Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Pokažená partition po zmenšování - jak opravit?  (Přečteno 3649 krát)

power1000

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
Pokažená partition po zmenšování - jak opravit?
« kdy: 27 Června 2008, 15:31:51 »
Ahoj
Mam Win XP a Linux Ubuntu 8.04 na disku s 250GB.
Linux jsem měl na zkoušku, ale zalibíbil se mi a měl málo místa, tak jsem mu chtěl trochu přidat. Abych mohl zvětšovat část disku s Linuxem, která je naformátovaná na Ext3, celou operaci jsem dělal v Linuxu programem GParted. Zmenšil jsem proto největší partition na disku (naformátovanou na FAT32) na které byly data a volné místo jsem přiděli Linuxové části.

Ted k problému:
Po opětovném zpuštění Linuxu jsem se na partition, ze které jsem ubíral místo normálně v pohodě dostal, vše bez problémů. Pustil jsem potom XP a z hrůzou jsem zjistil, že byly při změnách na disku XP uspané. Systém naštěstí naběhl, ale na partition, ze které jsem ubíral místo, mi TC hlásil jen 40 GB obsazených (předtim tam bylo 120GB obsazenýc).  :Všechny složky na ty partition jsou poškozené, některé nejdou otevřít, a ty co otevřít jdou, uvnitř je hafo jinych složek a souborů s divnými názvy - samé klikyháky, původní data jakoby tam nebyla. Vypadá to, jako by data byla posunuta jinam, např. některé obrázky jsou najednou v uplně jiných složkách a nejdou otevřít. ( :'( :'( >:( :(

I po restartu XP to bylo stejné.
Po návratu do linuxu nebylo na partition skoro nic nešlo z toho nic otevřít.

Možná byl celý problém způsoben tím, že XP byly uspané.

Ptám se:
Je nějaká šance, jak to napravit, popřípadě, jak zachranit data?
Existuje nějaký program který to umí napravit?

Budu rád za každou radu, co s tím udělat.  :(

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: Pokažená partition po zmenšování - jak opravit?
« Odpověď #1 kdy: 27 Června 2008, 21:43:04 »
Ahoj
Mam Win XP a Linux Ubuntu 8.04 na disku s 250GB.
Linux jsem měl na zkoušku, ale zalibíbil se mi a měl málo místa, tak jsem mu chtěl trochu přidat. Abych mohl zvětšovat část disku s Linuxem, která je naformátovaná na Ext3, celou operaci jsem dělal v Linuxu programem GParted. Zmenšil jsem proto největší partition na disku (naformátovanou na FAT32) na které byly data a volné místo jsem přiděli Linuxové části.

Ted k problému:
Po opětovném zpuštění Linuxu jsem se na partition, ze které jsem ubíral místo normálně v pohodě dostal, vše bez problémů. Pustil jsem potom XP a z hrůzou jsem zjistil, že byly při změnách na disku XP uspané. Systém naštěstí naběhl, ale na partition, ze které jsem ubíral místo, mi TC hlásil jen 40 GB obsazených (předtim tam bylo 120GB obsazenýc).  :Všechny složky na ty partition jsou poškozené, některé nejdou otevřít, a ty co otevřít jdou, uvnitř je hafo jinych složek a souborů s divnými názvy - samé klikyháky, původní data jakoby tam nebyla. Vypadá to, jako by data byla posunuta jinam, např. některé obrázky jsou najednou v uplně jiných složkách a nejdou otevřít. ( :'( :'( >:( :(

I po restartu XP to bylo stejné.
Po návratu do linuxu nebylo na partition skoro nic nešlo z toho nic otevřít.

Možná byl celý problém způsoben tím, že XP byly uspané.

Ptám se:
Je nějaká šance, jak to napravit, popřípadě, jak zachranit data?
Existuje nějaký program který to umí napravit?

Budu rád za každou radu, co s tím udělat.  :(
Nejsem si jistej zda to zabere, ale zkus tenhle program pro widle, je zadara..
http://easyfilerecovery.com/data-recovery-pro.aspx?s=g&gclid=CIm5w-iwlZQCFRMXQgodeG1Ktw&AspxAutoDetectCookieSupport=1
Kdyz si upravujes oddily, nebo spise ukrajujes ze stavajiciho, musis si davat pozor, zda tam mas dostatek volneho mista!!! Nemuzes ukrajovat treba 50GB ze 100GB oddilu se zaplnenyma 80GB dat.. :)

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re: Pokažená partition po zmenšování - jak opravit?
« Odpověď #2 kdy: 28 Června 2008, 00:03:57 »
To by mu ani program nedovolil.

