Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu 8.04 a chipset 975X  (Přečteno 1273 krát)

xHansCZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Ubuntu 8.04 a chipset 975X
« kdy: 29 Června 2008, 21:49:47 »
Zdravím, rozhodl jsem se nainstalovat si ubuntu 8.04 HH 64bit, bohužel se mi zatím žádná instalace nepodařila. Pokaždé skončím v busyboxu, spousta hlášek error kterým bohužel nerozumím. Zkoušel jsem instalovat i z minidisku, pokažde to dopadlo stejně. Dokonce i přes wubi. Vytvořil jsem i USB boot, ten mi však nenabootoval. Vždy vyberu jazyk, dám instalovat, objeví se nápis ubuntu a pod ním běhá takový ten posuvník, jako když najíždí okna. Potom už jen busybox, pak [xxx.xxxxxxxxxxxx] cosi kdesi error (to x znmena nějaký čísla). Někde jsem se dočet, že ubuntu nelze instalovat na chipsety P965 a novější, což je můj případ.
Prosím poraďte jestli máte někdo zkušenosti.

xHansCZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re: Ubuntu 8.04 a chipset 975X
« Odpověď #1 kdy: 30 Června 2008, 00:31:12 »
Tak sem si s tim trosku pohral a prisel na to v cem je asi problem. podarilo se mi udelat funkci Flashboot. V PC mam vic disku, 1 SATA a 2 PATA. Je mi celkem jedno kam budu ubuntu instalovat. Pokud v Biosu zakakazu radice disku (jak SATA tak PATA), tak mi live CD najede naprosto bez problemu, ale nemam bohuzel kam instalovat, ze:(. Pokud povolim napr jen Sata nebo jen Pata, opet busybox. Z toho mi vypliva ze problem je tedy nekde v radicich disku chipsetu 975X. Radic pata disku je Jmicron. Takze se ptam, jede to nekomu na deskach s chipsetem 975X a jim podobnym, nebo je ubuntu jen pro stary PC? A pokud ano tak, tak jak se vam to povedlo nainstalovat? Dikec za odpoved

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.