Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: chyba pri inštalácia Errno 5 - I/O error  (Přečteno 3898 krát)

tibko

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
chyba pri inštalácia Errno 5 - I/O error
« kdy: 20 Června 2008, 15:30:58 »
Neviete pomôcť?

Snažím sa v práci nainštalovať Ubuntu 8.04, doma bežím len na Ubuntu, už pár rokov, v práci musím nechať aj Windows XP. PC je takýto:

AMD Sempron 3000+
1,60 Ghz, 448 MB RAM
HDD 250GB - ST3250620A podľa mňa je to IDE

No a ten disk bol rozdelený na 48,8G - C: System a 200G - D: oba NTFS
D som zmenšil GPartom na 117G a zvyšok som plánoval na Ubuntu. Rozdelil som na root cca 20G, swap 1G a zvyšok na /home. Začala sa inštalácia, ale stále sa to zrúti pri 31% že Errno 5 - Inpu/Output error. Skúšal som už iné CD, dokonca aj alternate - stále to spadne pri inštalácii, v prípade alternate ale inde, stále sa to javí ako I/O chyba. Disky mi Ubuntu ukazuje ako sda - a toto mi nejde do hlavy. Vie mi niekto pomôcť? V CD chyba nie je, MD5sum som skontroloval aj vypálené CD-čka. Googlil som jak divý, ale žiadne riešenie som nenašiel, len veľa podobne nasratých a nechápajúcich ľudí...


tibko

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: chyba pri inštalácia Errno 5 - I/O error
« Odpověď #1 kdy: 21 Června 2008, 13:48:09 »
nikto nič?

Vetinari

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 604
  • ... so better use your brain!
Re: chyba pri inštalácia Errno 5 - I/O error
« Odpověď #2 kdy: 21 Června 2008, 14:14:05 »
Jestli to bude ono nevím, ale dřív býval problém s GRUBem, že musel být v prvních 128GB disku. Zkus tedy oblast s daty NTFS posunout na konec a linux disk vytvořit před ním. Dále je to možno řešit přes rozšířenou (extended) oblast, ale to bys musel data někam zazálohovat a celou oblast smazat a vytvořit znova.

tibko

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: chyba pri inštalácia Errno 5 - I/O error
« Odpověď #3 kdy: 21 Června 2008, 22:40:51 »
v GRUBe to nebude si myslím, lebo je problém s inštaláciou samotnou. Inštalátor nevie uložiť súbory s CD na HDD. Vraví že je problém buď s CD alebo HDD ale ja nevidím problém ani s jedným z toho...

dekon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 209
  • only BFU ...
Re: chyba pri inštalácia Errno 5 - I/O error
« Odpověď #4 kdy: 22 Června 2008, 18:01:41 »
Errno 5 - Inpu/Output error
Mozna chyba disku, muzete zkusit ubuntu nainstalovat na stejne PC, ale s jinym diskem ?
EDIT:
Ted me napada zkusit jeste tento obraz cd (meli by jej vytvaret kazdy den http://cdimage.ubuntu.com/hardy/daily/current/)

Ubuntu jsem nekolikrat instaloval s timto image na ruznych PC, posledne i notebooku a nemel jsem problem http://archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/hardy/main/installer-i386/current/images/netboot/mini.iso  [9,5 MB], je to tzv. minimal CD, ktere si vse potrebne taha z internetu, obsahuje jen veci nutne pro nabootovani instalacniho programu
« Poslední změna: 22 Června 2008, 18:23:02 od dekon »

tibko

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: chyba pri inštalácia Errno 5 - I/O error
« Odpověď #5 kdy: 22 Června 2008, 20:33:25 »
napálil som to mini.iso, zajtra vyskúšam ak stihnem a dám vedieť ako to dopadlo

tibko

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: chyba pri inštalácia Errno 5 - I/O error
« Odpověď #6 kdy: 23 Června 2008, 08:54:11 »
skúšal som to minimal CD ale žiadny prínos to nemalo, padá to hláškou že sa nepodarilo nainštalovať apt-mirror-setup (selhal pokus instalovat)....

neviem čo mám ešte skúsiť,

keď by to bolo v disku, neviem tu vymeniť HDD - nemám za aký.... nedá sa niečím ten disk skontrolovať?

dekon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 209
  • only BFU ...
Re: chyba pri inštalácia Errno 5 - I/O error
« Odpověď #7 kdy: 23 Června 2008, 10:27:39 »
    Zalezi co mas za disk, nekteri vyrobci nabizi utility pro kontrolu disku, treba Seagate ma seatools.
    Ta hlaska s apt-mirror se objevila pote co jsi vybral nejaky server, ze ktereho se budou stahovat balicky ?
    IP adresu a branu mas nastavenou spravne ?

