Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: jak se pripojit v texasu?  (Přečteno 7426 krát)

stesti00

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
jak se pripojit v texasu?
« kdy: 06 Července 2008, 16:44:41 »
Jen na uvod. Jako vsichni zacnu tim, ze  jsem uplny zacatecnik v prekerni situaci. Jsem nekde v texasu, vubec se mi tu nelibi a jediny spojeni s domovem je net. mam notes ktery mi vsude fungoval, nikdy jsem ho neresil a skoro nic tam nastavit neumim. kdekoli jsem byl, notes se pripojil k nejake siti, kteoru jsem mu zadal a internet jel. ted jsem tri dydny v hotelu, kde se sice pripojim k jejich siti, neni sifrovana, pres DHCP dostanu uplne vsechno, ale k internetu se nepripojim. Pakety odchazeji a prichazeji, vse se tvari jake ze OK ale net nejede. Jediny co jsem vypozoroval, ze se nejak podezrele ztraci Pingy. Zkusil jsem ping na gateway a DNS a z peti se vrati tri, nekdy ani jeden.... A to jak po Wifi, tak wired.
K dotazu Muzete mi prosim poradit nejaky postup, jak zjistit, kde je chyba ? Podle me mam na pocitaci vse nainstalovano  OK, protoze jinde mi to jede. Ja nevim, treba jestli neexistuje nejake zahadne nastaveni firewallu, ktere mi to blokuje (ale ja ho mam vyply), proste nejaky itinerar, jak postupovat. Od mistniho osazeni moc pomoci asi neziskam, koukaji tady na me jak na debila, ze co to je za windows.
vypisy a podobne sem budu davat tezko, pisu z jejich pocitace, ale podstatne detaily prepisu
Jo a ten texas v nazvu je tam proto ze fakt nemam, kam zajit a vyzkouset cokoli. Proste jsem u letiste a v pr...
dekuji a hezky den
Ubuntu 8.04




stesti00

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
Re: jak se pripojit v texasu?
« Odpověď #1 kdy: 06 Července 2008, 19:56:24 »
jeste pro upresneni.
IP10.71.1.143
bradcast addres 10.71.1.255
subnet mask 255.255.255.0
default route 10.71.0.1
prim.DNS 10.61.32.1
sec.DNS 1.1.1.1
 zkousel jsem pingnout pocitac ze kteryho ted pisu a tam byly doby kolem 0.8 -2 ms, coz je podle me super, prumer myslim 2 ms. takze na sit se dostanu .... si myslim... takze podle meho hrubeho odhadu je neco spatne kolem DNS nebo ne ?
Mozna je neco spatne s tema cislama kolem IP ale verte mi ze tohle http://www.abclinuxu.cz/faq/site/staticke-routovani
je pro me uz moc zahadne. Nevim, jestli DHCP muze pridelit neco spatne ale pochybuju o tom.
zkousel jsem ping na DNS ale nejak mi to neslo
Jeste jednou prosim, poradte, jak postupovat, co spustit nebo vyzkouset

Pavel Půlpán

Re: jak se pripojit v texasu?
« Odpověď #2 kdy: 06 Července 2008, 21:02:22 »
V souboru /etc/resolf.conf ty nameservery máš?

ubufor

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re: jak se pripojit v texasu?
« Odpověď #3 kdy: 06 Července 2008, 22:59:36 »
Když tak /etc/resolv.conf

Napadlo mě jestli neni problém s IPV6. Internet jede na IPV4, ale Ubuntu umí a zkouší použít IPV6. Vyskytly se případy, že některé routery z toho zblbly.

