Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: AverTV Hybrid Volar HX  (Přečteno 7315 krát)

michaldawn

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
AverTV Hybrid Volar HX
« kdy: 03 Července 2008, 11:16:46 »
Zdravim vsechny priznivce Ubuntu a Linuxu vubec. Pracuji s touto distribuci poprve a s Linuxem teprve zacinam. Nicmene jsem zatim nadsen a nelituji toho, ze jsem se zbavil Woken. Uz mam za sebou prvni tezsi (alespon pro me) orisek. Tim bylo rozchodit internet pres O2 modem ADU-300H.

A tak mi z tech dulezitych veci (co potrebuji abych byl s Linuxem naprosto spokojen) je rozchdit mou USB TV kartu. Jde o model AverMedia AverTV Hybrid Volar HX . Nasel jsem spoustu navodu jak rozchodit jejiho predchudce, ktery ma stejne jmeno, jen mu na konci chybi oznaceni HX. Pro muj novejsi model jsem vsak zatím bezradny. Tato karta pry zatim pod Linuxem rozchodit nejde, protoze nejsou napsane vsechny potrebne ovladace.

AverTV Hybrid Volar HX obsahuje:
Citace
- čip SAA7136 (výrobce NXP Semiconductors)
- Zdigitalizovaný signál jde do jednočipového mikropočítače CY7C68013 od firmy Cypress, který dělá bridge na USB rozhraní. Jde vlastně o vylepšený starý dobrý jednočip 8051, určený pro streaming dat na USB.

Budu velice vděčný, pokud byste mi dokazali pomoci, protoze jinak mi ke stesti uz nic nechybi :)

Předem díky za reakce a příspěvky.

Rincewind

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 649
  • Na fórum jsem nezanevřel, jenom nestíhám....
Re: AverTV Hybrid Volar HX
« Odpověď #1 kdy: 03 Července 2008, 11:28:45 »
Pokud není ovladač, tak je to špatné, máš dvě reálné možnosti:

1) počkat, až ho někdo (v4l) napíše (což je komplikováno tím, že ne hned po napsání je dostupný v distribuci), tedy může to docela trvat

2) kartu prodat a koupit něco podporovaného - asi bys na tom trochu tratil, zase bys měl televizi hned. Pokud nepoužíváš notebook, radil bych spíše PCI kartu než USB dongle, obvykle mívají lepší tunery.

michaldawn

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re: AverTV Hybrid Volar HX
« Odpověď #2 kdy: 03 Července 2008, 14:01:23 »
Tak ta druha možnost se mi moc nezamlouvá. Pod Win jsem s ní byl spokojen. Měla good obraz a běhala bez problemů. Navíc teď nechci moc řešit finanční věci. Jsem se teď totiž před nedávnem docela vyždímal a zařekl jsem se, že budu teď chvilku šetřit a utrácet jen za věci co budu opravdu potřebovat.

Takže mi asi nezbývá nic jiného než čekat. Jak dlouhé to čekání asi může být? Jak dlouhé jsou takové "čekací lhůty" u Linuxu ? ;D ;) A když bude driver napsaný, ale nebude v distribuci, co mi braní si ho nainstalovat zvlášť?

Njn, zdálo se to být všechno až moc jednoduché  :'(

Rincewind

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 649
  • Na fórum jsem nezanevřel, jenom nestíhám....
Re: AverTV Hybrid Volar HX
« Odpověď #3 kdy: 03 Července 2008, 14:44:26 »
Tak ta druha možnost se mi moc nezamlouvá. Pod Win jsem s ní byl spokojen. Měla good obraz a běhala bez problemů. Navíc teď nechci moc řešit finanční věci. Jsem se teď totiž před nedávnem docela vyždímal a zařekl jsem se, že budu teď chvilku šetřit a utrácet jen za věci co budu opravdu potřebovat.

Takže mi asi nezbývá nic jiného než čekat. Jak dlouhé to čekání asi může být? Jak dlouhé jsou takové "čekací lhůty" u Linuxu ? ;D ;) A když bude driver napsaný, ale nebude v distribuci, co mi braní si ho nainstalovat zvlášť?

Njn, zdálo se to být všechno až moc jednoduché  :'(

http://www.mail-archive.com/linux-dvb@linuxtv.org/msg29817.html  - podle tohoto se na tom pracuje, taže dříve či později něco bude (jsou i čipy, které nebudou fungovat nikdy, protože není nikdo kdo by pro ně napsal ovladač).

Instalaci driveru zvlášť nic nebrání, jen to není tak triviální jako zapojit a koukat :)

michaldawn

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re: AverTV Hybrid Volar HX
« Odpověď #4 kdy: 03 Července 2008, 15:07:17 »
ok... no nezbyva mi nic nez cekat. Jeste jsem nasel jednu stranku, ktera ale jen potvrzuje ze driver opravdu zatim neni ( http://www.qbik.ch/usb/devices/showdev.php?id=4386 ).