Hele když pustíš víc obrázků nebo souborů s hudbou, jsou v pořádku? Nebo je to třeba navenek jeden soubor a uvnitř tři? :)

Jinak většina programů na obnovu funguje na stejném principu. Práce jim trvá aspoň půl hodiny. Pokud jim to trvá jen 5 minut, jsou na *censored*.

Máš dvě možnosti. Scandisk+SW na vytahání dat(teď jsi nevzpomenu název toho nej), nebo rovnou vysosat data, Pokud máš kam.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: Pokažená partition po zmenšování - jak opravit?
« Odpověď #3 kdy: 28 Června 2008, 00:24:50 »
To by mu ani program nedovolil.

Hele když pustíš víc obrázků nebo souborů s hudbou, jsou v pořádku? Nebo je to třeba navenek jeden soubor a uvnitř tři? :)

Jinak většina programů na obnovu funguje na stejném principu. Práce jim trvá aspoň půl hodiny. Pokud jim to trvá jen 5 minut, jsou na *censored*.

Máš dvě možnosti. Scandisk+SW na vytahání dat(teď jsi nevzpomenu název toho nej), nebo rovnou vysosat data, Pokud máš kam.
To byl priklad.. :)

power1000

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
Re: Pokažená partition po zmenšování - jak opravit?
« Odpověď #4 kdy: 28 Června 2008, 14:15:10 »
To by mu ani program nedovolil.

Hele když pustíš víc obrázků nebo souborů s hudbou, jsou v pořádku? Nebo je to třeba navenek jeden soubor a uvnitř tři? :)

Jinak většina programů na obnovu funguje na stejném principu. Práce jim trvá aspoň půl hodiny. Pokud jim to trvá jen 5 minut, jsou na *censored*.

Máš dvě možnosti. Scandisk+SW na vytahání dat(teď jsi nevzpomenu název toho nej), nebo rovnou vysosat data, Pokud máš kam.

Nic na ty partition neni v pořádku :(
Občas se narazi na nejaky soubor, ale nejde otevřít...
Nektere soubory jsou taky jinde než byly...např obrázky, se kterymi jsem den predem pracoval jsou ve složce hudba, a hudba a ani nic co v ty slozce bylo predtim tam neni :( a obrazky nejdou otevrit :(

Na data budu kupovat novy disk - zalohy



Samozřejme jsem ukrajoval z volnyho mista :), GParted by to nedovolil

Mam disk reseny takhle:
C (system XP, NTFS), D (data, FAT32) E hry-FAT32, F zbytek-FAT32, linux (ext3), swap

ubiral jsem misto z D (a prave tenhle disk se pojebal), E jsem trochu zvetsil, linux a swap jsem zvetsil a vse soupnul smerem k D

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re: Pokažená partition po zmenšování - jak opravit?
« Odpověď #5 kdy: 28 Června 2008, 14:53:28 »
Tak to jsi na tom podobně jako jsem byl já, když mě klekly šecky FAT tabulky. Je jedno v jakém je co adresáři. NA adresářích nezáleží. Vytahej vše co ti najde program na obnovu a uvidíš kolik z toho bude použitelného. Moc tomu ale nedávej. Já dostal z 50GB dat asi 1GB v pořádku :/
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: Pokažená partition po zmenšování - jak opravit?
« Odpověď #6 kdy: 28 Června 2008, 15:00:56 »
Ubuntu, nebo jinej linux nejenom ze vidi FAT32, nebo NTFS, ale muzes i zapisovat. Je zbytecne predelavat oddily, kdyz je muzes pouzivat i z Ubuntu na FAT32, pokud to vylozene nepotrebujes...
Zkus vice programu, pokud ten Easy recovery nefunguje..
http://www.pctools.com/file-recover/?ref=google_fr&gclid=CITAxeSYl5QCFQ8WQgodg3xitw
http://freeundelete.recoveronix-ltd.qarchive.org/
Je jich hodne, ale dost jich je za prachy.. :)