Následující příkaz by měl zabránit aby se po startu natáhl modul ipv6:
Kód: [Vybrat]
sudo echo "blacklist ipv6" > /etc/modprobe.d/blacklist-ipv6
Pokud to nepomůže tak radši hned vymazat.
« Poslední změna: 06 Července 2008, 23:29:19 od Petr 'Merlin' Vaněček »

ubufor

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re: jak se pripojit v texasu?
« Odpověď #4 kdy: 06 Července 2008, 23:48:39 »
Teď se na to dívám:
IP10.71.1.143
bradcast addres 10.71.1.255
subnet mask 255.255.255.0
default route 10.71.0.1
prim.DNS 10.61.32.1

To nesedí! Ten default route by se měl lišit od adresy počítače jenom v posledním čísle aby ležel na stejné podsíti. To je dáno maskou 255.255.255.0
U sítí začínajících na 10 se sice obvykle používá maska  255.0.0.0, ale co je psáno to je dáno.
Zkusil bych tu masku opravit na 255.0.0.0
Případně na 255.255.0.0 pro případ, že ten DNS leží skutečně na jiné síti a musí se na něj chodit přes router.
Možná, že mají ten DHCP server blbě nastavený ale windows přesto náhodou fungují.
Možná jsi to špatně opsal - třeba je ten default route 10.71.1.1

Yontalcar

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 833
  • Semper fidelis
Re: jak se pripojit v texasu?
« Odpověď #5 kdy: 06 Července 2008, 23:51:03 »
Ověření, zda se vůbec dostaneš na net: pingni třeba 64.233.183.147 (Google)

jinak to IP se mi taky nezdá - subnet mask 255.255.255.0 znamená, že prvních 24 bitů IP adresy se musí pro danou podsíť shodovat - vč. adresy brány - alespoň tak sem to pochopil z toho co bylo napsaný na wikipedii - v tomto případě by ses na net vůbec neměl dostat


Kód: [Vybrat]
sudo echo "blacklist ipv6" > /etc/modprobe.d/blacklist-ipv6
Tenhle příkaz nebude fungovat  - s root právy se provede jen echo, přesměrování výstupu se provede už s právy uživatele --> když tak:
Kód: [Vybrat]
sudo bash -c "echo 'blacklist ipv6' > /etc/modprobe.d/blacklist-ipv6"

edit: do háje, druhý :-(
« Poslední změna: 06 Července 2008, 23:53:02 od yontalcar »
NB: ASUS X53U - AMD Brazos E450; Debian GNU/Linux Sid amd64 (KDE 4.14)
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist. - Albert Einstein

stesti00

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
Re: jak se pripojit v texasu?
« Odpověď #6 kdy: 07 Července 2008, 00:21:05 »
k tem cislum, me se prave nezdaly, tak jsem vam je poslal, ale verte mi ze jsem je opsal dobre.... ten prikaz.... panove... to asi nedam, kdyby to slo pres okynka bylo by to lepsi. to co napsal ..... kdosi, ted to nevidim fubuntu nebo tak nejak... to me hodilo nedostatecna prava...a ja nevim co s tim. Mozna je to tim, ze delam v grafickem prostredi ale vzdyt ja ani nevim, jak bych prepnul do toho terminalu a uz vubec ne, jak bych se v nem potom hrabal kdyby neco selhalo ... bez krusadera
takze co se tyce tech cisel,  predpokladam, ze  dhcp nekeca, protoze ten pocitac co z nej ted pisu je ma stejny akorat ... subnet ma 255.255.255.0, ale IPconfig mi  ve windows nenapise dns takze tech 10. (!)61(!)..... neoverim
mate nejaky napad, co bych tam mel napsat natvrdo <>?
 proste misto DHCP tam dam ty hodnoty rucne,... a misto mask 255 255.255.0 dam 255.255.0.0
A NEBO
 rucne natukam jinou DNS ALE ZASE kdyby byla chyba jen v tom, tak se na net pignu pres ten google ne ? (64.233.183.147)
ale... v ubuntu v sitovych nastrojich mam v zalozce devices (asi) protokol ipv4 a u nej nejaky adresy, i kdyz blby a u ipv6 nemam vubec nic.... ach jo. U vas uz je noc co... tak jdete spat, treba se nekdo rano probudite
A diky vsem za chut pomoct

nettezzaumana

  • Host
Re: jak se pripojit v texasu?
« Odpověď #7 kdy: 07 Července 2008, 00:28:28 »
muzes to zkusit rucne, jiste jsi sikovny cowboy, ale jen pro uprisneni Ti napisu, jak se to dela ::

