Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak podporujete Linux?  (Přečteno 20038 krát)

hoffmann

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 396
  • Linux user number: 480304
Jak podporujete Linux?
« kdy: 16 Července 2008, 21:07:37 »
Budu rad za Vase reakce na  toto tema! Dekuji!
Debian Jessie | Kernel 3.16.0-4-amd64 | XFCE 4.10,
- notebook HP630 Intel Pentium Dual Core B960 2,2 GHz | 6 GB DDR3 1333 MHz | Intel HD Graphics | HDD Toshiba 320 GB 5400 RPM S-ATA | DVD+/-RW SuperMulti DL s LightScribe 
- is dead notebook Asus A9RP Celeron M440 1,86 GHz | grafika ATI Radeon Xpress 200m | HD 60 GB | pamet DDR II 1024 MB | DVDRAM GSA-T40N HL-DT-ST | Wi-Fi ASUS

pavolzetor

  • Host
Re: Jak podporujete Linux?
« Odpověď #1 kdy: 16 Července 2008, 21:18:29 »
no snazim sa ludom, ktori sa pytaju, podat pravdive info a ked ma niekto poziada aby som mu tam dal distribuciu GNU/Linuxu tak sa snazim vyhoviet ale pred instalaciou ho oboznamim s problemami, ktore sa mozu vyskytnut (lepsie je ked je pripraveny ako keby potom nan nadaval)

myslim ze toto patri do "Obecnej diskusie"

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re: Jak podporujete Linux?
« Odpověď #2 kdy: 16 Července 2008, 21:20:59 »
Podporuju Linux tím, že ho používám, snažim se ve svém okolí šířit správné povědomí o tom, co Linux je a snažím se pomáhat s problémy v oper.systému těm, kteří mě o pomoc požádají.
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

tylik

  • Host
Re: Jak podporujete Linux?
« Odpověď #3 kdy: 16 Července 2008, 21:24:27 »
Ja ho podporujem takto:

Davam CDcka, napalujem kamosom atd.. Ubuntu

Dalej mam vo firme nalepenu nalepku Ubuntu, na hlavnych dverach, takze kazdy kto vojde vidi pekne logo :O

Dalej sa snazim otom rozpravat atd

honorguard

  • Host
Re: Jak podporujete Linux?
« Odpověď #4 kdy: 16 Července 2008, 21:31:12 »
Snažím se ho propagovat a šířit hlavně mezi známými a kamarády. Plno lidí co znám používá počítač jako mediální centrum a internet, takže když jsem jim vysvětlil že se už nebudou muset bát kvůli nelegálnímu systému, tak většinou přešli. Zatím mám na kontě tak 4 lidi. Jeden z nich mimo jiné přešel protože mi "závidí svobodu" :).

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Jak podporujete Linux?
« Odpověď #5 kdy: 16 Července 2008, 21:45:00 »
Myslim ze tu budu v podstate rovnake odpovede. Zatial som tu nepostrehol vela ludi co pisali ze aktivne programuju pre linux, mozno tak prekladaju.
Inak co sa tyka mna je to ako tu bolo pisane, pouzivanie, oboznamovanie okolia, instalovanie, vysvetlovanie...

P.s Michal Donát to mas co v popise? Kluc k VISTE? :-)
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Kenji

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
    • Ifrit
Re: Jak podporujete Linux?
« Odpověď #6 kdy: 16 Července 2008, 21:58:54 »
P.s Michal Donát to mas co v popise? Kluc k VISTE? :-)
Přece MD5 checksum ke svému Ubuntu ne? :)
*´¨)
¸.·´¸.·´¨)
(¸.·´ (¸.·*´`*·>>>

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
Re: Jak podporujete Linux?
« Odpověď #7 kdy: 16 Července 2008, 22:30:31 »
No, podporuji Linux tak, že jej doporučuji lidem v okolí, ale nyní spíše takovou formou, že se jen tak mimochodem zmíním, jak krásně mi to šlape v Linuxu, že je nějaký dobrý program (právě pro linux) apod. a pár lidí už se chytlo. Hodně lidí slyší i na to, že nepoužívám antivir, ale hodně lidí mě taky díky tomu považuje za blázna  8). Lepší blázen, než BFU, že.  ;D Krom toho občas sepíšu nějaký ten návod či občasně (teď bohužel málo) pomohu na fóru nebo přes jabber apod. Trochu i programuji, ale v tom spíše začínám (python, java, PHP). Také jsem něco málo přeložil, ale to už je déle. Mít víc času, tak toho i pro Linux udělám více, protože díky němu nyní pracuji opravdu efektivně, s nízkými náklady a většinou velmi spokojeně a bez problémů.
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

karel kudrna

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 869
  • skill :: googllama
Re: Jak podporujete Linux?
« Odpověď #8 kdy: 16 Července 2008, 22:33:23 »
pracuju ve fóru, jinej OS nemám, občas napíšu co vím do wiki...
prostý user
...selským rozumem...

