Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: MP3 prehravac Emgeton M6 Cult Slim [vyřešeno]  (Přečteno 11830 krát)

wam]Spider007

  • Host
MP3 prehravac Emgeton M6 Cult Slim [vyřešeno]
« kdy: 12 Července 2008, 12:51:22 »
Viem, ze tu uz boli temy tohto typu (vid. Notas, LCD monitor...) ale potrebujem nejaku radu pripadne vase skusentosti. Chcem si kupit tento prehravac. Co som cital recenzie tak ho velmi chvalia dokonca dostal zlatu medailu jptuningu :D. No zaujimali by ma ci ho uz niekto vlastni, skusal pripadne drzal v ruke.
Pripadne si necham poradit iny prehravac (cena max. 4k).
« Poslední změna: 18 Února 2011, 09:45:11 od Anna Taliánová »

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Re: MP3 prehravac Emgeton M6 Cult slim
« Odpověď #1 kdy: 12 Července 2008, 13:01:04 »
Tohle je opravdu špičkový přehrávač (i když dost drahý), doporučuji:
http://www.mp3store.cz/kartove-mp3-prehravace-4gb/cowon-d2-4-gb-black-silver
Jinak hodně dobrý je taky M7 (viděl jsem sice jen verzi bez Plus, ale tahle má prý akorát navíc slot na kartu):
http://www.mp3store.cz/kartove-mp3-prehravace/emgeton-m7-cult-plus-16gb-b
A M6 rozhodně taky není špatný přehrávač.
« Poslední změna: 12 Července 2008, 13:14:26 od Tomáš Pikálek »

Rincewind

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 649
  • Na fórum jsem nezanevřel, jenom nestíhám....
Re: MP3 prehravac Emgeton M6 Cult slim
« Odpověď #2 kdy: 12 Července 2008, 13:12:47 »
Znám člověka co má C7 plus nebo m7 plus a tomu to za a) zamrzává, b) nefunguje jak má (když to nechce načítat soubory z vnořených adresářů).

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Re: MP3 prehravac Emgeton M6 Cult slim
« Odpověď #3 kdy: 12 Července 2008, 13:15:11 »
Znám člověka co má C7 plus nebo m7 plus a tomu to za a) zamrzává, b) nefunguje jak má (když to nechce načítat soubory z vnořených adresářů).
Zkoušel aktualizovat firmware? Jeden známý má M7 (bez plus) a prý funguje perfektně.

wam]Spider007

  • Host
Re: MP3 prehravac Emgeton M6 Cult slim
« Odpověď #4 kdy: 12 Července 2008, 13:20:04 »
jeden kamos mi radi Creative ZEN, ale ten sa mi nejak nepozdava  :-\

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Re: MP3 prehravac Emgeton M6 Cult slim
« Odpověď #5 kdy: 12 Července 2008, 13:24:00 »
Creative ZEN bych osobně nebral jen kvůli nemožnosti přehrávat OGG Vorbis a možná kvůli menší výdrži baterie, jinak se mi docela líbí.

col_boggy

  • Host
Re: MP3 prehravac Emgeton M6 Cult slim
« Odpověď #6 kdy: 12 Července 2008, 13:39:14 »
ten M6 má jeden známý... docela si stěžoval, že to má strašlivě nepřehledný firmware...
být tebou, dal bych přednost spíš tomuhle: http://www.mp3store.cz/kartove-mp3-prehravace-4gb/sony-nwz-a816-b-4gb - u někoho jsem to viděl, je to úžasně rychlé, má to dobrou reprodukci zvuku a dodávají dobrá sluchátka ;)
ZENy taky nejsou špatné... emgetonům bych, s prominutím, přenechal výrobu sluchátek, v níž jsou opravdu dobří.

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Re: MP3 prehravac Emgeton M6 Cult slim
« Odpověď #7 kdy: 12 Července 2008, 13:49:32 »
emgetonům bych, s prominutím, přenechal výrobu sluchátek, v níž jsou opravdu dobří.
Můžete prosím upřesnit, která výborná sluchátka že to Emgeton vyrábí? Našel jsem jen jediný typ, který ovšem z vlastní zkušenosti hodnotím jako mizerný, a poté již neprodávanou ne příliš povedenou kopii Porta Pro.
Právě naopak, přehrávače (nikoliv sluchátka) Emgeton se vyznačují výbornou kvalitou zvukového výstupu.

