Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Dotaz ohledně instalace bluefish na ubuntu  (Přečteno 3902 krát)

maestorm

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 143
  • my faith
Dotaz ohledně instalace bluefish na ubuntu
« kdy: 25 Června 2008, 19:04:05 »
Dobrý podvečer,
potřeboval bych vysvětlit, či alespoň poslat odkaz, kde by byla krok po kroku popsána instalace editoru Bluefish.
(Bohužel všechny odkazy co jsem na googlu prošel jsem zkusil a zobrazuje se mi: sudo: unable to resolve host maestorm, ale nevím jak tuto chybu eliminovat...)
Předem děkuji za případnou pomoc.
m@estorm

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Dotaz ohledně instalace bluefish na ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 25 Června 2008, 19:09:06 »
Běž do Systém - Správa - Správce balíků Synaptic - zadáš heslo - poté se ti otevře Synaptic - nahoře je tlačítko HLEDAT - necháš si vyhledat bluefish - poté se ti zobrazí v seznamu program Bluefish - zaškrtneš pomocí pravého tlačítka a necháš naistalovat - poté vše potvrdíš a hotovo.

Pomocí terminálu naistaluješ příkazem:
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install bluefish
Mimochodem - pokud se po vyhledávání nezobrazí, nenainstaluje, nemáš povolené zdroje universe, v kterých se bluefish nachází. Pak stačí pouze tyto zdroje povolit v Systém - Správa - Zdroje Software - zadat heslo - první záložka - zaškrtnout zdroje universe.
« Poslední změna: 25 Června 2008, 19:12:51 od luisah »

maestorm

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 143
  • my faith
Re: Dotaz ohledně instalace bluefish na ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 25 Června 2008, 19:38:52 »
To nechápu hledal jsem ty zdroje universe ve všech záložkách a nenašlo to a při příkazu do terminálu sudo apt-get install bluefish mi to napíše unable to resolve host maestorm jako předtím (nemám ten bluefish nejdříve rozbalit a dát ho do nějaké určité složky?)
A ani se mi v Synapticu bluefish nezobrazuje... (mám ho zabalený na ploše)
« Poslední změna: 25 Června 2008, 19:41:17 od maestorm »
m@estorm

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Dotaz ohledně instalace bluefish na ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 25 Června 2008, 20:06:29 »
universe - Systém - Správa - Zdroje Software - je to hned ta první záložka (to co se ti zobrazí) - musí být odškrtnuté Otevřený software udržovaný komunitou (universe) - je to druhá položka.
Pak už jen půjdeš do Synapticu dáš ještě aktualizovat (tlačítka nahoře) a necháš si vyhledat bluefish.
V linuxu je instalace pomocí stažení nějakého balíčku z internetu až to poslední.
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=24459.msg181139#msg181139
« Poslední změna: 26 Června 2008, 10:37:33 od luisah »

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: Dotaz ohledně instalace bluefish na ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 26 Června 2008, 08:59:05 »
Problém je so sudom a názvom PC: riešenie.
Ohľadom inštalácie odporúčam pozorne prečítať wiki, keďže mám pocit že sa snažíš nainštalovať stiahnutý .deb súbor Synapticom.

maestorm

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 143
  • my faith
Re: Dotaz ohledně instalace bluefish na ubuntu
« Odpověď #5 kdy: 26 Června 2008, 11:11:56 »
hmm to mi bohužel moc nepomohlo, teď mi to háže: unable to resolve host localhost ...
není k tomu bluefish potřeba mít nainstalovanej nějakej balík zvlášť, nebo něco takového? Já to nechápu we Windowsech bych měl program nainstalovanej během pár vteřin a tady u tohohle linuxu ubuntu mi to trvá už dva dny a stále jsem tomu nepřišel na kloub a to radši ani nemluvím o tom že se snažím už zhruba 3 měsíce připojit nebo nějak pomocí tohoto systému dostat na internet, a asi budu potřebovat pomoci i s instalací nějakého serveru pro linux, abych off-line mohl zkoušet PHP skripty...
ach jo přechod z windowsů na ubuntu je teda fakt jak lézt do kopce pod úhlem 80 stupňů to celé na druhou...
alespoň pro mě...
m@estorm

