Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: FSC 5505 + ubuntu HH + WiFi Intel PRO Wireless 3945  (Přečteno 2179 krát)

usobak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 84
FSC 5505 + ubuntu HH + WiFi Intel PRO Wireless 3945
« kdy: 09 Července 2008, 12:48:41 »
Dobrý den

Mám notebook fujitsu-siemens V5505  nově jsem nainstaloval ubuntu HH a mam problem s wifi kartou WiFi Intel PRO Wireless 3945 (802.11a/b/g). Siť sice vidím ale připojím se cca 1 z 30 pokusů takže je wifi v podstatě nepoužitelná. Zjistil jsem problém s klíčem k wifi. Po zadání klíče a následného zobrazení klíče se mi zobrazí klíč jiný, vůbec nevím co s tím. Nemáte nějaké nápady? Předtím jsem používal ubuntu 7.10 GG a wifi jela v poho ale tam byl použit nesvobodný ovladač pro wifi kartu. Nevíte jak dostat nesvobodný ovladač do ubuntu HH?? Pokud někdo řešil stejný problém nebo zná řešení, moc prosím pomozte mi. Předem děkuji.
FSC V5505, C2D T8100 (2x 2.1GHz, 800MHz, 45nm), 2x 2GB DDR II, 320 GB HDD, Windows 7 64b

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: FSC 5505 + ubuntu HH + WiFi Intel PRO Wireless 3945
« Odpověď #1 kdy: 09 Července 2008, 13:10:13 »
Dobrý den

Mám notebook fujitsu-siemens V5505  nově jsem nainstaloval ubuntu HH a mam problem s wifi kartou WiFi Intel PRO Wireless 3945 (802.11a/b/g). Siť sice vidím ale připojím se cca 1 z 30 pokusů takže je wifi v podstatě nepoužitelná. Zjistil jsem problém s klíčem k wifi. Po zadání klíče a následného zobrazení klíče se mi zobrazí klíč jiný, vůbec nevím co s tím. Nemáte nějaké nápady? Předtím jsem používal ubuntu 7.10 GG a wifi jela v poho ale tam byl použit nesvobodný ovladač pro wifi kartu. Nevíte jak dostat nesvobodný ovladač do ubuntu HH?? Pokud někdo řešil stejný problém nebo zná řešení, moc prosím pomozte mi. Předem děkuji.
Mam tu samu kartu a funguje. Je sice fakt, ze ze zacatku se mi nechtela pripojit napoprve, ale ted nemam problem. Pisu to tady kazdemu. Nainstaluj si WICD, pripojeni slape i s WPA1/2 bez problemu. Mozna ti dela problem network manager. Karta je kazdopadne funkcni. Abych ale pravdu rekl, tak nemam paru, kde se ten ovladac nachazi. V Hardware drivers(restricted drivers manager) neni a v Synapticu neni ani iwl3945(soucasnej driver pro linux), ani starej ipw3945(ten funguje na Gutsy)...

usobak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 84
Re: FSC 5505 + ubuntu HH + WiFi Intel PRO Wireless 3945
« Odpověď #2 kdy: 10 Července 2008, 06:48:49 »
na internetu jsem našel návod a podle něj nainstaloval ale i když jsem na routeru vypnul zabezpečení tak nic, síť mi to ukázalo ale to bylo tak vše, už se to k ní nepřipojilo, nemáš někde návod, podle kteréhojsi to instaloval ty?
FSC V5505, C2D T8100 (2x 2.1GHz, 800MHz, 45nm), 2x 2GB DDR II, 320 GB HDD, Windows 7 64b

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: FSC 5505 + ubuntu HH + WiFi Intel PRO Wireless 3945
« Odpověď #3 kdy: 10 Července 2008, 14:27:58 »
na internetu jsem našel návod a podle něj nainstaloval ale i když jsem na routeru vypnul zabezpečení tak nic, síť mi to ukázalo ale to bylo tak vše, už se to k ní nepřipojilo, nemáš někde návod, podle kteréhojsi to instaloval ty?
Instaloval co?? Ja se pripojil uz pred samotnou instalaci z live cd na sit s WEP64bit a po instalaci tradicne nastaveni wifi zustalo. WICD jsem nainstaloval tak, ze jsem si pridal do zdroju toto.
Kód: [Vybrat]
deb http://apt.wicd.net gutsy extrasTo gutsy muzes zmenit na hardy, ale me se to zase zmenilo na gutsy. Pres Synaptic nainstalujes a je to. Nastavis a melo by to slapat.
Mas pridanou DNS v zalozce DNS v networku??
Pastni sem vypis:
Kód: [Vybrat]
sudo gedit /etc/network/interfaces
a jeste
Kód: [Vybrat]
sudo gedit /etc/resolv.confPak budeme chytrejsi.. :)



 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.