Jinak ten Sony neumí OGG ani FLAC, nemá české menu ani rádio...

wam]Spider007

  • Host
Re: MP3 prehravac Emgeton M6 Cult slim
« Odpověď #8 kdy: 12 Července 2008, 13:55:18 »
OGG mi nevadi, skor ten vzhlad, vyzera to jak mobil :D
ten ZEN by asi aj celkom siel...25hodin nie je malo a 5 hodin na video je tiez dost...potrebujem to hlavne na cestu do prace to je tak 1 hodina tam a 1 hodina spat a cenu to tiez nema zlu

edit: zaujimalo by ma len ci ZEN potrebuje nejaky soft typu iTunes na nahravanie pesniciek a videa.
edita2: a cital som, ze sa dost skriabe display a tlacidla :(
« Poslední změna: 12 Července 2008, 14:01:07 od wam]Spider007 »

col_boggy

  • Host
Re: MP3 prehravac Emgeton M6 Cult slim
« Odpověď #9 kdy: 12 Července 2008, 14:04:45 »
dislpay se ti škrábe skoro u všeho, když to nenosíš v obalu (zase já :D)...
vynikající sluchátka od emgetonu jsou e3c (pecková) - má to neuvěřitelně čistý zvuk, doživotní záruku (kterou pravděpodobně nikdy nevyužiju) a jsou příjemné na nošení; u jako jedněch z mála mě po nich nebolí uši :)

wam]Spider007

  • Host
Re: MP3 prehravac Emgeton M6 Cult slim
« Odpověď #10 kdy: 12 Července 2008, 14:20:14 »

col_boggy

  • Host
Re: MP3 prehravac Emgeton M6 Cult slim
« Odpověď #11 kdy: 12 Července 2008, 14:41:30 »
wow  :o tak to bych taky bral :)

waterman

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
Re: MP3 prehravac Emgeton M6 Cult slim
« Odpověď #12 kdy: 19 Srpna 2008, 09:39:18 »
Co třeba nějaký iPod? Pokud máš velkou kolekci hudby, nabídne ti hodně volného místa
iPod Classic - 80, 160GB
a nebo
iPod Touch 32GB (Tady si nejsem jist jestli by ti vyhovoval, ale Classic by mohl být ok, ne?
AMD Sepron 3100+; 1024MB RAM; ATI Radeon X800 GTO
Windows XP SP3 customized by Me!
iPhone 16GB Pwned!

Rincewind

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 649
  • Na fórum jsem nezanevřel, jenom nestíhám....
Re: MP3 prehravac Emgeton M6 Cult slim
« Odpověď #13 kdy: 19 Srpna 2008, 10:15:39 »
Co třeba nějaký iPod? Pokud máš velkou kolekci hudby, nabídne ti hodně volného místa
iPod Classic - 80, 160GB
a nebo
iPod Touch 32GB (Tady si nejsem jist jestli by ti vyhovoval, ale Classic by mohl být ok, ne?

iPod bych jako moc šťastnou volbu neviděl - pokud do přehrávače nejde hudba dát "normálně" zkopírováním a navíc neumí Ogg ani Flac, je dle mého k ničemu bez ohledu na to, jak jej někdo může považovat za krásný a dobře ovladatelný.


waterman

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
Re: MP3 prehravac Emgeton M6 Cult slim
« Odpověď #14 kdy: 19 Srpna 2008, 10:21:51 »
@Rincewind - Jak to myslíš: "Dát hudbu normálně"?
Jestli myslíš kopírování rovnou do FS po složkách a poté čekat že se to podle složek zobrazí, tak tohle bych v dnešní době nazval už jako nenormální způsob...