# nasledujici prikazy provadej jako root (zpusob necham na Tobe)

/etc/init.d/networking stop // shodime sit, pripadne muzeme shodit jen iface >> ifconfig eth0 down

ifconfig eth0 192.8.20.20 // nastavime adresu -- toto byl priklad
ifconfig eth0 netmask 255.255.254.0 // nastavime masku -- o5 priklad

route add default gw 192.168.20.1 // nastavime gateway -- priklad

mv /etc/resolv.conf /etc/resolv.conf.bckp // zalohujeme stary resolv
echo -e 'nameserver 192.168.50.254' >/etc/resolv.conf // nastavime nejaky jiny

ping google.com // pokud jsme neudelali chybu, musime s uspechem pinknout internet

dekon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 209
  • only BFU ...
Re: jak se pripojit v texasu?
« Odpověď #8 kdy: 07 Července 2008, 00:52:15 »
k tem cislum, me se prave nezdaly, tak jsem vam je poslal, ale verte mi ze jsem je opsal dobre.... ten prikaz.... panove... to asi nedam, kdyby to slo pres okynka bylo by to lepsi. to co napsal ..... kdosi, ted to nevidim fubuntu nebo tak nejak... to me hodilo nedostatecna prava...a ja nevim co s tim. Mozna je to tim, ze delam v grafickem prostredi ale vzdyt ja ani nevim, jak bych prepnul do toho terminalu a uz vubec ne, jak bych se v nem potom hrabal kdyby neco selhalo ... bez krusadera
takze co se tyce tech cisel,  predpokladam, ze  dhcp nekeca, protoze ten pocitac co z nej ted pisu je ma stejny akorat ... subnet ma 255.255.255.0, ale IPconfig mi  ve windows nenapise dns takze tech 10. (!)61(!)..... neoverim
mate nejaky napad, co bych tam mel napsat natvrdo <>?
 proste misto DHCP tam dam ty hodnoty rucne,... a misto mask 255 255.255.0 dam 255.255.0.0
A NEBO
 rucne natukam jinou DNS ALE ZASE kdyby byla chyba jen v tom, tak se na net pignu pres ten google ne ? (64.233.183.147)
ale... v ubuntu v sitovych nastrojich mam v zalozce devices (asi) protokol ipv4 a u nej nejaky adresy, i kdyz blby a u ipv6 nemam vubec nic.... ach jo. U vas uz je noc co... tak jdete spat, treba se nekdo rano probudite
A diky vsem za chut pomoct
Prvne zkus rady vyse, Windows vypisou dns, kdyz zadas v prikazovem radku
Kód: [Vybrat]
ipconfig /allVystup jsem pak posli (vypise to vice nez jen dns) at to muzeme porovnat a podle toho nastavit sitove pripojeni v ubuntu.

ubufor

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re: jak se pripojit v texasu?
« Odpověď #9 kdy: 07 Července 2008, 11:25:49 »
Což o to síť se dá v Ubuntu nastavit třeba takto:
http://www.debianadmin.com/ubuntu-networking-for-basic-and-advanced-users.html
(nově tam přibylo tlačítko odemknout pro heslo a místo "Enable this connection" je tam "Enable roaming mode" - ten by se naopak zrušil)

Problém je v tom, že pokud si tam nastavíš natvrdo svoji IP, kterou ti poslal DHCP server, je vysoká pravděpodobnost, že tu adresu dostane příště někdo jiný a nepojede to pak tobě ani jemu. Znamenalo by to při zapnutí počítače získat volnou adresu přes DHCP, potom zrušit roaming mode a opravit masku či co  a před vypnutím počítače nastavit znova roaming mode abys při následném spuštění získal volnou adresu přes DHCP.