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Dotaz ohledně instalace bluefish na ubuntu
« Odpověď #6 kdy: 26 Června 2008, 11:31:06 »
hmm to mi bohužel moc nepomohlo, teď mi to háže: unable to resolve host localhost ...
není k tomu bluefish potřeba mít nainstalovanej nějakej balík zvlášť, nebo něco takového? Já to nechápu we Windowsech bych měl program nainstalovanej během pár vteřin a tady u tohohle linuxu ubuntu mi to trvá už dva dny a stále jsem tomu nepřišel na kloub a to radši ani nemluvím o tom že se snažím už zhruba 3 měsíce připojit nebo nějak pomocí tohoto systému dostat na internet, a asi budu potřebovat pomoci i s instalací nějakého serveru pro linux, abych off-line mohl zkoušet PHP skripty...
ach jo přechod z windowsů na ubuntu je teda fakt jak lézt do kopce pod úhlem 80 stupňů to celé na druhou...
alespoň pro mě...
Moment, moment ... Ty nemáš ubuntu připojené k internetu? Pokud ne tak pak je to jasný - To je veeelkééé nedorzumění. Synaptic, je programy, kde se ti zobrazuje seznam programů, který můžeš naistalovat (jen seznam) - tím, že si vybereš program, tak dáš příkaz k tomu, aby se program stáhnul s internetu a poté se začal instalovat.
Jinak instalace programů, je ještě jednodušší než ve win, ale musíš být připojen k netu :D

Jestli teda nejsi připojen k netu, tak bych nejdříve vyřešil to připojení. Pokud to není možný, tak pak si stáhnout z netu balíček s koncovkou deb, na tento balíček pak stačí jen dvakrát kliknout a program se naistaluje. Bude, ale potřeba, jak jsi už naznačil další balíčky doinstalovat (závislosti - pokud máš připojení k netu a instaluješ prostřednictvím Synapticu, tak ten to všechno vyřeší za tebe)
http://packages.ubuntu.com/hardy/bluefish   - tady stáhneš balíčky potřebné k instalaci bluefish (červené jsou nutné)
http://packages.ubuntu.com/hardy/i386/bluefish/download  - tady stáhneš samotný program (pokud máš i386)

Jinak tady je možné nalézt seznam všech balíčků, pro všechny verze ubuntu (vlastně co je v Synapticu)
http://packages.ubuntu.com/
« Poslední změna: 26 Června 2008, 11:35:25 od luisah »

maestorm

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 143
  • my faith
Re: Dotaz ohledně instalace bluefish na ubuntu
« Odpověď #7 kdy: 26 Června 2008, 11:39:37 »
a ty balíčky nejsou náhodou někde jako jeden soubor ke stažení pohromadě? takhle zvlášť to stahovat...
m@estorm

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Dotaz ohledně instalace bluefish na ubuntu
« Odpověď #8 kdy: 26 Června 2008, 11:57:40 »
To je právě to co řeší Synaptic, ten si to stáhne a postupně nainstaluje.
Jako jeden máš jen Bluefish (to je kompletní program), ale aby fungoval v linuxu tak vyžaduje další prográmky a ty jsou právě tam uvedeny.
Jak jsem napsal ideální je když máš zprovoznění net. Nebo, alespoň mít DVD. Internet nahradí DVD a Synaptic instaluje z DVD.
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=24346.msg180388#msg180388

maestorm

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 143
  • my faith
Re: Dotaz ohledně instalace bluefish na ubuntu
« Odpověď #9 kdy: 26 Června 2008, 12:40:21 »
Děkuji Bluefish mi už jede (náhodou jsem po ruce měl to DVDčko ;-) )teď jen takový poddotaz, nebo si to mám někde najít v diskusi?
Jen že potřebuji vědět čím se přehazuje z čj na aj (abych mohl psát znaky jako např.: $&^* atd...
předem děkuji za odpověď a za dosavadní pomoc při řešení!
Děkuji! (ještě ten internet aby mi jel a bylo by to super...)
m@estorm

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Dotaz ohledně instalace bluefish na ubuntu
« Odpověď #10 kdy: 26 Června 2008, 12:57:59 »
Např. pravým tlačítkem klikni na horní panel - přidat - indikátor klávesnice (pokud máš v Systém - Volby - klávesnice - záložka rozložení a tam si můžeš přidat libovolné dálší rozložení klávesnice např. USA)

Jinak můžeš použít i pravý alt (Alt Gr) + cokoliv

S tím netem, předpokládám, že máš asi usb modem, nebo nějaký typ wifi? Jinak s ethernet modemem není problém.

