Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: 3D akcelerace - a všechny linuxy zamrzají... [vyřešeno]  (Přečteno 5129 krát)

col_boggy

  • Host
3D akcelerace - a všechny linuxy zamrzají... [vyřešeno]
« kdy: 11 Července 2008, 22:02:46 »
povedlo se mi rozjet tu akceleraci, ale u SUSE se mi pokaždé po restartu anuluje nastavení rozlišení na 1600*xxx. u suse i v ubuntu mi to po pár minutách zamrzne a musím to natvrdo restartovat :( nevíte, co je špatně? díky.
p.s.: s akcelerací ani takový problém není, dokud jí nepoužívám; to to vydrží jet plynule třeba hodinu - ale jakmile zapnu compiz, hned je to pryč. v suse to trvá tak pět minut, v ubuntu pět sekund :)
« Poslední změna: 26 Července 2008, 12:35:33 od qUAKER »

Fracty

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 809
Re: 3D akcelerace - a všechny linuxy zamrzají...
« Odpověď #1 kdy: 12 Července 2008, 09:06:59 »
co máš za grafiku/ovladače.... nastavení xorgu.... no a v poslední řadě, pokud to blbne, není nic jednodužšího, než se toho zbavit, ne?:)

col_boggy

  • Host
Re: 3D akcelerace - a všechny linuxy zamrzají...
« Odpověď #2 kdy: 12 Července 2008, 13:30:29 »
xorg ti nedám, protože jsem teď pár dní jinde a používám winXP... grafiku mám v podpisu (pro slepé: ATI HD2400PRO AGP ;)), připadalo mi to hloupé psát, tak sorry... a drivery defaultní - v ubuntu jsem to instaloval "sudo apt-get update" a pak normální restricted drivers v nabídce... v suse to jsou one-click drvers:
http://portal.suse.cz/kategorie/tipy-triky/instalacia-grafickych-driverov-ati-nvidia-v-opensuse-11-0
ano, nejjednodušší řešení je to vypnout (resp. odinstalovat ovladače), jenže já jsem si na tom za půl roku používání ubuntu s CF vytvořil závislost... strašně nerad bych se po koupi slušného hardwaru vracel k hlučné a staré Ati 9700  :-\

col_boggy

  • Host
Re: 3D akcelerace - a všechny linuxy zamrzají...
« Odpověď #3 kdy: 24 Července 2008, 23:24:29 »
po delší době jsem se zase dostal k linuxu (btw je to proto, že jsem  pěkný kret*n - no koho jiného by napadlo udělat si zvukovou izolaci HDD s winXP tím, že ho zabalí do hadru? pak se nemám divit, že chcípl a už jen "poškytává" a vrže). na neposkvrněné instalaci ubuntu jsem se ještě jednou pokusil o akceleraci, podle návodu na http://wiki.cchtml.com/index.php/Ubuntu_Hardy_Installation_Guide , podle popisu na nejnovější ovladače (catalyst 8.7). sytém už nemrzne, ale místo toho se mi při zapnutí efektů zjeví white screen of death. podle všeho jsem postupoval naprosto přesně, neměl jsem téměř žádné problémy...

Kód: [Vybrat]
Section "InputDevice"
Identifier "Generic Keyboard"
Driver "kbd"
Option "XkbRules" "xorg"
Option "XkbModel" "pc105"
Option "XkbLayout" "cz"
EndSection

Section "InputDevice"
Identifier "Configured Mouse"
Driver "mouse"
Option "CorePointer"
EndSection

Section "Device"
Identifier "Configured Video Device"
EndSection

Section "Monitor"
Identifier "Configured Monitor"
EndSection

Section "Screen"
Identifier "Default Screen"
Monitor "Configured Monitor"
Device "Configured Video Device"
EndSection

Section "ServerLayout"
Identifier "Default Layout"
Screen "Default Screen"
EndSection

nettezzaumana

  • Host
Re: 3D akcelerace - a všechny linuxy zamrzají...
« Odpověď #4 kdy: 25 Července 2008, 00:32:46 »
no, to teda jsi peknej kret*n :D .. poradim ti jednu vec :: RTFM (precti si tu zasranou dokumentaci) .. kdybys byl opravdu v koncich, tak zkus ::

tohle ..
« Poslední změna: 25 Července 2008, 00:36:05 od nettezzaumana »

nettezzaumana

  • Host
Re: 3D akcelerace - a všechny linuxy zamrzají...
« Odpověď #5 kdy: 25 Července 2008, 09:11:34 »
ty umis zvednout sebevedomi  :) ujistuji te, ze google je prvni vec, kterou pri hledani odpovedi pouzivam, a ubuntu forum to zdaleka posledni reseni.
<< hmm. tak pokud je pravy xorg co jsi ukazal a zaroven pokud jsi alespon trocha googlil, tak ti asi neni pomoci ;D

ad.1) proc to asi tak nefunguje? ;D

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: 3D akcelerace - a všechny linuxy zamrzají...
« Odpověď #6 kdy: 25 Července 2008, 09:49:14 »
NTZ, tak ho netrap. :)

Zaměřte se na:
Citace
Section "Device"
   Identifier   "Configured Video Device"
EndSection

rozhodně to není celý. ;) Může pomoci
Citace
sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg
« Poslední změna: 25 Července 2008, 09:50:54 od Milhouse »

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

nettezzaumana

  • Host
Re: 3D akcelerace - a všechny linuxy zamrzají...
« Odpověď #7 kdy: 25 Července 2008, 10:26:30 »
4 Milhaus >> jsi mekejs .. ;D ..

