Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Přehřívání notebooku  (Přečteno 8239 krát)

doogle

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Přehřívání notebooku
« kdy: 06 Července 2008, 20:27:19 »
Zdarec,
mám HP Compaq 6820s. Mám problém s přehříváním procesoru a s tím souvisejícími otáčkami větráku. Abych to upřesnil, ve Windowsu mě notebook skoro nejde slyšet (Firefox, PSPad, Easyphp a ICQ) a nemám ani pocit že by se nějak nadměrně zahříval.
Avšak u Ubuntu (ale mám pocit že to dělal i u jiných dister) se mě už jen při spuštěným Firefoxu notebook rozeřve, jako bych hrál Crysis nebo konvertoval film. Připomíná to vysavač  ;D, no prostě humus, co budu vykládat. A taky teploty procesoru sou takový, že si notebook nemůžu pomale dát na nohy, jak pálí (60 - 90°C na každým jádru).

Zkoušel sem podtaktovat procesor, ale v rozumnejch teplotách (60°C) se to udrží jen když dám takt 800mHz, což je tada výkon kterej fakt nestačí  :D
Kámoš mě říkál že to může bejt špatně nastaveným ACPI, ale co s tím fakt nevím.  ???

Prosím poraďte, jinak budu muset zůstat u Windows  :-[

Fracty

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 809
Re: Přehřívání notebooku
« Odpověď #1 kdy: 07 Července 2008, 19:03:50 »
Bohužel vám odpovím, asi to co se vám moc líbit nebude.

mám > model name   : Intel(R) Core(TM)2 CPU         T5600  @ 1.83GHz

a asi opačné zkušenosti > notebook tedy slyším, ale není moc hlasitý, ale teplota je nízká, CPU více či méně je stále na 996mhz, když ale spustím nějakou 3D aplikaci, nebo virtuální počítač (ubuntu server) tak už se zatížení zvýší, ale stejně je teplota notebooku nízká... (nemám podloženo programem, ale je vlažný)

zkuste sledovat frekvenci
cat /proc/cpuinfo
« Poslední změna: 07 Července 2008, 19:06:36 od Fracty »

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Přehřívání notebooku
« Odpověď #2 kdy: 08 Července 2008, 01:55:37 »
Avšak u Ubuntu (ale mám pocit že to dělal i u jiných dister) se mě už jen při spuštěným Firefoxu notebook rozeřve,
Firefox mi to dělá také, v mém případě za to může v kombinaci s compizem flash plugin, který je bohužel občas potřebný na weby které mají ve flashi menu. (Jen usuzuji - na notebooku bez compizu mi flash problémy nedělá)
Pro sledování toho co procesor zatěžuje používám konzolový htop (instalace: sudo apt-get install htop)

Zkuste trochu experimentovat, sledujte co vám to příliš zatěžuje procesor a kdy.
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

Rincewind

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 649
  • Na fórum jsem nezanevřel, jenom nestíhám....
Re: Přehřívání notebooku
« Odpověď #3 kdy: 08 Července 2008, 09:06:39 »
Kdyby to bylo flashem (a ten opravdu dokáže rozpálit procesor), tak doporučuju flashblock plugin - Internet je s ním mnohem přehlednější a svižnější. Nebo zkusit místo flashe gnash - i když mívá na řadě stránek problémy, youtube na něm jede pěkně.

Pokud to nepomůže, tak zkus nainstalovat a vyzkoušet různé možnosti v kpowersave (i do gnome ubuntu) - má víc možností nastavení než ta gnome aplikace na nastavení šetření.

lynxhh

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Přehřívání notebooku
« Odpověď #4 kdy: 05 Ledna 2010, 18:19:33 »
Jednoduché řešení.Bude to zanesenými žebry u výdechu chladiče...Jednoduše si to zkus pořádně vyfoukat a pročistit.Pokud se ti žebýrka zanesla tak se ti to začne přehřívat.Občas se PC samovolně vypne a nebo se ti jenom kousají hry a noťas řve jako pominutej.Pořádně vyčistit a pokud to nezabere tak servis a oni to udělaji odborně.
Jinak doporučuju mít Notebook nakloněný. Tzn zadní část cca 4 cm nad podložkou, aby se lépe ochlazoval a cirkulace vzduchu byla efektivnější.Stolní PC má tu výhodu velkého prstoru pro cirkulaci Notebook ne...

NoWin

  • Host
Re: Přehřívání notebooku
« Odpověď #5 kdy: 05 Ledna 2010, 18:59:50 »
Není to téma rok a půl neaktivní? ;D

lynxhh

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Přehřívání notebooku
« Odpověď #6 kdy: 06 Ledna 2010, 21:00:44 »
To možná je,ale Notebooky se budou přehřívat pořád,alespoň se toho ostatní mohou vyvarovat.

NoWin

  • Host
Re: Přehřívání notebooku
« Odpověď #7 kdy: 06 Ledna 2010, 21:05:54 »
To možná je,ale Notebooky se budou přehřívat pořád,alespoň se toho ostatní mohou vyvarovat.

Jedno řešení by bylo:


;D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.