maestorm

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 143
  • my faith
Re: Dotaz ohledně instalace bluefish na ubuntu
« Odpověď #11 kdy: 26 Června 2008, 13:07:37 »
Zatím moc děkuji za pomoc, ale mě tedy nejde právě ten Ethernet... jde o to že už jsem to tu publikoval, ale potom jsem se do toho nějak zašmodrchal a nakonec já ani Ethernet modem zatím nemám (takže to zkusit zatím nemohu), ale připojení mám pomocí Sagem F@ast 800-840 (moje dosavadní problémy se týkaly mého noťásku, ale jinak o rady prosím pomocí běžného PC připojeného k netu pomocí tohoto mocemu)
mám za to že byly nějaké chyby v fw-cutteru nebo tak něco...

tak je to tady: http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=23634.0
m@estorm

maestorm

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 143
  • my faith
Re: Dotaz ohledně instalace bluefish na ubuntu
« Odpověď #12 kdy: 26 Června 2008, 13:09:30 »
jdu zatím zkusit to přepínání klávesnice...  ;) přepínání klávesnice jsem úspěšně vyřešil... děkuji!
« Poslední změna: 26 Června 2008, 13:18:26 od maestorm »
m@estorm

maestorm

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 143
  • my faith
Re: Dotaz ohledně instalace bluefish na ubuntu
« Odpověď #13 kdy: 26 Června 2008, 13:20:39 »
A ještě mi nejdou pouštět filmy (vím že tato sekce není správná, ale proč načínat nové téma...)
tedy kde bych mohl stáhnout něco jako je Codec pack all in 1 u WIN pro Ubuntu (Linux)?
m@estorm

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Dotaz ohledně instalace bluefish na ubuntu
« Odpověď #14 kdy: 26 Června 2008, 13:32:41 »
Stáhni si tuhle příručku, máš tam většinu věcí.
http://wiki.ubuntu.cz/U%C5%BEivatelsk%C3%A1%20p%C5%99%C3%ADru%C4%8Dka
Jinak na spouštění všeho možnýho by mělo stačit ubuntu-restricted-extras  (kodeky, flash, java). Existují i další, ale tohle by jsi měl mít uložný na DVD.

maestorm

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 143
  • my faith
Re: Dotaz ohledně instalace bluefish na ubuntu
« Odpověď #15 kdy: 26 Června 2008, 13:34:33 »
Páni děkuju ta příručka se mi určitě bude hodit a k těm kodekům jak to mám nainstalovat jestli-že je to na tom DVD?
m@estorm

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Dotaz ohledně instalace bluefish na ubuntu
« Odpověď #16 kdy: 26 Června 2008, 13:36:46 »
Aj ta krajta :D  Jak jsi instaloval Bluefish - z DVD -> prostřednictvím Synapticu (pokud ano, tak stejně i kodeky)

maestorm

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 143
  • my faith
Re: Dotaz ohledně instalace bluefish na ubuntu
« Odpověď #17 kdy: 26 Června 2008, 13:39:45 »
Dobře díky... to víš jsem ubuntu amater tak se prosím nezlob, a kdybys časem přišel na ten můj hloupý problém s připojením k internetu budu moc rád zatím ti děkuji a přeji hezký den!
m@estorm

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Dotaz ohledně instalace bluefish na ubuntu
« Odpověď #18 kdy: 26 Června 2008, 13:41:48 »
Dobře díky... to víš jsem ubuntu amater tak se prosím nezlob, a kdybys časem přišel na ten můj hloupý problém s připojením k internetu budu moc rád zatím ti děkuji a přeji hezký den!
No to je na trochu dýl. Zas tolik času najednou strávit nad nějakým problémem nemám. Ale máš tam odkaz a dole je i kompletní návod. Nebo zkus pohledat na netu viz google hledání tvoje wifi + ubuntu a určitě se ti objeví hromada dalších návodů - možná i přehlednější.

PS: nezlobím, taky jsem začínal a bez netu je to o to horší
« Poslední změna: 26 Června 2008, 13:43:24 od luisah »

maestorm

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 143
  • my faith
Re: Dotaz ohledně instalace bluefish na ubuntu
« Odpověď #19 kdy: 27 Června 2008, 12:55:35 »
no vzhledem k tomu že jsem právě stáhnul a pokusil se nainstalovat všchny pacage vlc, co jsi mi poslal ten odkaz, tak si myslím, že bych to snad už konečně dovedl do konce...
ostatně koukal jsem se na to moje téma ohledně připojení a nic jsem tam zatím nového neviděl... tak...
m@estorm

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.