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: 3D akcelerace - a všechny linuxy zamrzají...
« Odpověď #8 kdy: 25 Července 2008, 11:04:30 »
4 Milhaus >> jsi mekejs .. ;D ..
Já vím. Musí být přeci protistrana tvrďáků. :D

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: 3D akcelerace - a všechny linuxy zamrzají...
« Odpověď #9 kdy: 25 Července 2008, 17:17:51 »
Kdyby jsme vás nechali "už kur*a žít", tak vám nebudu odpovídat a snažit se to vyřešit. Chce to klid a "číst mězi řádky". Byl to vtip od Ntz...

Tak teď vážně. Provedl jste ten příkaz, který jsem psal? A jaký je výsledek?

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

col_boggy

  • Host
Re: 3D akcelerace - a všechny linuxy zamrzají...
« Odpověď #10 kdy: 25 Července 2008, 18:36:41 »
neprovedl. za to se mi povedlo něco lepšího... chtěl jsem se na to vykašlat a nacpal jsem tam zpět starou radeon9700, načež jsem zjistil, že systém pořád zamrzává (teď jsem na mint linuxu). jestli to tedy není chyba ovladačů pro HD kartu, promyslel jsem si, co všechno se v uplnynulém půlroce měnilo a vzpomněl jsem si, že jsem před víc jak měsícem kvůli zprovoznění nové karty we winXP změnil v biosu nastavení agp fast write/read/dbi na enabled - nevím, proč, ale jejich vypnutí vyřešilo všechny mé problémy. možno tedy označit za vyřešené... netušíte ale někdo, proč se to stalo? u winů jsem to naopak musel mít zapnuté, aby mi grafika běžela, jak má - vzhledem k tomu, že jsem teď ale přišel o minimálně dva HDD (nepočítaje ten zapékaný, jeden prostě pošel stářím), teď se bez xpček nějakou dobu obejdu.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: 3D akcelerace - a všechny linuxy zamrzají...
« Odpověď #11 kdy: 25 Července 2008, 18:39:53 »
No vida, kde byl zakopanej pes... Asi se v "Zakopaným psu" stavím na pizzu... :)

Enjoy :)

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

nettezzaumana

  • Host
Re: 3D akcelerace - a všechny linuxy zamrzají...
« Odpověď #12 kdy: 27 Července 2008, 18:47:07 »
nějakou dobu jsem google prolézel, a prostě jsem nějčastěji našel etc/x11/xorg.config, nebo co to bylo, tak jsem ho pastnul. je fakt, že mi přišlo, že těch informací je tam dost málo, ale nějak zvlášť jsek se tím nezabýval. docela to pomáhá, když mi jako odpověď sděluješ, jak mi už není pomoci, bez toho, abys mi vysvětlil řešení a tím nejspíš i předešel podobným omylům. já chápu, že většina mých příspěvků ti zní strašně infantilně a že nemají hlavu a patu a nevyskytuje se v nich dost potřebných informací, ale učím se a snažím se to napravit... tak mě už kur*a nech žít.
<< jsem na Tebe pysnej hochu .. ;) no, nejni to lepsi pocit, nez kdyby sis to ze zavrecina ocima pastnul do xorgu po prvnim zaknourani zde na foru? a jak vidis .. nikdo Ti stejne neporadil ..

ale vazne .. super .. necekal jsem takovehle bezvedna rozreseni ..

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: 3D akcelerace - a všechny linuxy zamrzají... [vyřešeno]
« Odpověď #13 kdy: 28 Července 2008, 10:10:37 »
No, možná je to také tím, že ovladače ATI oficiálně podporují AGP verze HD2400 a HD2600 až v nejaktuálnější verzi, tj. ve verzi 8-7.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: 3D akcelerace - a všechny linuxy zamrzají... [vyřešeno]
« Odpověď #14 kdy: 29 Července 2008, 10:40:33 »
(btw je to proto, že jsem  pěkný kret*n - no koho jiného by napadlo udělat si zvukovou izolaci HDD s winXP tím, že ho zabalí do hadru? pak se nemám divit, že chcípl a už jen "poškytává" a vrže
To není možný  :D  Jak tě TOHLE mohlo napadnout???  ;D ;D ;D
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.