Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace, spuštění ubuntu - problém  (Přečteno 1227 krát)

Gandalv

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 51
Instalace, spuštění ubuntu - problém
« kdy: 24 Června 2008, 11:56:15 »
Po instalaci Ubuntu se mi dějí následující věci:

při klasickém normálním nabootování s "načítací" obrazovkou - po načtení mi zůstane jen a pouze černná obrazovka, počítač nechroustá, nereguje na klávesnici ani na nic jiného, pomáhá jen ruční restart
při editaci příkazu v GRUB odmazáním parametrů "quiet" a "splash" - celý text proběhne, všechno se načte, ale pak se zobrazí pouze černá obrazovka s blikajícím kurzorem v rohu, nereaguje stejně jako v předchozím případě
při spuštění klasickým nabootováním s "načítací" obrazovkou a stisknutím ctrl+alt+F1 hned po jejím zobrazení - všechno naběhlo a objevila se mi krásná čistá úvodní obrazovka s polem "uživatel" a blikajícím kurzorem pro psaní - blikal cca 1,5 vteřiny a pak kompletně zamrzlo, myš, klávesnice, nic nereagovalo a byl jsem nucen opět ručně restartovat

další symptomy:

před instalací abych vůbec byl schopen spustit live verzi, musel jsem použít záchranný grafický mód a parametry noapic, nolapic a apci=off
fix X server ani jiné recovery možnosti nepomáhají, resp. jsem schopen spustit root command line, ale jelikož linux jsem v ruce nikdy neměl a tohle mělo být poprvé, tak znalostí command line opravdu moc neoplývám

Budu rád za každou pomoc. Je to (nebo spíše mělo to být) moje první seznámení s linuxem.

martasek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 171
Re: Instalace, spuštění ubuntu - problém
« Odpověď #1 kdy: 24 Června 2008, 13:22:57 »
ahoj. zkus instalnout systém s alternate cd. instalace probíhá podobně jako ve win.

hlavně instalni správnou verzi na správný procesor.

Gandalv

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 51
Re: Instalace, spuštění ubuntu - problém
« Odpověď #2 kdy: 24 Června 2008, 13:38:55 »
ahoj. zkus instalnout systém s alternate cd. instalace probíhá podobně jako ve win.

hlavně instalni správnou verzi na správný procesor.

Ok, stahuju, až dostáhnu a narvu to tam, dám vědět.

Gandalv

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 51
Re: Instalace, spuštění ubuntu - problém
« Odpověď #3 kdy: 25 Června 2008, 10:59:36 »
Tak nakonec ani na alternace CD asi nedojde - nějak mám problém s diskem. Viz http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=24793.0

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.