Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Software na lightscribe nerozpoznalo napalovacku  (Přečteno 1308 krát)

palop

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Software na lightscribe nerozpoznalo napalovacku
« kdy: 30 Června 2008, 23:17:05 »
Mam ubuntu studio 8.04 a nainstaloval som si na lightscribe 2 softy: lightscribe system software a 4l - lacie lightscribe. Ten prvy je velmi jednoduchy, dokaze urobit iba napisy, funguje ale ten druhy (4l) je zase na obrazky, da sa spustit, ale nevie rozpoznat napalovacku takze sa vysledna praca neda zrealizovat. Nevie niekto poradit ako by sa to dalo riesit? Dik.

martin.bazant

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
    • bazantik.net
Re: Software na lightscribe nerozpoznalo napalovacku
« Odpověď #1 kdy: 06 Prosince 2009, 19:03:06 »
Snad neva, že odpovídám na přes rok staré téma.. Nechci zakládat nové..

Mám stejný problém, LaCie LightScribe Labeler mi nerozpozná, že moje vypalovačka podporuje lightscribe. Nevím, jestli je to způsobeno novou verzí Ubuntu, protože v 9.04 mi to fungovalo. Jak moje předchozí 9.04, tak i současné Ubuntu 9.10 je pro x86_64.

Když spustím program v terminálu, vyhodí mi to tuto chybu:
Kód: [Vybrat]
martin@desktop-lidicke:~/Plocha$ 4L-gui
4L-cli: error while loading shared libraries: libstdc++.so.5: cannot open shared object file: No such file or directory

Tahle knihovna skutečně nikde není - v systému mám jen libstdc++.so.5.0.7 a libstdc++.so.5 už je jen jako odkaz odkazující na 5.0.7

Poradí někdo, co s tím?

Simple Labeler mi funguje. Takže zatím vypaluju na DVD obrázky pomocí tohoto programu a tohoto hávodu na Wiki. Jednoduše stačí nahradit ve složce
Kód: [Vybrat]
/opt/lightscribeApplications/SimpleLabeler/content/images/borders/fullsizejakýkoli soubor mým novým - a už ho můžu vesele vypálit..

Díky za odpověď.
Martin
Ubuntu 10.10 x64. MSI K9A2VM-FD; Athlon 64 X2 4850e; MSI NX8500GT-TD512EH; 2GB DDR2;
multifunční tiskárna Samsung SCX-4300 - plně funkční
 Netbook ASUS Eee 1000H: Ubuntu 10.10 UNR, ASUS Eee systray  Jabber "martin (_zavináč_) bazantik (_tečka_) net"

martin.bazant

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
    • bazantik.net
Re: Software na lightscribe nerozpoznalo napalovacku
« Odpověď #2 kdy: 23 Prosince 2009, 18:20:08 »
Tak jsem problém "vyřešil" - přeinstaloval jsem Ubuntu a nahodil verzi pro 32 bitové procesory, takže se prozatím s 64 bitovou verzí loučím.. Program Lacie tak už konečně funguje i v 9.10. Nevím, jestli byla chyba skutečně v těch 64 bitech (v předchozích vydáních Ubuntu mi Lacie fungovala i na 64 bitech..), nebo jsem tam měl nějaký jiný bordel..

Navíc jsem reinstalací na 32 bitů vyřešil problémy s občas nefungujícím flashem.. (divné je, že např. ve Firefoxu flash někdy nefungoval, v Google Chromium ta samá flashová aplikace šla..).

M.
Ubuntu 10.10 x64. MSI K9A2VM-FD; Athlon 64 X2 4850e; MSI NX8500GT-TD512EH; 2GB DDR2;
multifunční tiskárna Samsung SCX-4300 - plně funkční
 Netbook ASUS Eee 1000H: Ubuntu 10.10 UNR, ASUS Eee systray  Jabber "martin (_zavináč_) bazantik (_tečka_) net"

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.