Rincewind

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 649
  • Na fórum jsem nezanevřel, jenom nestíhám....
Re: Jak podporujete Linux?
« Odpověď #9 kdy: 16 Července 2008, 22:34:11 »
P.s Michal Donát to mas co v popise? Kluc k VISTE? :-)
Přece MD5 checksum ke svému Ubuntu ne? :)

Spíš id_rsa k svému počítači :)

------------------

Jinak podpora linuxu

- instalace členům širší rodiny, kteří o to pod dojmem mé techniky (opengl mythgallery dokáže leckoho nahlodat, když dodám "od posledního restartu uplynul měsíc, a to nám vypadla elektrika, tak opravdu zaujme) sami požádají nebo na nabídku spojenou s opakovaným varování že "to ale opravdu nejsou windows"

- pomoc s instalací dobrým kamarádům

- rozdávání cd s posměšným úšklebkem kamarádům pirátům (člověk by neřekl, že někdo s hrubě nadprůměrným příjmem ve věku pravému mládí již velmi vzdáleném se na pirátských windows protorentí až k pěti virovým restartům denně - a to dokáže glosovat slovy "psala mi ta modrá obrazovka, že raději zastavila počítač, aby se nepoškodil...")

- žádost o rady (které spíš maskují žádost o sehnání sw) s windows odpálkovávám "já to nepoužívám, tak už o tom ani tolik nevím....")

- sem tam někomu poradím na fóru, občas i úspěšně

- blog s postupy a skripty které mi fungují

- když se nějaký sw chce "podělit o nastavení" (třeba lirc), tak si dám tu práci a autorovi to pošlu

- sem tam i ten bug nahlásím :)

existpierre

  • Host
Re: Jak podporujete Linux?
« Odpověď #10 kdy: 16 Července 2008, 22:48:36 »
vsetci uz vlastne napisali to co som chcel napisat aj ja :) este tak dodam, ze sa ho snazim nalakat aj pomocou vzhladu, ked ludia vidia CF, tak im len usta otvaraju otvorene :D

karel kudrna

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 869
  • skill :: googllama
Re: Jak podporujete Linux?
« Odpověď #11 kdy: 16 Července 2008, 22:52:33 »
pro existpierre:když vidím Tvoje návody ústa preventivně ani nezavírám... ;)
prostý user
...selským rozumem...

jaho

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 86
    • Tvorba internetových stránek a fotografování
Re: Jak podporujete Linux?
« Odpověď #12 kdy: 16 Července 2008, 23:46:18 »
Na každý počítač co vidím se ho snažím vnutit :D. Zatím jsem uspěl 2x a lidi jsou spokojený. Na webu mám odkaz.
« Poslední změna: 16 Července 2008, 23:48:14 od jaho »
PC1: AMD FX-6100 x6 (3,3GHz); 8GB RAM 1600MHz; HDD: 4.5TB + 240GB SSD; Gigabyte Nvidia GT 440 - 1GB;  Ubuntu 13.04 - 64 bit
PC2: AMD FX-6100 x6 (3,3GHz); 8GB RAM 1600MHz; HDD: 2TB + 480GB SSD; Ati HD 6570 - 2GB;  Ubuntu 13.04 - 64 bit
....ono se neříká nadarmo, že ty nejlepší věci jsou zadarmo....

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: Jak podporujete Linux?
« Odpověď #13 kdy: 17 Července 2008, 08:52:50 »
1) používáním
2) furt o něm mluvím a říkám, že je lepší, než xp, čímž už většinu lidí ve svým okolí pěkně seru...  :D
3) na kontě mám zatím jeden pc překonvertovanej na naši víru...  ;)
4) buttony na svým blogu - proč linux a ubuntu
5) začnu rozdávat cd s Ubuntu

víc mě zatím nenapadá... ale co víc může unskilled llama udělat?  ;)
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Re: Jak podporujete Linux?
« Odpověď #14 kdy: 17 Července 2008, 09:06:13 »
- snažím se ho vnutit, kde jen to jde, přesvědčovat kamarády, že je to dobrá volba apod. Občas to ale asi všechny spíš otravuje ::)
- snažím se pomáhat tady na fóru a místní Wiki
- když někdo přijde, zapnu všechny efekty, na které narazím ;D
- rád bych se zapojil také vývojem, bohužel moje znalosti programování jsou na tom zatím velmi mizerně...

