Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace win xp a ubuntu  (Přečteno 1392 krát)

xpetrx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Instalace win xp a ubuntu
« kdy: 20 Června 2008, 18:37:09 »
Vím, že tohodle tématu je zda už řada, ale když nainstuluju win xp a ubuntu je to jak bych si představoval ale když udělám reinstalaci windowsů tak se na butuje pouze windowsovskej boot.ini a i když udělám přes live cd obnovu grubu tak stále leze jako první ten windowsovskej. Nevíte jak se dá ten windowsowskej vypnout a nebo ubuntu přidat do toho windowsovského bootu. Podotýkám, že windows a ubuntu je na jednom disku. Ale zajímala by mě i varianta na každý disk zvlášť. Prosím když tak o návod jak pro "blbce". Začínám Linux teprve používat ale windows xp potřebuji také. Děkuji všem předem za rady.

Vetinari

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 604
  • ... so better use your brain!
Re: Instalace win xp a ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 20 Června 2008, 18:50:08 »
Tu obnovu jsi dělal podle tohoto: http://wiki.ubuntu.cz/GRUB/Obnova?

Pokud ano, mělo by Ti bootovat Ubuntu.

Jinak Ubuntu lze mít na jiném fyzickém disku, stačí po změnit v BIOSu bootání nejdřív pro ten Ubuntu disk a do GRUBu přidat položku windows. Prolez si wiki, najdeš tam vše, co potřebuješ.

xpetrx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Instalace win xp a ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 20 Června 2008, 18:59:24 »
Podle toho navodu jsem to dělal a jel stale ten windowsovskej. A kdyz dam linux a windows na kazdy disk zvlast tak v biosu musim nastavit hlavne bootovani z ubuntu.

jb

  • Host
Re: Instalace win xp a ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 21 Června 2008, 10:49:28 »
No, u mne to také funguje tak, že zavaděč se instaluje vždy a jen na primary master disk a to bez ohledu na zde umístěný operační systém. (A předpokládám, že nejen u mne) I když mám Debian (Začínal jsem s Ubuntu 6.06) na primary slave disku - což se pokládá obecně za chybu, postačilo v biosu pozměnit pořadí bootování disků a problém byl vyřešen - grub se objevil. Zavaděč nemusí být na tom disku, kde je Ubuntu !

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.