Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Začátečník  (Přečteno 7998 krát)

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: Začátečník
« Odpověď #25 kdy: 06 Července 2008, 13:52:31 »
Tak jsem to Kubuntu nainstaloval, ale je to cele anglicky, přitom jsem tam chtěl češtinu, co teď s tím?

jak psal Firzen:

"No mělo by stačit System>Administration>Language support , zaškrtnout češtinu a nastavit ji jako implicitní.. stáhnou se balíčky, proběhne instalace a systém bude česky(myslím, že až po restartu)"  ;)

Předpokládám, že v Kubuntu je to stejné...
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

col_boggy

  • Host
Re: Začátečník
« Odpověď #26 kdy: 06 Července 2008, 14:29:02 »
není, kubuntu má jiné menu...

Caspar

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: Začátečník
« Odpověď #27 kdy: 06 Července 2008, 14:35:40 »
No a poradí mi někdo, jak dosáhnu te češtiny? Prosím

Neo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 344
Re: Začátečník
« Odpověď #28 kdy: 06 Července 2008, 14:51:14 »
Zkus toto: hlavní nabídka > nastavení systému > místní zvyklosti a jazyk
Tam musí být všude čeština: země nebo region: jazyk Český;
tlačítko s vlaječkou musí být také s češtinou.
Ubuntu 17.04.

Caspar

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: Začátečník
« Odpověď #29 kdy: 06 Července 2008, 15:03:30 »
Jako cele je to anglicky, ale sem tam mi to vyhodí nejake okno a tam to napíše česky, např jazyk systému je nastaven na čeština, ale přitom to je zase vše v angličtině.... To jsou nervy, ani to nechci vyslovit, ale zlatý win***:) Dal jsem si facku a zkusim to znovu, prosím o rady, dík...

Caspar

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: Začátečník
« Odpověď #30 kdy: 06 Července 2008, 16:11:09 »
Tak a problem veresen, musel jsem doinstalovat balicky a uz to je ok.

Caspar

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: Začátečník
« Odpověď #31 kdy: 06 Července 2008, 16:43:09 »
Teď bych potřeboval poradit, jak nainstaluji nějaké veci, ktere stahnu z netu? Např Skype?

Nemec

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 292
Re: Začátečník
« Odpověď #32 kdy: 06 Července 2008, 17:26:57 »
Prostuduj si sekci návody, jak pracovat se systémem, mnoho vecí je jinak, na vše se ptát není dobré, když hned vedle odkazu na toto fórum je odkaz na návody

vito45

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 153
Re: Začátečník
« Odpověď #33 kdy: 06 Července 2008, 21:16:25 »
wiki.ubuntu.cz  ;D ;)

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Začátečník
« Odpověď #34 kdy: 07 Července 2008, 11:22:59 »
Tady jsem kdysi sepsal jak doporučuji instalovat software (instalace stažených věcí z netu je až od bodu 4 - je to pro ubuntu, jediný rozdíl je, že cesty k programům jsou jiné)
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=24459.msg181139#msg181139
Co to je Synaptic (v kubuntu Adept) - > to hlavní co by jsi měl používat k instalaci programů (vč. např. Skypu)
http://wiki.ubuntu.cz/Synaptic
« Poslední změna: 07 Července 2008, 11:26:31 od luisah »

Caspar

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: Začátečník
« Odpověď #35 kdy: 12 Července 2008, 21:38:25 »
Nejde mi zvuk, normalne sel, ale z niceho nic mi přestal fungovat, ale ve win**** funguje.... Nevíte někdo co s tím? Mám NOTEBOOK Acer Aspire 3100
« Poslední změna: 12 Července 2008, 22:02:23 od Caspar »

Thomas123

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 383
Re: Začátečník
« Odpověď #36 kdy: 13 Července 2008, 14:51:21 »
Caspar: Nevím, jak jsi pokročilý ve Windowsech (asi začátečník), ale s Linuxem je potřeba si trochu pohrát. Já si naložil docela velký úkol, nainstalovat Linux server, trvalo mi to cca 3 měsíce než jsem něco našel, než mi tu něco poradili, než jsem něco zjistil a některé věci nechápu dodnes. Domácí komp pak šel rychleji, ten byl za 3 dny nastaven a připraven.

Linux jako začátečník nenainstaluješ za den, Linux musíš pochopit, poznat a pak si ho zamiluješ. Musíš sbírat informace, číst, číst, hledat, googlit, číst, a pak to bude fungovat.

Když tu napíšeš, že Ti nejde zvuk, ale před tím šel, tak si musíš uvědomit, co jsi mezi tím dělal, a opět googlit.
Ten Linux není špatná věc, jen se s tím naučit. Windowsák není zvyklý.

Caspar

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: Začátečník
« Odpověď #37 kdy: 13 Července 2008, 23:34:42 »
Jako a co myslíš, že dělám? Sedím a čekám, kdo co napíše? Prohledafam fora, googlim, čtu, zkoušim a stále nic a pátral jsem po tom, proč šel a z ničeho nic nejde, ale prostě jsem na nic nepřišel no, tak jsem si napsal o radu.... Ve widlích nejsem začátečník, ty ovladam s přehledem, ale linux je oříšek, to jo, ale když ho pochopím, tak to bude v klidu, s tím počítám...

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Začátečník
« Odpověď #38 kdy: 14 Července 2008, 11:16:58 »
Caspar: Jo, se zvukem to je problém -> doteď sám nechápu kloudně jak funguje. Vždy ho nastavuji stylem pokus - omyl.
Jediné co ti snad můžu doporučit - > vše hodit na alsa, v terminálu spustit alsamixer a vyzkoušet všechno možné, popř. přeinstalovat vše co se týká alsy.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.