Pokud skutečně ten DHCP server posílá špatné hodnoty, bylo by čisté řešení  požádat o volnou IP adresu mimo rozsah adres přidělovaných DHCP serverem nebo ať si laskavě opraví konfiguraci DHCP serveru.

stesti00

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
Re: jak se pripojit v texasu?
« Odpověď #10 kdy: 07 Července 2008, 13:35:46 »
tak se snazim vam poslat ten vypis.... nevim jak to mam udelat jinak nez screenshotem a to me zase nechce tenhle server pustit, ze pry neco neni otevreno pro zapis
 Jinak, si nemyslim, ze by ta cisla byla spatne, i kdyz mozna nejsou podle pravidel. Ja to zase vidim tak, ze:
1/ ostatnim to jede, ja pingnu pocitace v mistni siti - > asi tam mam pristup
2/ jinde to zase jede me a tak snad nemam chybu v nastaveni
 takze bych se zameril spis na to IPv4 x 6 , uz proto, ze nevim, co to znamena. jak to v6 vypnout.... ale zase na druhou stranu,... win to snad taky pouzivaj ne ? jak bych to tady zjistil?

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: jak se pripojit v texasu?
« Odpověď #11 kdy: 07 Července 2008, 13:56:19 »
Zadej příkaz do terminálu:
gksudo gedit /etc/modprobe.d/blacklist
a vlož nakonec (viz. poslední bod č. 27 http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=4153.0)

# disable IPv6
blacklist net-pf-10
blacklist ipv6
« Poslední změna: 07 Července 2008, 13:58:19 od luisah »

truhlik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1626
Re: jak se pripojit v texasu?
« Odpověď #12 kdy: 07 Července 2008, 13:57:49 »
tak se snazim vam poslat ten vypis.... nevim jak to mam udelat jinak nez screenshotem a to me zase nechce tenhle server pustit, ze pry neco neni otevreno pro zapis
 Jinak, si nemyslim, ze by ta cisla byla spatne, i kdyz mozna nejsou podle pravidel. Ja to zase vidim tak, ze:
1/ ostatnim to jede, ja pingnu pocitace v mistni siti - > asi tam mam pristup
2/ jinde to zase jede me a tak snad nemam chybu v nastaveni
 takze bych se zameril spis na to IPv4 x 6 , uz proto, ze nevim, co to znamena. jak to v6 vypnout.... ale zase na druhou stranu,... win to snad taky pouzivaj ne ? jak bych to tady zjistil?
Spis se zamer na ta cisla. Jsou evidentne spatne.  ;)
http://wiki.ubuntu.cz/P%C5%99ipojen%C3%AD%20disku
http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=1351
http://www.root.cz/clanky/klonovani-obrazu-a-dva-monitory-v-linuxu
Citace: Otakar
Červi jsou moc milá zvířátka, zvláště když má jejich chovatel výhrady proti chování tučňáků

ubufor

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re: jak se pripojit v texasu?
« Odpověď #13 kdy: 07 Července 2008, 14:30:54 »
Citace
tak se snazim vam poslat ten vypis.... nevim jak to mam udelat jinak nez screenshotem
Ten výpis z cmd ve windows lze kopírovat jako text.
Objedeš myší a dáš enter.
Případně  alt+mezernik  naskočí system menu a tam to vybereš.

stesti00

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
Re: jak se pripojit v texasu?
« Odpověď #14 kdy: 07 Července 2008, 15:15:29 »
Microsoft Windows XP [Version 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\Hotel Guest>ipconfig/all

Windows IP Configuration

        Host Name . . . . . . . . . . . . : BUSINESS
        Primary Dns Suffix  . . . . . . . :
        Node Type . . . . . . . . . . . . : Broadcast
        IP Routing Enabled. . . . . . . . : Yes
        WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No
        DNS Suffix Search List. . . . . . : hie-fwtx.com

Ethernet adapter Local Area Connection 2:

