Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nastavenie ovladačov Nvidia  (Přečteno 1587 krát)

tom3f

  • Host
Nastavenie ovladačov Nvidia
« kdy: 25 Června 2008, 19:26:17 »
Mam nainstalovane ovladace cez Envy verzia 173.14.05 v polozke power mizer je polozka preformance mode kde je nastavene  Maximum performance ale ja by som tam chcl nastavit bud balance performance alebo nieco take kedze nepotrebujem aby bezala grafika naplno chcem skor usetrit bateriu. Ak niekto viete ako nastavit tuto polozku budem rad. Dakujem  (mam ubuntu 8.04a grafiku Geforce 8400m-g)

tom3f

  • Host
Re: Nastavenie ovladačov Nvidia
« Odpověď #1 kdy: 04 Července 2008, 21:41:01 »
Ak neviete konkretne co nastavit napiste ak viete aspon kde sa nachadzaju konfiguracne subory tychto ovladacov a sa stym pobavim mozno na to potom pridem. skusal som xorg.conf ale tam su neni priamo nastavenia tochto ovladaca. Za kazdu radu vopred dakujem

dust

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: Nastavenie ovladačov Nvidia
« Odpověď #2 kdy: 05 Července 2008, 14:06:34 »
zkus si nainstalovat apt-get install nvidia x server settings. pomoci teto utility muzes nastavovat ruzne detaily v driverech.

viz : The nvidia-settings utility is a tool for configuring the NVIDIA Linux graphics driver. It operates by communicating with the NVIDIA X driver, querying and updating state as appropriate. This communication is done with the NV-CONTROL X extension.
Values such as brightness and gamma, XVideo attributes, temperature, and OpenGL settings can be queried and configured via nvidia-settings.

tom3f

  • Host
Re: Nastavenie ovladačov Nvidia
« Odpověď #3 kdy: 08 Července 2008, 09:56:28 »
No lenze mi to nejde nainstalovat mozno nemam spravny repozitar skusim este cosi vygooglit snad cosi najdem

Teyras

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
  • $life = "fight";
Re: Nastavenie ovladačov Nvidia
« Odpověď #4 kdy: 08 Července 2008, 20:11:28 »
Ten balík se totiž jmenuje nvidia-settings ;-)
AMD Athlon X2 4400+, 2GB DDR2, Asus GeForce EN8600GT 512MB DDR3, Seagate Barracuda 7200.10 160GB SATAII, Seagate Barracuda 7200.10 120GB IDE
Arch Linux, KDEmod 4.2

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.