    Jinak co jsem se tak dival, tak na tu chybu zadne univerzalni reseni neni, vetsinou ale pomohlo neco z nasledujiciho :


    • Vyzkouset Alternate nebo minimal CD
      • Vypalit iso obraz na disk nizsi rychlosti, tak 8x
      • Pouzit znackova cd media, nejlepe Verbatim
      • Zkusit jinou CDROM/DVD ROM mechaniku
      • Vymazat vsechny oddily na disku a zkusit je znova vytvorit pri instalaci pomoci alternate CD
« Poslední změna: 23 Června 2008, 11:45:51 od dekon »

tibko

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: chyba pri inštalácia Errno 5 - I/O error
« Odpověď #8 kdy: 23 Června 2008, 10:48:20 »
Všetko som už skúšal, aj minimal aj alternate, aj vymazať všetky partície a skúsiť to znova... myslel som že skúsim inú CD-Romku, ale keďže to nefungovalo ani pri minimal pri sťahovaní balíkov z netu nie je o čom, v CD to nebude.
I-net mi funguje aj pri inštalácii mám tu dhcp.... aj značkové média som skúšal... idem ešte kuknúť na ten seatools. a skúsim ešte raz

dekon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 209
  • only BFU ...
Re: chyba pri inštalácia Errno 5 - I/O error
« Odpověď #9 kdy: 23 Června 2008, 11:54:50 »
Zkuste ten seatools, pokud zadnou chybu nenahlasi, patrne je chyba  v tech iso image nebo samotnem instalatoru.
Podle vseho to vypada, ze instlace ubuntu 7.04 funguje bez problemu viz http://ubuntuforums.org/showpost.php?p=3689000&postcount=4

Jedine co me jeste tedy napada je nainstalovat 7.04 a potom pomoci apt, nebo synaptic provest postupny update na 8.04.

tibko

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: chyba pri inštalácia Errno 5 - I/O error
« Odpověď #10 kdy: 24 Června 2008, 09:41:09 »
tak skúšal som 7.10, ale to nejde vôbec ani nabootovať z CD. Skúšal som aj možnosť "Safe grafical mode..." ale výsledok je ten istý:

 ja som vlastne práve kvôli tomu netrpezlivo čakal na 8.04, že to už pôjde, neviem čo si mám o tom myslieť, myslel som že ubuntu je OK.....

dekon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 209
  • only BFU ...
Re: chyba pri inštalácia Errno 5 - I/O error
« Odpověď #11 kdy: 24 Června 2008, 10:22:13 »
7.04 alternate cd by melo fungovat.

matlasek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Re: chyba pri inštalácia Errno 5 - I/O error
« Odpověď #12 kdy: 24 Června 2008, 23:51:54 »
Chtel bych navazat na tema instalace- mam stejny problem jako je popisovan . Pri instalaci 8.04 se to sekne na 37% ,hlasi error 5 a vyplivne hlasku chyba CD ,HDD nebo CD mechaniky ( mam new HDD WD 3200AAK ,new DVD RW Samsung) .CD je OK ( nezavisle kontrolovano) ,zkusil jsem navic WIN XP zformatovat HDD a vse OK...tak jsem vzal CD  ubuntu 7 .10  ,ktere bezproblemove funguje kdekoli jinde - jen ne na mem pocitaci- a jake prekvapeni !!! znovu konec instalace na 37% a stejna hlaska.Napada me jeste soupnout tam jinou mechaniku a pokud bude pes zakopan jinde,tak proste nevim jak dal... a jak vidno nejsem sam - problemy maji i jini .Ikdyz je to muj prvni vetsi zadrhel s UBUNTU, dost me to odrazuje v dalsim hledani a odkryvani neduhu (coz je nepochybne jeden z duvodu proc obecne LINUX neni rozsiren tak ,jak by si zaslouzil)!Takze dekuji za jakekoli rady a pomoc.M

tibko

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: chyba pri inštalácia Errno 5 - I/O error
« Odpověď #13 kdy: 25 Června 2008, 14:44:18 »
tak už mi to ide, musel som nainštalovať 7.04 (išlo aj desktop, netrebalo mi alternate) a potom so to postupne upgradoval až na 8.04, trvalo to pol dňa ale ide to....

akurát že sa mi vôbec nepáči táketo "riešenie" problémov. doteraz neviem čo to má byť. myslím že je to niečo s diskami, v 7.04  bol ten disk hda a teraz je to sda....

ďakujem za podporu

dekon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 209
  • only BFU ...
Re: chyba pri inštalácia Errno 5 - I/O error
« Odpověď #14 kdy: 25 Června 2008, 14:54:01 »
Asi nejaka chyba v instalatoru nebo v tech iso obrazech ale tezko soudit, jsem jen obycejny BFU ...

EDIT: Co se tech disku tyka, jedna se o normalni chovani viz odkaz.
« Poslední změna: 25 Června 2008, 15:00:43 od dekon »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.