Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: lišty  (Přečteno 1598 krát)

Aviram

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 51
lišty
« kdy: 11 Července 2008, 19:07:33 »
Vážení, nevíte jak zdolat tento problém? Pustil jsem počítač a zavedení systému proběhlo v pořádkum, ale na ploše se mě neobjevily lišty, ani horní, ani spodní, tudíž mě nejde ovládat mail, internet, programy přes start apod,

Co s tím? Dík Aviram

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: lišty
« Odpověď #1 kdy: 11 Července 2008, 19:31:06 »
Klikněte si pravým tlačítkem na plochu → Vytvořit spouštěč. Název: cokoli chcete, Příkaz: "gnome-terminal" (bez uvozovek). Na ploše se objeví spouštěč → použijte ho (dvojklik), spustí se terminál.

Do terminálu napište "gnome-panel" (zase bez uvozovek) měly by se spustit panely (lišty). Pokud ne, tak by se měla objevit chyba (tu v tom případě hoďte sem).

Edit: Když už budete mít otevřený terminál, tak taky zkuste "gconftool-2 --recursive-unset /apps/panel" (zase bez uvozovek), což resetuje nastavení panelů.

Aviram

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 51
Re: lišty
« Odpověď #2 kdy: 11 Července 2008, 19:36:46 »
Vytvořit spouštěč nelze. Po kliku se objeví sice nabídka, ale nereaguje. Av.

nettezzaumana

  • Host
Re: lišty
« Odpověď #3 kdy: 11 Července 2008, 19:51:11 »
ctrl+alt+f5, prihlasit se do konzole a smazat ze sveho ~ prislusne .confs

Aviram

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 51
Re: lišty
« Odpověď #4 kdy: 11 Července 2008, 20:05:52 »
Jako obvykle jsem se nesklamal. Komunita okolo Ubuntu je sqělá a tím pádem i takoví slabší jedinci jako já mohou Linux provozovat.

Spouštěč jsem sice nevytvořil, ale rada mě navedla správným směrem. Počítač jsem restartoval a do terminálu jsem se dostal v "Možnostech". Použil jsem příkaz "gnome-panel" a odpovědí mě bylo, že program gnome - panel není nainstalován. tak jsem ho nainstaloval a panely jsou na ploše, ale přesto se objevilo chybové hlášení: " V panelu došlo k problému při načítání "OAFIID:GNOME FastUserSwitchApplet".

Vše funguje, ale trochu mám strach počítač restartovat.

Pokud to má nějaký význam odepište. Jimak děkuji a přeji pěkný zbytek dne Av.

Aviram

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 51
Re: lišty
« Odpověď #5 kdy: 11 Července 2008, 20:14:54 »
Ještě jedno vstupuji do fóra s tím, že jsem sebral odvahu a PC restartoval. Panely se objevily, ale chybové hlášení, které jsem uvedl výše se objevuje na ploše, dokonce ve třech exemplářích. Pokud ho odkliknu vše zdánlivě funguje. Av,

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: lišty
« Odpověď #6 kdy: 11 Července 2008, 20:20:20 »
Je to jen nějaký problém appletu na panelu.
Když klikneš na panel pravým tlačítkem -> přidat na panel -> měl by to být aplet přepínání uživatelů (zkus ho přidat a uvidíš co se stane, nebo nestane)
Ale neměl by to být žádný závažný problém.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.