        Connection-specific DNS Suffix  . : hie-fwtx.com
        Description . . . . . . . . . . . : Broadcom 440x 10/100 Integrated Cont
roller #2
        Physical Address. . . . . . . . . : 00-0B-DB-C0-FF-53
        Dhcp Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
        Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
        IP Address. . . . . . . . . . . . : 10.71.1.162
        Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
        Default Gateway . . . . . . . . . : 10.71.0.1
        DHCP Server . . . . . . . . . . . : 10.71.0.1
        DNS Servers . . . . . . . . . . . : 10.61.32.1
                                            1.1.1.1
        Lease Obtained. . . . . . . . . . : 6 juillet 2008 07:55:37
        Lease Expires . . . . . . . . . . : 14 juillet 2008 07:55:27

C:\Documents and Settings\Hotel Guest>

fakt nekecam

ubufor

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re: jak se pripojit v texasu?
« Odpověď #15 kdy: 07 Července 2008, 15:26:12 »
Ta maska je evidentně špatně. Je jen šťastnou náhodou, že to funguje.

BenyCZE

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re: jak se pripojit v texasu?
« Odpověď #16 kdy: 07 Července 2008, 16:04:46 »
Souhlas s ubuforem .. ten pocitac by vubec nemel ani mit pristup na net  pri te masce podsite. Je jen velka haluz, ze si se vubec s takovou konfiguraci pripojil na net ::).Pac tam nesedi subnet mask s tou tvoji IP.Podle teho by adresa vychozi brany mela byt napriklad 10.71.1.1 . Zkusil bych proste zajit za nima a ukazat jim, ze to proste nefici, tak at s tim neco udelaji.
« Poslední změna: 07 Července 2008, 16:13:17 od BenyCZE »

cybgate

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 134
    • CybGate World
Re: jak se pripojit v texasu?
« Odpověď #17 kdy: 07 Července 2008, 16:37:50 »
Čísla jsou divná, ale namají tam třeba proxy server?
Občas to tak někdo řeší... Schválně. :(

Fracty

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 809
Re: jak se pripojit v texasu?
« Odpověď #18 kdy: 07 Července 2008, 18:26:35 »
nemají na té síti nějaký svůj vlastní dns server + vlastní doménu? třeba v pilsfree mají počítače jméno.pilsfree.czf

zkusil bych pořádně propingat síť > tzn pingnout okolní počítače, pingnout bránu / dns  popř si pohrát traceroute/tracepath...
pokud to půjde zkusit resolv pomocí dig nebohost použij to buď na svůj DNS záznam, nebo na nějaký velký server (google)

jako poslední, když Ti nic z toho neodpoví/neřekne kde je chyba, tak nezbývá nic jiného než buď se ze sítí rozloučit nebo jít na to ručně spolu s profi nástroji na sledování sítě, to pak se člověk může dostat všude;)

cybgate

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 134
    • CybGate World
Re: jak se pripojit v texasu?
« Odpověď #19 kdy: 07 Července 2008, 18:39:50 »
Snifing sítě, to by taky mohl dostat banána. :)

Jinak je mi divný, že když to má hotel oficiálně, tak by snad mohli mít i leták s informací o jejich síti.
Jestli to není spíš nějaké náhodné se chycení do sítě.  ;)

stesti00

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
Re: jak se pripojit v texasu?
« Odpověď #20 kdy: 07 Července 2008, 19:26:49 »
 :-[ :-[ :-[ konspiracni teorie, to mi jeste chybelo. No asi se se siti rozloucim. Mam jit koupit kamaradovi nejaky notes, tak ho koupim i s vistama a uvidime, jak se s tim poperou. Problem je, ze se tady fakt nemuzu rozmachnout a tvrdit, ze je vsechno spatne. letak na pripojeni tady samozrejme je....  pripojeni  je zcela zdarma a staci jen kliknout na tu sit, proste standardni jako vsude jinde, vic se znej nedoctete. Vsichni se strasne divej proc by to nemelo jet a vzdycky skoncime u argumentu "Is this (comp) from States? maybe there is a problem". Nevim, panove, nakolik jste zdatni v americke mluve, ale ja proste nemam silu recepcnim vysvetlovat neco o branach a rozsazich, zvlast, kdyz tomu nerozumim ani cesky. a zkuste se vzit do me situace, Kdy problemsolver recepcni hrde nasel pricinu nefunkcnosti v Non-american device. I kdyz kyve na vase argumenty ze to neni zavisle na state, tak vnitrne v tom ma jasno. Jeste ze tady maj aspon tenhle comp. Jinak se musim pripojovat v 3km vzdalenem mekaci za penize a v tom vedru se mi nechce.
Takze vam dekuji za vasi ochotu a preji hezky den

