
nainstaluj 386 jadro:

sudo apt-get install linux-386

jey

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
    • SkicArt WebDesign
btw: zprovoznil jsem sitovku, mel bych mit pripojeni k netu...

Tak udajne ten balik je uz nainstalovany v nejnovejsi verzi, ale ma pry zavislosti:
linux-image-386
linux-restricted-modules-386
a pise to u nich: ...it is not installable.

tak nevim nevim, co s tim, pripadne jak to tam dostat.
Asus A6m-Q050 | 1GB RAM | AMD Sempron 3400+ | nvidia
Ubuntu HH i386

jey

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
    • SkicArt WebDesign
Tak se tomu ve FF vubec nechtelo nainstalovat ten balik linux-386, tak jsem stahnul nakonec DD.
Nainstaloval jsem to s 2.6 jadrem. Vysledek byl (jak se dalo cekat) stejny, co se tyce restartu pri startu. Ale slo uplne bez problemu nainstalovat balik linux-386, ktery problem vyresil a vsechno uz funguje. Ted uz snad jen dodam, ze si myslim, ze bych stejneho vysledku doshl i s uplne novou verzi.

Problem vyresen.
Asus A6m-Q050 | 1GB RAM | AMD Sempron 3400+ | nvidia
Ubuntu HH i386

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.