Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: ubuntu a kubuntu rychlost  (Přečteno 2038 krát)

Chrizo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 170
    • Nepsavec
ubuntu a kubuntu rychlost
« kdy: 15 Července 2008, 16:34:17 »
Je v prostředí kde a gnome nějaký rozdíl v rychlosti a hw náročnosti ? Někdy jsem četl ,že kde4 je o dost méně náročné než KDE3.Dostalo se mi do ruky EEE 901 a ubuntu na tom jede docela pomalu. Xubuntu jsem zkoušel a prostě mi to prostředí nevyhovuje.Nevíte o nějakém rychlejším distru s gnome nebo KDE ?

Teyras

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
  • $life = "fight";
Re: ubuntu a kubuntu rychlost
« Odpověď #1 kdy: 15 Července 2008, 16:41:10 »
Zkus Debian, ten je prej rychlejší... Jináč se říká, že KDE je rychlejší než GNOME, sice mám obojí, ale porovnávat to nemůžu, KDE mám dost zaflákaný a Gnome skoro čistý...
AMD Athlon X2 4400+, 2GB DDR2, Asus GeForce EN8600GT 512MB DDR3, Seagate Barracuda 7200.10 160GB SATAII, Seagate Barracuda 7200.10 120GB IDE
Arch Linux, KDEmod 4.2

Chrizo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 170
    • Nepsavec
Re: ubuntu a kubuntu rychlost
« Odpověď #2 kdy: 15 Července 2008, 16:55:28 »
A nějaké jiné dobré prostředí neni ?

nettezzaumana

  • Host
Re: ubuntu a kubuntu rychlost
« Odpověď #3 kdy: 15 Července 2008, 16:59:38 »
?? .. predpokladam, ze se ptas, jestli se mas jit vycurat .. nechapu, proc nekteri lide zakladaji topic, aby se zeptali na takovouhle obecnou hovadinu ..

ADIO45

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 847
  • snažím poradit...nezáleží na karmy ale snahu :)
    • Dráčkovo herní doupě
Re: ubuntu a kubuntu rychlost
« Odpověď #4 kdy: 15 Července 2008, 17:00:13 »
A nějaké jiné dobré prostředí neni ?
a co Fluxbox?
eeePCLinuxOS
ukázka http://www.eeextra.com/images/eeepclinuxos-desktop.jpg
http://www.eeepclinuxos.com/
Je tam KDE a eeePCLinuxOS myslim byvaj stabilne nez ubuntu a doporučuju vyzkoušet je  ;)
Toshiba L505 - iCore-3, ATI Radeon HD, 4GB ram,500GB  + Win7 s virtual Ubuntu
Neumím psát česky. Jsem sluchově postižení...

Chrizo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 170
    • Nepsavec
Re: ubuntu a kubuntu rychlost
« Odpověď #5 kdy: 15 Července 2008, 17:04:59 »
Na pclinuxos jsem koukal ,ale je to zatím alfa.Fluxbox jsem zatím neskoušel.Bude tam fungovat třeba amarok nebo exaile ?

ADIO45

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 847
  • snažím poradit...nezáleží na karmy ale snahu :)
    • Dráčkovo herní doupě
Re: ubuntu a kubuntu rychlost
« Odpověď #6 kdy: 15 Července 2008, 17:06:28 »
Na pclinuxos jsem koukal ,ale je to zatím alfa.Fluxbox jsem zatím neskoušel.Bude tam fungovat třeba amarok nebo exaile ?
jj ale aspon neco vyzkousis aspon neco tam bude a hlavne je tam KDE kdyz jsi zamilovanej  ;)
Toshiba L505 - iCore-3, ATI Radeon HD, 4GB ram,500GB  + Win7 s virtual Ubuntu
Neumím psát česky. Jsem sluchově postižení...

Chrizo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 170
    • Nepsavec
Re: ubuntu a kubuntu rychlost
« Odpověď #7 kdy: 15 Července 2008, 17:09:35 »
ten pclinuxos skusim aspon si připomenu časy kdy jsem s linuxem začínal :)

Chrizo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 170
    • Nepsavec
Re: ubuntu a kubuntu rychlost
« Odpověď #8 kdy: 17 Července 2008, 16:13:47 »
Tak KDE4 běhá vážně moc rychle i na klasickém ubuntu jen mi ještě přijde docela nedodělané.Jinak na Asusu s linuxem nejsou vůbec problémy jen se musí zprovoznit internet a to snad každý zvládne.Docela mě překvapilo i jak na tom dobře běhá windows xp.Výdrž baterie je skoro nastejno jak ve windowsu tak linuxu.Zatím jedinou nevýhodu vidím v klávesnici ,ale zvyknout si fakt dá :).

JohnyN

  • Host
Re: ubuntu a kubuntu rychlost
« Odpověď #9 kdy: 17 Července 2008, 17:32:07 »
Skúste fluxbox, ale upozorňujem, že to nie je grafické prostredie, ale iba okenný manažér, takže neposkytujú taký komfort pri nastavovaní. Fluxbox má nejaké GUI rozhrania pre vytváranie menu apod. ale stále 90% nastavení robíte cez konfiguráky. Pod okenným manažérom spustíte čokoľvek, pretože každá aplikácia si spustí aj veci, kt. potrebuje. Napr. Amarok qt engine.
Všetky okenné manažéry nájdete napr. na tejto stránke.

Náročnosť grafického prostredia záleží najmä od služieb a programov spustených na pozadí. Aj vo fluxboxe po spustení všetkých služieb z GNOME zistíte, že je rovnako ťažkopádny ako GNOME. Preto je dobré vyberať aj nenáročné aplikácie. Napr. OpenOffice nahradiť AbiWordom, Gnumericom; Firefox možno Operou; Rhythmbox/Amarok nahradiť XMMS apod.

O Fluxboxe si môžete niečo prečítať aj na stránkach abclinuxu.cz
Veľmi dobrým zdrojom informácii o fluxboxe je najmä anglické Ubuntu wiki, ktoré mi kedysi veľmi pomohlo, keď som sa fluxboxom zaoberal.
Odporúčam ešte jedného naozaj ľahkého okenného manažéra - EvilWM.

Edit: Dobrou voľbou by však mohlo byť aj grafické prostredie FVWM Crystal, založené na okennom manažéri FWVM.
« Poslední změna: 17 Července 2008, 17:35:02 od Ján Nosko »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.