cybgate

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 134
    • CybGate World
Re: jak se pripojit v texasu?
« Odpověď #21 kdy: 07 Července 2008, 19:34:37 »
:-[ :-[ :-[ konspiracni teorie, to mi jeste chybelo. No asi se se siti rozloucim. Mam jit koupit kamaradovi nejaky notes, tak ho koupim i s vistama a uvidime, jak se s tim poperou. Problem je, ze se tady fakt nemuzu rozmachnout a tvrdit, ze je vsechno spatne. letak na pripojeni tady samozrejme je....  pripojeni  je zcela zdarma a staci jen kliknout na tu sit, proste standardni jako vsude jinde, vic se znej nedoctete. Vsichni se strasne divej proc by to nemelo jet a vzdycky skoncime u argumentu "Is this (comp) from States? maybe there is a problem". Nevim, panove, nakolik jste zdatni v americke mluve, ale ja proste nemam silu recepcnim vysvetlovat neco o branach a rozsazich, zvlast, kdyz tomu nerozumim ani cesky. a zkuste se vzit do me situace, Kdy problemsolver recepcni hrde nasel pricinu nefunkcnosti v Non-american device. I kdyz kyve na vase argumenty ze to neni zavisle na state, tak vnitrne v tom ma jasno. Jeste ze tady maj aspon tenhle comp. Jinak se musim pripojovat v 3km vzdalenem mekaci za penize a v tom vedru se mi nechce.
Takze vam dekuji za vasi ochotu a preji hezky den


Není potřeba se hned čertit (sorry, ale samosery nemám rád), žádná síť není jen na kliknutí. Možná tam mají nějakou identifikaci, MAC adresu, apod..
Když se nemůžete domluvit s recepční, tak se nechte zavolat poskytovatele - ISP. Určitě tam mají kontakt na servis, a po třech týdnech, to bych už znal i majitele hotelu.

Jak tam vůbec žijete, když se pořádně nedomluvíte. Jo honza do světa šel...  ;D
Si to nechte předvést ne?

dekon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 209
  • only BFU ...
Re: jak se pripojit v texasu?
« Odpověď #22 kdy: 07 Července 2008, 19:40:03 »
:-[ :-[ :-[ konspiracni teorie, to mi jeste chybelo. No asi se se siti rozloucim. Mam jit koupit kamaradovi nejaky notes, tak ho koupim i s vistama a uvidime, jak se s tim poperou. Problem je, ze se tady fakt nemuzu rozmachnout a tvrdit, ze je vsechno spatne. letak na pripojeni tady samozrejme je....  pripojeni  je zcela zdarma a staci jen kliknout na tu sit, proste standardni jako vsude jinde, vic se znej nedoctete. Vsichni se strasne divej proc by to nemelo jet a vzdycky skoncime u argumentu "Is this (comp) from States? maybe there is a problem". Nevim, panove, nakolik jste zdatni v americke mluve, ale ja proste nemam silu recepcnim vysvetlovat neco o branach a rozsazich, zvlast, kdyz tomu nerozumim ani cesky. a zkuste se vzit do me situace, Kdy problemsolver recepcni hrde nasel pricinu nefunkcnosti v Non-american device. I kdyz kyve na vase argumenty ze to neni zavisle na state, tak vnitrne v tom ma jasno. Jeste ze tady maj aspon tenhle comp. Jinak se musim pripojovat v 3km vzdalenem mekaci za penize a v tom vedru se mi nechce.
Takze vam dekuji za vasi ochotu a preji hezky den
Hele a neni to nahodu tak, ze to PC ze kteryho se pripojujes je pripojeny pres ethernet a ty se zkousis pripojit v notasu k WLAN ?
Protoze