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re: Pokažená partition po zmenšování - jak opravit?
« Odpověď #7 kdy: 28 Června 2008, 15:08:30 »
Jo a většina těch co jsou zdarma, jsou na houby. Nebo ti jen ukážou výsledek, ale už nedovolí obnovit.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: Pokažená partition po zmenšování - jak opravit?
« Odpověď #8 kdy: 28 Června 2008, 15:09:37 »
Jo a většina těch co jsou zdarma, jsou na houby. Nebo ti jen ukážou výsledek, ale už nedovolí obnovit.
JJ, to je dobrej zpusob, jak vydelat prachy... ;D

power1000

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
Re: Pokažená partition po zmenšování - jak opravit?
« Odpověď #9 kdy: 01 Července 2008, 15:41:58 »
Ubuntu, nebo jinej linux nejenom ze vidi FAT32, nebo NTFS, ale muzes i zapisovat. Je zbytecne predelavat oddily, kdyz je muzes pouzivat i z Ubuntu na FAT32, pokud to vylozene nepotrebujes...
Zkus vice programu, pokud ten Easy recovery nefunguje..
http://www.pctools.com/file-recover/?ref=google_fr&gclid=CITAxeSYl5QCFQ8WQgodg3xitw
http://freeundelete.recoveronix-ltd.qarchive.org/
Je jich hodne, ale dost jich je za prachy.. :)

Problem byl v tom, že jsem měl ubuntu na zkoušku, byl nainstalovany na partition o velikosti 4 GB ;)....proste na zkoušku...
jenže posledni měsic byly velky aktualizace (150 MB týdně, nebo i vic...) a misto se nejak zaplnilo na 0b   :o
takže nezbyvalo nic jinyho nez rozsirit misto :)



Jinde mi jeste poradili program TestDisk

no koupim dalsi disk a vytaham na nej data

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: Pokažená partition po zmenšování - jak opravit?
« Odpověď #10 kdy: 02 Července 2008, 01:41:41 »
Jo, kdyz potrebujes zvetsit oddil kvuli systemu, tak to zadna, to je jasne. Jenom bych predtim ale doporucil zalohu oddilu, kterych se to tyka, coz bylo asi podceneno.. :)
Taky jsem si x krat vymazal, nebo zformatoval dulezita data a dnes uz delam zalohy pred kazdou instalackou atd.. :)

power1000

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
Re: Pokažená partition po zmenšování - jak opravit?
« Odpověď #11 kdy: 03 Července 2008, 00:24:05 »
disk mam rozdelenej takhle:
C (system XP, NTFS), D (data, FAT32) E (hry-FAT32), F (zbytek-FAT32), linux (ext3), swap

ubiral jsem misto z D (a prave tenhle disk se pojebal), E jsem trochu zvetsil, linux a swap jsem zvetsil a vse soupnul smerem k D



no s jedinym C jsem nehybal, navic to je tak 1/15 kapacity disku, navim skoro zaplneno...takze to nebylo kam zalohovat
kupuju 320GB disk a tak už budu zalohovat :)

cely to asi bylo zpusobeny tim, ze jsem zapomel uspany XP :(

protoze predtim nez jsem sel do XP tak jsem z Lnx normalne cetl z toho disku, ale jak jsem presel do Xp tak se to pojebalo a ani z linuxu uz jsem tam pak skoro nic neprecetl

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: Pokažená partition po zmenšování - jak opravit?
« Odpověď #12 kdy: 03 Července 2008, 01:34:03 »
disk mam rozdelenej takhle:
C (system XP, NTFS), D (data, FAT32) E (hry-FAT32), F (zbytek-FAT32), linux (ext3), swap

ubiral jsem misto z D (a prave tenhle disk se pojebal), E jsem trochu zvetsil, linux a swap jsem zvetsil a vse soupnul smerem k D



no s jedinym C jsem nehybal, navic to je tak 1/15 kapacity disku, navim skoro zaplneno...takze to nebylo kam zalohovat
kupuju 320GB disk a tak už budu zalohovat :)

cely to asi bylo zpusobeny tim, ze jsem zapomel uspany XP :(

protoze predtim nez jsem sel do XP tak jsem z Lnx normalne cetl z toho disku, ale jak jsem presel do Xp tak se to pojebalo a ani z linuxu uz jsem tam pak skoro nic neprecetl
Nejaky novinky ohledne te obnovy dat?? Docela by me zajimalo, kterej program by to zvladnul. Kdyby nahodou nekdo znamej mel podobnej problem.. :)

power1000

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
Re: Pokažená partition po zmenšování - jak opravit?
« Odpověď #13 kdy: 03 Července 2008, 12:46:02 »
No vybral jsem si asi Samsung SpinPoint F1 HD322HJ - 320GB SATA II (http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=54323)
a tak až přijde, tak na nej snad budu tahat data, co se zachrani...

Zkusim ten program testdisk

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.