Co se týče OGG a FLAC, myslím že firmware Rockbox by to měl umět, ale nejse si jist jestli je pro Classic, pro Touch určitě není...
AMD Sepron 3100+; 1024MB RAM; ATI Radeon X800 GTO
Windows XP SP3 customized by Me!
iPhone 16GB Pwned!

kalfar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 372
Re: MP3 prehravac Emgeton M6 Cult slim
« Odpověď #15 kdy: 19 Srpna 2008, 10:31:50 »
Tak ještě jsem tu nikoho neslyšel mluvit o značce iRiver. Mám od nich už druhý přehrávač a nemůžu si je vynachválit. Ten původní byl jeden z prvních flashových přehrávačů co se tu začal prodávat s neuvěřitelně velkou pamětí 128MB ;D Nyní už mám T10 s 2GB. Má rádio, přehrával jsem na něm ogg, mp3, wma, umí zpomalovat/zrychlovat hudbu, má opakovací smyčku, atd. Na jednu baterii vydrží 50h a to hlavní, funguje pod Linuxem! Mají i různá multimediální přehrávače funkčně podobné iPodu. Sluchátka k nim dodávaná bývají "převlečené" Sennheisery.
Ubuntu jsem nainstaloval v úterý,ve středu jsem si přečetl tyhle stránky,čtvrtek byl dnem doinstalací programů a dnes jsmem se utvrdil,že tu Vistu jsem kupoval draze a zbytečně. >:(

waterman

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
Re: MP3 prehravac Emgeton M6 Cult slim
« Odpověď #16 kdy: 19 Srpna 2008, 10:40:38 »
@kalfar - no a právě nevýhodou takových přehrávačů bývá zvětšiny malá kapacita. 2GB kvalitní poslouchatelné hudby bys tam moc nenarval...
Jinak jak to má tato značka se správou pod/videocastů a audiobooks? Tyto věci umí iTunes ve spojení s iPodem velice dobře obstarat
AMD Sepron 3100+; 1024MB RAM; ATI Radeon X800 GTO
Windows XP SP3 customized by Me!
iPhone 16GB Pwned!

Rincewind

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 649
  • Na fórum jsem nezanevřel, jenom nestíhám....
Re: MP3 prehravac Emgeton M6 Cult slim
« Odpověď #17 kdy: 19 Srpna 2008, 10:56:54 »
@Rincewind - Jak to myslíš: "Dát hudbu normálně"?
Jestli myslíš kopírování rovnou do FS po složkách a poté čekat že se to podle složek zobrazí, tak tohle bych v dnešní době nazval už jako nenormální způsob...

Co se týče OGG a FLAC, myslím že firmware Rockbox by to měl umět, ale nejse si jist jestli je pro Classic, pro Touch určitě není...

Jojo, "normálně " je pro mě kopírování na USB mass storage device, asi jsem nenáročný a staromódní (a těch pár písniček co občas poslouchám mám na 128MB kartě v telefonu ve formátu ogg). Nějak ale nechápu, proč muset mít speciální aplikaci na pouhý přenos souborů po USB, který je už přes deset let standardizovanou a běžně fungující věcí?

Katalogizaci a výběru skladeb v přehrávači podle interpreta/žánru/jánevímčeho přece nahrání prostým kopírováním (rsyncem :) ) přece nebrání, ne? :)

Rockbox je hezká věc, ale podle jejich stránek to vypadá, že jsou spíš pro audiofily, kteří zkousnou trochu méně user friendly rozhraní než typický uživatel ipodu :)

No, a jak už jsem psal - absence podpory otevřených formátů (ne že bych poznal rozdíl mezi FLAC a AAC, takové uši ani reproduktory nemám, ale budu si chtít to co mám poslechnout i za deset let - a to nejlépe v otevřeném systému bez placení čehokoli komukoli a instalace či nákupu jakéhokoli hardware a bez konverze do čehokoli - a u věcí pocházejících od Apple či MS je ta pravděpodobnost že to půjde prostě nižší než u věcí, které jsou od počátku otevřené, takže proč si komplikovat život) je naprosto zásadní nedostatek.

waterman

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
Re: MP3 prehravac Emgeton M6 Cult slim
« Odpověď #18 kdy: 19 Srpna 2008, 11:12:00 »
@Rincewind - především v tom je ten "komfort" -> Apple dělá věci jednodušší.

