Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Začátečník  (Přečteno 7994 krát)

Caspar

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Začátečník
« kdy: 04 Července 2008, 22:10:53 »
Potřeboval bych se zeptat na vaš názor na Kubuntu, chci si ji instalovat a potřebuji nejake doporučení :)

Tomáš Jančík

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1179
    • TomášJančík.net
Re: Začátečník
« Odpověď #1 kdy: 04 Července 2008, 23:05:48 »
nevím co na (k)ubuntu fóru čekáš... kubuntu je dobré distro pro začátečníky... já sice osobně preferuji gnome, ale i kde je dost dobré...

inuendo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 240
Re: Začátečník
« Odpověď #2 kdy: 04 Července 2008, 23:58:26 »
....záléží na co budeš systém používat,já osobně (začátečník)jsem si kubuntu nainstaloval
1-silně mi to připomínalo WIN.,a hlavně jsem měl problémy-rozlišení,ikony,GNU a KDE,
atd-takže jsem se vrátil k ubuntu HH(nová instalace).
2-ale jak píšu,otázka na co systém použiješ-já jsem "maximálně "spokolený s ubuntu
..ale je to jen názor začátečníka  :)

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Začátečník
« Odpověď #3 kdy: 05 Července 2008, 10:52:18 »
Je pravda, že kubuntu určitě trochu víc připomíná win, ale zase je tu jedna věc a to ta, že na ubuntu je absolutní většina návodů na wiki.
http://wiki.ubuntu.cz/

premet

  • Host
Re: Začátečník
« Odpověď #4 kdy: 05 Července 2008, 11:05:36 »
Však si můžeš nainstalovat Kubuntu, ale když se ti nebude líbit můžeš si jedním příkazem nainstalovat i Gnome k němu  :). Viz. http://wiki.ubuntu.cz/P%C5%99echod%20z%20Ubuntu%20na%20Kubuntu%2C%20Xubuntu

Caspar

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: Začátečník
« Odpověď #5 kdy: 05 Července 2008, 15:11:42 »
A rozjedu na tom nejake veci z windows? Např Autocad a nejake hry?

vito45

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 153
Re: Začátečník
« Odpověď #6 kdy: 05 Července 2008, 15:34:50 »
ake všetky programy z win ti pôjdu cez wine nájdeš na:
http://appdb.winehq.org/

Caspar

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: Začátečník
« Odpověď #7 kdy: 05 Července 2008, 20:01:24 »
Ještě bych potřeboval odkaz, kde stahnu tu KUBUNTU v češtině, kolik ma instalačka a kolik po instalaci zabírá? Dík všem....

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: Začátečník
« Odpověď #8 kdy: 05 Července 2008, 20:09:15 »
Ještě bych potřeboval odkaz, kde stahnu tu KUBUNTU v češtině, kolik ma instalačka a kolik po instalaci zabírá? Dík všem....

předpokládám, že s Kubuntu je to stejné, jako s Ubuntu, takže instalace je multilang, takže si s jazykama nemusíte dělat hlavu, zvolí se až při spuštění samotnýho live CD... ne jak u toho **** win, kde teď řeším, jak je přeonačit z EN do CZ... (kdybyste náhodou někdo věděl, jak...  ;) )
no a stáhnout se dá tady... http://www.kubuntu.org/download.php

enjoy...
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Začátečník
« Odpověď #9 kdy: 05 Července 2008, 20:15:31 »
Citace
kde teď řeším, jak je přeonačit z EN do CZ... (kdybyste náhodou někdo věděl, jak...   ;) )
No mělo by stačit System>Administration>Language support , zaškrtnout češtinu a nastavit ji jako implicitní.. stáhnou se balíčky, proběhne instalace a systém bude česky(myslím, že až po restartu)  ;)
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

Caspar

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: Začátečník
« Odpověď #10 kdy: 05 Července 2008, 20:19:45 »
No nejak se v tom nevyznám, co přesně z toho mam stáhnout? :'(

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: Začátečník
« Odpověď #11 kdy: 05 Července 2008, 20:28:13 »
Citace
kde teď řeším, jak je přeonačit z EN do CZ... (kdybyste náhodou někdo věděl, jak...   ;) )
No mělo by stačit System>Administration>Language support , zaškrtnout češtinu a nastavit ji jako implicitní.. stáhnou se balíčky, proběhne instalace a systém bude česky(myslím, že až po restartu)  ;)

ehm, něco mi říká, že popisujete postup z Ubuntu, ale já tohle řeším v XP  ;)

No nejak se v tom nevyznám, co přesně z toho mam stáhnout? :'(

iso Kubuntu 8.04 HH pro stolní pc: http://ubuntu-releases.sh.cvut.cz/kubuntu/hardy/kubuntu-8.04.1-desktop-i386.iso

teda doufám, že vám radím správně... ;)
« Poslední změna: 05 Července 2008, 20:32:39 od brumla.cz »
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

col_boggy

  • Host
Re: Začátečník
« Odpověď #12 kdy: 05 Července 2008, 20:38:46 »
brumla.cz: jsme sice na ubuntu fóru, ale... Ovládací panely/Místní a jazykové nastavení /Jazyky/Podrobnosti/ změnit jazyk. jestli tam není, smůla ;)

