Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Přeinstalování systému  (Přečteno 2518 krát)

Pavel Tihlařík

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Přeinstalování systému
« kdy: 26 Června 2008, 16:42:59 »
Dobrý den.
Jak moc se můžu spolehnout, že když naformátuju Root a ponechám Home, nepřijdu o data v Home při nainstalování jiného Ubuntu do naformátovaného ext3 oddílu bývalého Root?
Jde mi o to, že nemůžu jen tak zazálohovat 25 GB seriálu Allo Allo!
Díky

dekon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 209
  • only BFU ...
Re: Přeinstalování systému
« Odpověď #1 kdy: 26 Června 2008, 16:48:42 »
Pokud mas zvlast oddil pro /home a zvlast oddil pro / a pri instalaci zvolis formatovat jen /home bude se formatovat jen to ;)
Ja vzdycky instaloval pres alternate cd a bez problemu, desktop cd neznam, ale pokud si das rucni rozdeleni, tak to bude urcite taky ok.

Pavel Tihlařík

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re: Přeinstalování systému
« Odpověď #2 kdy: 26 Června 2008, 16:57:14 »
Já chci naopak formátovat jen /.
Ale to by mělo fungovat asi stejně ne?
Při instalaci zadám stejný název uživ. účtu, jako je stávající... Nepřepíše se pak moje /home/pavel novým /home/pavel, které bude prázdné?

Jednou jsem formátoval home a tím jsem se dostal do úzkých, protože se tím smazala složka /home/pavel tím pádem ten uživatel neexistoval a nemohl jsem se přihlásit. :)
Vyřešit to by nebylo vůbec těžké, ale hold jsem byl tehdá dost trubka a nic mě nenapadlo, tak sem pak reinstaloval celý systém.

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Přeinstalování systému
« Odpověď #3 kdy: 26 Června 2008, 17:02:37 »
Samostatný /home by se přepsat neměl. Pokud chcete mít opravdu jistotu, tak si před instalací celý svůj home překopírujte (přejmenujte) např. do (na) /home/pavel1. Po instalaci pak můžete vše nakopírovat (přejmenovat) zpět.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Přeinstalování systému
« Odpověď #4 kdy: 26 Června 2008, 17:12:10 »
V live cd, stačí zvolit ruční volbu. Tam si pak musíš navolit  / a nastavit současný /home a budeš tam mít také možnost formátovat. U / se automaticky označí a u /home zkontrolovat, aby volba format nebyla zaškrtlá. Takto jsem na čisto instaloval 2x se zachováním původního /home a nikdy se mi data nesmazali. Může být problém, např. když instaluješ odlišnou distribuci (nebo možná právě, když zadáváš jiného uživatele -> zapíše se do home) - pak pouze musíš upravit práva (data se každopádně i tak zachovají) - vlastně zřejmě se ti něco podobného již stalo, tím, že jsi smazal svá nastavení (i ta nutná k přihlášení).
« Poslední změna: 26 Června 2008, 17:15:37 od luisah »

Pavel Tihlařík

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re: Přeinstalování systému
« Odpověď #5 kdy: 27 Června 2008, 06:57:46 »
Samostatný /home by se přepsat neměl. Pokud chcete mít opravdu jistotu, tak si před instalací celý svůj home překopírujte (přejmenujte) např. do (na) /home/pavel1. Po instalaci pak můžete vše nakopírovat (přejmenovat) zpět.

Tato volba mi připadá asi nejjistější.
Zkusím a napíšu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.