Dejme tomu máš iPod a iTunes.

V iTunes nakoupíš hudbu a poté klikneš na iPod a dáš synchronizovat, to samé s podcasty, filmy, vidcasty, audiobooks (to je ta myšlenka za kterou se honí Apple) -> a hned máš svou hudbu v iPodu, místo toho aby jsi se oháněl otevíráním složek a kam to nakopírovat atd atd...

Bohužel tato idea se tady u nás nemá jak uchytnout...


+ navíc víš jak jsou někteří Američané stupidní, no a ti "blbci" potřebují něco lehkého, aby to mohli používat i oni. A tohle je nejlehčí jak to může být...
AMD Sepron 3100+; 1024MB RAM; ATI Radeon X800 GTO
Windows XP SP3 customized by Me!
iPhone 16GB Pwned!

kalfar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 372
Re: MP3 prehravac Emgeton M6 Cult slim
« Odpověď #19 kdy: 19 Srpna 2008, 11:34:03 »
@kalfar - no a právě nevýhodou takových přehrávačů bývá zvětšiny malá kapacita. 2GB kvalitní poslouchatelné hudby bys tam moc nenarval...
Jinak jak to má tato značka se správou pod/videocastů a audiobooks? Tyto věci umí iTunes ve spojení s iPodem velice dobře obstarat

Teď jsem koukal že už mají i větší kapacity. Jinak co se týče té správy, vůbec nevím o čem to mluvíš  :D já písničky jen zkopíruju přes nautilus a pouštím si je. To mi právě na applu strašně vadí, že mají na všechno své postupy/aplikace. Mají svůj styl, to ano, ale mě se nelíbí.

P.S.: co se týče kvalitní poslouchatelné hudby, no nevím, jestli poznáš rozdíl mezi 256kbit a flaccem, tak to musíš pouštět na profi zvukovém aparátu a mít uši, se kterými se můžeš živit.
Ubuntu jsem nainstaloval v úterý,ve středu jsem si přečetl tyhle stránky,čtvrtek byl dnem doinstalací programů a dnes jsmem se utvrdil,že tu Vistu jsem kupoval draze a zbytečně. >:(

waterman

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
Re: MP3 prehravac Emgeton M6 Cult slim
« Odpověď #20 kdy: 19 Srpna 2008, 12:12:57 »
@kalfar - právě že na to uši nemám, málem jsem nepoznal rozdíl mezi 192kbps a 320kbps MP3. :D

Ta správa -> to tedy o hodně přicházíš :)
Podcasty/Videocasty z iTunes je člověk zdráv. :D
Auidobooks také nejsou k zahození.
Nesnesl bych aby se mi Podcasty/Audiobooks a normál hudba motala v jednom.. :P
AMD Sepron 3100+; 1024MB RAM; ATI Radeon X800 GTO
Windows XP SP3 customized by Me!
iPhone 16GB Pwned!

wam]Spider007

  • Host
Re: MP3 prehravac Emgeton M6 Cult slim
« Odpověď #21 kdy: 19 Srpna 2008, 13:35:03 »
ja uz som si davno kupil to Doonio Naut 4GB :)
som spokojny...po zapojeni sa sprava ako mass storage.
iPod by som si urcite nekupoval, pretoze od prehravaca vyzadujem funkciu mass storage.

Flavicius

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
Re: MP3 prehravac Emgeton M6 Cult slim
« Odpověď #22 kdy: 19 Srpna 2008, 15:11:05 »
Doonio Naut je rebrandovaný Ramos RM970, stejně jako Revolt Cinema. Všechno to jsou sice nepříliš značkové přehrávače, ale co jsem četl, tak velmi kvalitní. Sám si budu Ramos RM970 kupovat... dá se sehnat za velmi dobrou cenu, když víte, kde hledat. Doonio je všude celkem předražený. Revolt je s cenou zadobře.

