Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: záchrana dat z Vista  (Přečteno 1627 krát)

miik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
záchrana dat z Vista
« kdy: 15 Července 2008, 22:09:51 »
Ahoj, při instalaci Ubuntu na komp, kde byly doted Visty jsem bohužel zvolil možnost nedělit disk -> Visty jsou v čudu i se všemi daty. Existuje ještě nějaká možnost dostat se na data a alespoň něco obnovit (Vist mi zas tak líto není, ale o nějaký fotky bych nerad přišel). Formátování trvalo jen chvilinku, takže snad fyzicky data ještě na disku jsou, jen se k nim dostat. Předchozí systém souborů byl myslím ntfs. Díky za každou radu

Kenji

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
    • Ifrit
Re: záchrana dat z Vista
« Odpověď #1 kdy: 15 Července 2008, 22:58:20 »
Obávám se, že o ta data jste přišel bohužel už nenávratně. Ještě zkuste příkaz sudo fdisk -l, abyste si ověřil, že jste zformátoval opravdu celý disk.
*´¨)
¸.·´¸.·´¨)
(¸.·´ (¸.·*´`*·>>>

stderr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 275
  • globglob, Charliee, we're scuba diving Charlieee!
Re: záchrana dat z Vista
« Odpověď #2 kdy: 15 Července 2008, 23:04:23 »
nj, sorry, ale .... za blbost se platí :)
zkusil bych http://www.google.cz/search?q=obnova+ntfs nebo http://www.google.cz/search?q=recovery+ntfs .. anebo nějakou specializovanou firmu.
Fedora & CentOS (RHEL) user ... co tu vlastně dělám?
Blog /dev/stderr & twitr

jaho

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 86
    • Tvorba internetových stránek a fotografování
Re: záchrana dat z Vista
« Odpověď #3 kdy: 15 Července 2008, 23:17:55 »
Také se obávám, že je po fotkách. Fotografie a jiné důležité data jsou nutné zálohovat na CD/DVD!
PC1: AMD FX-6100 x6 (3,3GHz); 8GB RAM 1600MHz; HDD: 4.5TB + 240GB SSD; Gigabyte Nvidia GT 440 - 1GB;  Ubuntu 13.04 - 64 bit
PC2: AMD FX-6100 x6 (3,3GHz); 8GB RAM 1600MHz; HDD: 2TB + 480GB SSD; Ati HD 6570 - 2GB;  Ubuntu 13.04 - 64 bit
....ono se neříká nadarmo, že ty nejlepší věci jsou zadarmo....

Anmov

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
    • Blog
Re: záchrana dat z Vista
« Odpověď #4 kdy: 01 Srpna 2008, 14:46:40 »
To se mi povedlo taky, zasek jsem to ale před začátkem formátu a Vista se zregenerovala(zkus jí spustit, možná to taky sama provede).

Když to doneseš do specializovanýho servisu nebudou mít problém to opravit, ale bude to stát tisíce možná i desetitísíce

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.