Myslim ze Linux a ubuntu nabizi mnoho jiných věcí - jak se zabavit - nez je divani na TV :D Ja jen ze nic zasadnejsiho me uz netrapi, tak jsem to chtel mit vyresene vsechno  :D

Dik za info a pokud by nekdo narazil na reseni, necht se podeli ;) Ja to urcite udělám az drivery vyjdou a me se to podari rozchodit. Jinak jsem si jeste rikal, jestli nezkusit nejaky emulator windows, ale kvuli teto jedne funkci se mi to zda byt zbytecne krkolomne a radeji pockam na "čistší" reseni ;)   

michaldawn

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re: AverTV Hybrid Volar HX
« Odpověď #5 kdy: 14 Srpna 2008, 17:00:58 »
Tak jsem opět tu s dalším problémkem. Po delší pauze jsem se zase začal zabývat zprovozněním této TV karty. Protože situace s driverem se nijak zásadně nezměnila, řekl jsem si že zkusím Virtualbox. Program na virtuální PC. Udělal jsem si Virtuální PC s Windows XP. Podařilo se mi rozběhat i USB. Nainstaloval drivery pro tu kartu. Ale když pustím přiložený software a zkouším hledat nějaké programy, nic to nenajde. Nenahlásí žádnou chybu (jako že nefunguje přímač, nebo že není připojen). Dokonce když jsem do USB tu kaartu připojil, tak pod XP-čka napsaly: Nalezen novy hardware, nainstaloval drivery a nakonec napsal, že je připraven k použití.

Rozdíl v chování je ale ten, že když jsem kartu provozoval dříve na opravdových XP-čkách, tak když se aktivovala TV, nebo když program vyhledával stanice, tak na kartě svítila modrá dioda. Ta teď ale nesvítí.

Dotaz v podstatě je, zda-li pro úspěšné rozchození tohoto zařízení ve virtuálním PC musím mít ovladače i v Ubuntu? Nebo jestli to virtualni PC přistupuje přímo k USB (přímo na HW). 
« Poslední změna: 14 Srpna 2008, 18:13:39 od michaldawn »

Rincewind

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 649
  • Na fórum jsem nezanevřel, jenom nestíhám....
Re: AverTV Hybrid Volar HX
« Odpověď #6 kdy: 14 Srpna 2008, 21:02:26 »
K USB umí přistupovat Virtualbox ze stránek SUNu (non-OSE edition, tj. NE ten z repozitářů) a je třeba trošku "poladit" fstab (už to tu bylo, stačí pohledat) aby to opravdu fungovalo - pak by tomu ovšem nemělo nic bránit.

Nedělal bych si ale iluze co se týče plynulosti obrazu, virtualbox jen emuluje grafickou kartu, takže se to asi bude škubat. Nahrávání by nicméně fungovat mohlo a přes sdílené složky bys to dostal i do ubuntu. Krkolomné, ale možná reálné.

Alikon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
    • Stránky věnované AutoCADu
Re: AverTV Hybrid Volar HX
« Odpověď #7 kdy: 21 Listopadu 2008, 17:46:31 »
Tak jsem opět tu s dalším problémkem. Po delší pauze jsem se zase začal zabývat zprovozněním této TV karty. Protože situace s driverem se nijak zásadně nezměnila, řekl jsem si že zkusím Virtualbox. Program na virtuální PC. Udělal jsem si Virtuální PC s Windows XP. Podařilo se mi rozběhat i USB. Nainstaloval drivery pro tu kartu. Ale když pustím přiložený software a zkouším hledat nějaké programy, nic to nenajde. Nenahlásí žádnou chybu (jako že nefunguje přímač, nebo že není připojen). Dokonce když jsem do USB tu kaartu připojil, tak pod XP-čka napsaly: Nalezen novy hardware, nainstaloval drivery a nakonec napsal, že je připraven k použití.

Rozdíl v chování je ale ten, že když jsem kartu provozoval dříve na opravdových XP-čkách, tak když se aktivovala TV, nebo když program vyhledával stanice, tak na kartě svítila modrá dioda. Ta teď ale nesvítí.

Dotaz v podstatě je, zda-li pro úspěšné rozchození tohoto zařízení ve virtuálním PC musím mít ovladače i v Ubuntu? Nebo jestli to virtualni PC přistupuje přímo k USB (přímo na HW). 

Koukám, že jsme měli stejnej nápad, jak tuto kartu rozchodit. Ale bohužel jsem dopadl úplně stejně :( Mám VirtualBOX 2.0.4 od SUNu. Ve Windows kartu vidím, ale nic nenaladím. Podařilo se někomu jakkoliv tuto kartu (AverTV Hybrid Volar HX) pod Linuxama/nebo ve VirtualBOXu rozchodit?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.