Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Uprava menu Aplikace pro vsechny uzivatele (Gnome)  (Přečteno 3191 krát)

Kamil Páral

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1026
    • http://ripper.profitux.cz
Uprava menu Aplikace pro vsechny uzivatele (Gnome)
« kdy: 24 Července 2006, 09:58:58 »
Zajimalo by me, jak se da upravit menu Aplikace pro vsechny uzivatele zaraz, nastavit vychozi rozvrzeni.

Pro jednoho uzivatele je to jednoduche pomoci alacarte, ale pro vsechny uzivatele jsem zadny zpusob nenasel. Kdyz pustim alacarte jako root, tak to porad upravuje pouze moje menu.

Vim, ze dane menu globalne se zrejme nachazi v /usr/share/applications, ale rucne editovat ty soubory je celkem pracny, a dost neprehledny.
Ubuntu Wiki - spousta návodů a rad
Jabber - ICQ je mrtvý, nebuď ovce a pojď s dobou
Esmska - program pro posílání sms z Internetu

matezz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 213
Uprava menu Aplikace pro vsechny uzivatele (Gnome)
« Odpověď #1 kdy: 24 Července 2006, 11:50:11 »
to nastaveni se nachazi v domovskych adresarich uzivatelu (.gconf atd.). tak co si to upravit u sebe a pak proste nakopirovat nastaveni do vsech domovskych adresaru?

________________________________________________
zkoušel sem to, že jsem vytvořil novýho uživatele a všechno  mu nakopíroval z /home/složky jinýho uživatele a změnil vlastníka a skupinu pro všechno v daný složce a funguje to.
FS amilo V3405 T5500

Kamil Páral

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1026
    • http://ripper.profitux.cz
Uprava menu Aplikace pro vsechny uzivatele (Gnome)
« Odpověď #2 kdy: 24 Července 2006, 12:52:12 »
To je ale samozrejme trochu neco jinyho. Zaprve je to pracny, mnohem pracnejsi nez nastavit to nekde globalne. Zadruhe tech uzivatelu muzes mit moc, coz ja nemam, ale nedovedu si predstavit, ze to nakej spravce nekde takhle dela. A hlavne za treti, kdyz nastavis globalni nastaveni, tak (predpokladam), ze si to pak muze uzivatel lokalne upravit, a ma to podle svych predstav. Kdyz to budes kopirovat primo k nemu, tak mu natvrdo vsechno prepises.

S gconf-editor problem neni, tam to spustis jako root, a zadavas co je defaultni nastaveni a co je povinny nastaveni. Funguje to krasne. U alacarte jsem tohle nenasel.
Ubuntu Wiki - spousta návodů a rad
Jabber - ICQ je mrtvý, nebuď ovce a pojď s dobou
Esmska - program pro posílání sms z Internetu

Kamil Páral

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1026
    • http://ripper.profitux.cz
Uprava menu Aplikace pro vsechny uzivatele (Gnome)
« Odpověď #3 kdy: 13 Října 2006, 13:49:06 »
Citace: zaba
Řeším stejný problém jako vy, a to úpravu menu v Gnome, která se projeví u všech uživatelů. Dospěl jste k nějakému řešení? Mně se to nepodařilo.
Bohuzel. Pokud neco potrebuju upravit globalne, upravim to v /usr/share/applications. sice nevim jak vytvorit novou "slozku", ale pro par jednoduchych zmen se to pouzit da. bohuzel kdyz aktualizujete dany program, tak vam nastaveni prepise zase zpet.
zadne jednoduche, trvale a nejlepe graficke reseni jsem nenasel. mozna by stalo za to napsat enhancement request v bugzille programu alacarte nebo u distribuce ubuntu. pokud uz se to tam nekde neresilo. priznam se, ze zas tak nutne to nepotrebuju abych tomu venoval prilis mnoho casu...
Ubuntu Wiki - spousta návodů a rad
Jabber - ICQ je mrtvý, nebuď ovce a pojď s dobou
Esmska - program pro posílání sms z Internetu

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.