Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: 8.04 - instalace "zmizela" XP diskovy prostor  (Přečteno 2183 krát)

madbanana

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
8.04 - instalace "zmizela" XP diskovy prostor
« kdy: 25 Června 2008, 15:26:48 »
Instaloval jsem Ubuntu 8.04 na disk s XP a i pres to, ze jsem v instalaci zvolil, ze chci novy 10GB partition na ubuntu, nainstaloval se do stejneho oddilu, jako byly XP a razem jsem prisel o pristup k windowsackym souborum.

Je nejaka realna moznost se k datum na disku z linuxu dostat? Dekuji za odpovedi a rady jak na to...

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: 8.04 - instalace "zmizela" XP diskovy prostor
« Odpověď #1 kdy: 25 Června 2008, 16:07:13 »
Instaloval jsem Ubuntu 8.04 na disk s XP a i pres to, ze jsem v instalaci zvolil, ze chci novy 10GB partition na ubuntu, nainstaloval se do stejneho oddilu, jako byly XP a razem jsem prisel o pristup k windowsackym souborum.

Je nejaka realna moznost se k datum na disku z linuxu dostat? Dekuji za odpovedi a rady jak na to...
Předpokládám, že jste neinstaloval přes wubi z windows, ale přes LiveCD.
Pokud jste opravdu nainstaloval Ubuntu do stejného oddílu, jako byly windows, původní soubory z tohoto oddílu jsou již nejspíš nenávratně pryč. Pokud vám jde o data na jiném disku (s windowsím souborovým systémem NTFS), tak na ta se z Ubuntu dostanete (Jděte do menu Místa a zkoušejte jednotlivé disky)
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

bjes_des

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 86
Re: 8.04 - instalace "zmizela" XP diskovy prostor
« Odpověď #2 kdy: 13 Července 2008, 22:47:07 »
Přecházím na Linux po delším rozhodování, přece jen jsem samouk a lama. O podpoře a radách jsem toho přečetl dost, ale vyřešit pro mě dost zásadní problém po přečtení asi čtvrtého příspěvku na fóru, klobouk dolů a díky! Neotevřu XP po nainstalování UBUNTU, ale díky možnosti přetažení dokumentů přímo mě to v tuto chvíli až tak nebolí a jen to urychlí dokončení plného přechodu na LINUX.
A ze všeho nejhorší jsou trpaslíci. Všude vlezou a strašně rychle se množej...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.