Microsoft Windows XP [Version 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\Hotel Guest>ipconfig/all

Windows IP Configuration

      Ethernet adapter Local Area Connection 2:

       

C:\Documents and Settings\Hotel Guest>

fakt nekecam
« Poslední změna: 07 Července 2008, 19:43:00 od dekon »

Peterx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 403
Re: jak se pripojit v texasu?
« Odpověď #23 kdy: 07 Července 2008, 21:15:13 »
Malicka poznamka, mozno hlupa, ale vela hotelov aspon tu v EU maju rieseny pristup tak ze sa automaticky pripojis a ked si zapnes prehliadac tak ta to automaticky redirektne na nejaku ich default stranku kde treba zadat meno a heslo? S tym ze pod ubuntu ten zazracny redirect nemusi fungovat a tym padom ta to nepusti dalej.... V takomto pripade by malo stacit vediet adresu tej stranky a natukat ju tam rucne...

stesti00

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
Re: jak se pripojit v texasu?
« Odpověď #24 kdy: 08 Července 2008, 01:00:20 »
peterx -.> presene tohle jsem samozrejme ohlidal hned na zacatku. Myslim si, ze mam uz nejakou cast sveta proletenou a vsude se mi to nejak povedlo. ale tady ne tak jsem vzal notes jdu za recepcni at mi to ukaze. takze pokud tak recepcni aspon trochu tusila o cem mluvim, tak nejakou tu prihlasovaci stranku fakt nemaj. alejo mas pravdu, casto se to deje, ze mi ten redirect nenaskoci. vetsinou staci zadat jejich adresu

dekon-> ano i to jem resil, a psal jsem to i kdyz mozna ne jasne. Kdyz mi to pry nejde pres wifi, at se napojim pres kabel.... riakli na recepci . takze jsem ten pocitac na kterym pisu, vypojil a napojil sebe... a nic. Uz vam sice nepovim, jaky mi to pridelilo cisla, ale neslo to. Byl jsem trochu prase a natukal jsem do notesu cisla toho vypojenyho pocitace, taky nic (mozna si to hlida mac -ja nevim)

cybgate-> no mozna mate pravdu, mozna nejsem nejprubojnejsi, ale svoji praci delam dobre a nepotrebuju hned delat nejvetsiho machra v oboru, kteremu nerozumim v zemi, kde nejsem doma. Proto jsem hned na zacatku psal, ze potrebuju nikoli ROZCHODIT NET, ale poradit postup, jak zjistit, kde je chyba, prave proto, ze pokud se mate s nekym dohadovat, musite mit aspon nejake argumenty. Ja ke svoji praci potrebuju PREFEKTNI znalost anglictiny (coz je mi tu naprd, hodila by se spanelstina). Co nemam jsou technicke znalosti v IT. Az doted jsem se spolehl, ze mi vse funguje OK. Navic jsem si rikal, ze jde o (pro me) zajimavy ukaz, o ktery se podelim a treba se nekdo chytne, kdo uz to zazil.

A vsichni ostatni taky dekuji za pomoc. shrnuti.
 Pingoval jsem okolni pocitace co jsou tu pro volne uziti a na ne vse ok 0.8-2ms, ztraceno tak 1 z dvaceti
pingival jsem DNS a to se mi skoro nikdy nepovedlo - ale proto ze mi "sitove nastroje - ping" nejak nechtely zacit, nevim proc. ale kdyz zacly, tak se ztaratila skoro polovina. Pingnout router se mi nepovedlo.... ale kdyz mi prideluje Ip a vsechno tak se na nej asi dostanu . dal (google a tak) se nedostanu vubec.
Az prinesu jinej notes, zkusim co on na to a kdyztak se podelim. Porad si myslim ze to nejak souvisi  s  tim IPv4x6



 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.