C. ZEN se v linuxu celkem špatně rozjíždí, ovladače má jen na win... mass storage je prostě lepší ;)
Za všechno může programování!
------------------------------------
Doporučuji všem, kteří nevědí, jakou si vybrat kravatu k obleku: http://vyberkravatu.cz

Rincewind

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 649
  • Na fórum jsem nezanevřel, jenom nestíhám....
Re: MP3 prehravac Emgeton M6 Cult slim
« Odpověď #23 kdy: 19 Srpna 2008, 16:46:07 »
@Rincewind - především v tom je ten "komfort" -> Apple dělá věci jednodušší.
Dejme tomu máš iPod a iTunes.
V iTunes nakoupíš hudbu a poté klikneš na iPod a dáš synchronizovat, to samé s podcasty, filmy, vidcasty, audiobooks (to je ta myšlenka za kterou se honí Apple) -> a hned máš svou hudbu v iPodu, místo toho aby jsi se oháněl otevíráním složek a kam to nakopírovat atd atd...
Bohužel tato idea se tady u nás nemá jak uchytnout...
+ navíc víš jak jsou někteří Američané stupidní, no a ti "blbci" potřebují něco lehkého, aby to mohli používat i oni. A tohle je nejlehčí jak to může být...

No, jak pro koho :)

Mám linux, který nemá a nebude mít iTunes, ale obsahuje  rss čtečku (a mencoder, rsync, unison a podobné užitečné nástroje) a kdybych měl mp3přehrávač, našel bych si těch deset minut času na skriptík, který by mi při připojení sesynchronizoval obsah toho přehrávače (oboustranně!), naklopil do něj podcasty (odkudkoliv), nahrávky z televize a i ty písničky, a to vše zcela standartním způsobem za použití běžných otevřených nástrojů :)

Možná to umí přímo amarok nebo nějaký jiný program, to netuším.

Apple (Jobs) má geniální talent najít  existující technologie (myš, rss, unix), propojit je, naleštit a zabalit tak, aby je dokázal používat i američan (kterého dokáže i přesvědčit, že je to největší štěstí jeho života), to se musí nechat.  Ale v touze prodávat víc se snaží uživatele dosti přišpendlit ke svým řešením, což je sice pochopitelné a naprosto běžné, ale  ne  hezké. Třeba ty itunes by klidně mohly používat mass storage (drm by tam jistě nacpali i tak), ale nepoužívají. Klidně by mohly podporovat ogg a flac, ale nepodporují (ano, ogg plugin je pro windows itunes a flac pro mac, ale kdo z běžných uživatelů to dokáže nainstalovat? A iPod to stejně nepřehraje), přitom znají daleko obskurnější formáty, za které jistě musí platit licenční poplatky.

Takže abych to neprotahoval - ono to (ipod-itunes) je jednoduché, ale jen pro toho, kdo neopustí vymezený prostor, tzn - máš náš počítač, přehrávač a software, v našem obchodě nakoupíš a nebudeš mít problém. Pokud něco z toho nesplňuješ, problém mít můžeš. Pokud více z toho nesplňuješ, problém mít budeš. Nemám z toho nic a problém mít nechci, takže ten komfort (což je dosti subjektivní záležitost) klidně obětuju :)

waterman

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
Re: MP3 prehravac Emgeton M6 Cult slim
« Odpověď #24 kdy: 19 Srpna 2008, 17:28:45 »
@Rincewind - Ano to máš pravdu, Apple vsází na použití jejich řešení a každému to cpe, chce kontrolovat snad vše co má kdo v iPodu a iPhone. Protože vysvětli běžnému Američanovi, že má otevřít tohle, tohle a tohle a udělat to a to a jak dat muziku z koupeného CD do počítače a tohle všechno... Tím hůře mu vysvětli jak si má napsat jak si ty říkal ten script.

Tak společnost vsadila na iTunes + iTunes Store + iPody/iPhone... A Američané si nestěžují, vše jim funguje jednoduše...
Ale každý je jinak "náročný" :) Ale jak říkám, tady ta "Apple Idea" uskutečnit nejde... U nás je každý zvyklí "krást"/stahovat muziku z netu. Né, že já bych byl výjimka :D
AMD Sepron 3100+; 1024MB RAM; ATI Radeon X800 GTO
Windows XP SP3 customized by Me!
iPhone 16GB Pwned!

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.