[edit]instalace nového jazyka by měla být možná v Ovládací panely/Místní a jazykové nastavení /Jazyky/Upřesnit/jazyky pro programy nepodporující unicode - zvolit češtinu...[/edit]

caspar: http://se.cdimage.ubuntu.com/kubuntu-kde4/releases/8.04/release/kubuntu-kde4-8.04.1-desktop-i386.iso - kubuntu s KDE4
           http://ubuntu-releases.sh.cvut.cz/kubuntu/hardy/kubuntu-8.04.1-desktop-i386.iso - kubuntu s KDE3.5.x
           http://ubuntu-releases.sh.cvut.cz/kubuntu/hardy/kubuntu-8.04.1-desktop-amd64.iso - kubuntu s KDE3.5.x pro 64b architekturu
           http://se.cdimage.ubuntu.com/kubuntu-kde4/releases/8.04/release/kubuntu-kde4-8.04.1-desktop-amd64.iso - kubuntu s KDE4 pro 64b architekturu
« Poslední změna: 05 Července 2008, 20:41:53 od col_boggy »

Caspar

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: Začátečník
« Odpověď #13 kdy: 05 Července 2008, 20:47:49 »
To mam stahnout všechny ty odkazy?

Caspar

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: Začátečník
« Odpověď #14 kdy: 05 Července 2008, 20:56:00 »
Asi jen ty poslední dva, když mam amd64, že? ???

col_boggy

  • Host
Re: Začátečník
« Odpověď #15 kdy: 05 Července 2008, 21:14:03 »
ne, jeden z nich je s KDE4 a jeden s KDE3. něco si o nich najdi, ale pokud bys to četl, tak za každý odkaz jsem připojil krátký popis, kde máš, co to obsahuje. tobě bych ai doporučil ten druhý odkaz odzdola, protože kde4 je pro poněkud pokročilejší uživatele...

Caspar

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: Začátečník
« Odpověď #16 kdy: 05 Července 2008, 21:20:33 »
Jo aha... Tak dík a když už pak budu pokročilejší, tak se tam ta kad4 dá doistalovat, nebo budu muset celé přeinstalovat?

vito45

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 153
Re: Začátečník
« Odpověď #17 kdy: 05 Července 2008, 21:41:18 »
nebudeš musieť, osobne som skúšal na ubuntu 8.04 beta xfce, kde3, kde4 a E a všetko išlo jak malo /hoci iba systémom install - see - 15min try - uninstall  ;D /

Jiří :Kačer: Voseček

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
  • občasný návštěvník
    • Můj weblog
Re: Začátečník
« Odpověď #18 kdy: 06 Července 2008, 00:53:22 »
Každé prostředí se dá doinstalovat, KDE 4 do Kubuntu podle návodu na kubuntu.cz a na kubuntu.org - tam budou novější informace, spíše doporučuji. Jde hlavně o přidání zdroje. Doporučuji ale s KDE 4 vytrvat do konce července, až vyjde KDE 4.1, myslím to upřímně :)
Všechno co k životu skutečně potřebujeme, můžeme vcelku levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Hrajte frisbee - www.frisbee.cz

Caspar

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: Začátečník
« Odpověď #19 kdy: 06 Července 2008, 09:03:55 »
Ztim dík za rady, jdu to ted nainstalovat, ale pak to budou asi otázky :)

col_boggy

  • Host
Re: Začátečník
« Odpověď #20 kdy: 06 Července 2008, 11:06:29 »
opravdu by ti ale asi pomohlo si o tomhle něco přečíst; s takovými znalostmi to celé bude jaksi na h***.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re: Začátečník
« Odpověď #21 kdy: 06 Července 2008, 11:21:14 »
Doporučil bych Ti Ubuntu, ne Kubuntu, ale šak si to projdi sám :)

Čeština...
Pokud už před instalací v live verzi nastavíš internet, přímo při instalaci se ti stáhne čeština. Ale musíš bůtovat z nabídky CD ne pomocí nabídky nainstalovat systém. Zadáš, že ho chceš vyzkoušet .-)
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Začátečník
« Odpověď #22 kdy: 06 Července 2008, 11:46:28 »
Citace
kde teď řeším, jak je přeonačit z EN do CZ... (kdybyste náhodou někdo věděl, jak...   ;) )
No mělo by stačit System>Administration>Language support , zaškrtnout češtinu a nastavit ji jako implicitní.. stáhnou se balíčky, proběhne instalace a systém bude česky(myslím, že až po restartu)  ;)

ehm, něco mi říká, že popisujete postup z Ubuntu, ale já tohle řeším v XP  ;)
Aha.. to jsem špatně pochopil ;D  No, ve windows xp to ale zřejmě nejde.. řešili jsme to s kamarádkou a nepodařilo se nám windows "počeštit" - navíc na netu jsem našel několik ohlasů, že u xp to takhle prostě ještě nešlo... prostě se se prodávaly Win XP CZ a nebo EN, IT atd., a nic víc :'(
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

col_boggy

  • Host
Re: Začátečník
« Odpověď #23 kdy: 06 Července 2008, 13:00:27 »
ale jde to, jen prolez fóra microsoftu... zatím jsem tam ale nacházel věci typu:
"how do i install english language pack?"
"microsoft.com will take care of downloading and installing it without you knowing, microsoft is good at it :)"

jinak rovano má pravdu, ubuntu je pro začátečníky mnohem vhodnější, než kubuntu ("gnome nesnáším, jeho výojáři mají uživatele za blbce a jako pro takové pro ně vyvíjejí grafické prostředí. důrazně doporučuji, aby jste používali KDE..." - Linus Torvalds).

Caspar

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: Začátečník
« Odpověď #24 kdy: 06 Července 2008, 13:49:27 »
Tak jsem to Kubuntu nainstaloval, ale je to cele anglicky, přitom jsem tam chtěl češtinu, co teď s tím?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.