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Jak podporujete Linux?
« Odpověď #15 kdy: 17 Července 2008, 09:37:21 »
1) Používám
2) Při vhodných příležitostech propaguji mezi rodinými příslušníky a známými
3) Snažím se lidem radit tady na fóru
4) Na druhou stranu se do krve hádám s některými linuxáky, kteří vykřikují, že každý byte kódu Windows je absolutní zlo a že linux ne naprosto bezchybný, úžasný a jediný správný a funkční OS.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Jak podporujete Linux?
« Odpověď #16 kdy: 17 Července 2008, 09:44:16 »
- lezem tym za.ranym linuxom uz poriadne na nervy vsetkym okolo
- ked ma niekto poziada o opravu PC, tak mu to tam bez debat nainstalujem - na cisto alebo dualboot (niekedy si vymyslim, ze tam win. nesiel dat ;D ) a cakam, co sa stane. Uspesnost tak 50/50 - niekedy uzivatel zurivo pribehne, ze tomu nikto nerozumie ze chce proste XP - niekedy si vsak na to zvyknu, moc do toho nevrtaju a su spokojni, ze im ide to, co potrebuju - video, skype, muzika atd. Vacsinou je vsak kazdy lenivy co kolvek sa naucit, tak akykolvek zasah  vzdy caka na mna...
- o programovani tiez houby viem - som typickym linuxackym konzumentom
 
« Poslední změna: 17 Července 2008, 09:46:04 od hase »
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

filip102

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 246
  • F.I.L.I.P. 102 : Fašistický Inkvizitor na Likvidac
Re: Jak podporujete Linux?
« Odpověď #17 kdy: 17 Července 2008, 10:25:30 »
Používam ho, buzerujem tích čo už ho vedia ovládať aby mi helfli a samozrejme ňom hovorím keď niekdo povie že sa mu sekla Vista, že má trojana na XP alebo že mu 95 padá  ;D.
01001010 01101111 01101010 00101100 00100000 01100001 01101100 01100101 00100000 01110011 01101111 01101101 00100000 01110000 01100101 01101011 01101110 11111101 00100000 00111010 00101001 00101110 00001101 00001010

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: Jak podporujete Linux?
« Odpověď #18 kdy: 17 Července 2008, 11:16:11 »
Ja to propaguju kde se da. Mam tricko Gutsy Gibbon a kazdej se pta, co to znamena, hlavne ta opice. Vysvetlim a hned zminim absenci antiviru(nejenom, ale lidi na to slysi a skoro mi ani neveri ;D) a proc. Lidi maji zajem, ale ty widle jsou v lidech uz tak nejak zakoreneny. Presvedcit Anglicana, ze widle jsou zbytecne drahe a ze linux ma nejen zadarmo(vpodstate), ale ma zadara i kvalitni soft, je uz tezsi. Maji v lebce pouze XP, Vista a Norton Antivirus, pac to dodavaji prakticky do kazdeho PC uz z vyroby a to jim staci(jsou extremne lini a to dokonce i v praci!! :D). Uz jich hodne slibilo, ze se mrknou minimalne na stranky ubuntu.com, ale pochybuju. Spis hrajou hry pres PSX, nez surfujou na netu. Na jeden laptop(muj byvalej, posleze prodanej) jsem ale Ubuntu uz nainstalil, uplne jsem ho kamosce vnutil, ma to pro jeji mati v CR na volani pres Skype do UK. U nas v baraku mame 3 laptopy, ale jeste jsem je nepresvedcil. Jeden pouziva laptop jako ja denne, ale je tak "chytrej" ze prej Vista je nejlepsi OS a jeho bracha pouziva laptop pouze semtam a jenom na informace, nebo neco vyrizuje online, tak mu to staci... :)
U nas doma jsme si koupili router od D-Link(ted mame BTHomeHub), super masina, ktera podle slov prodavace a meho "chytreho" spolubydliciho funguje pouze na Viste(moje argumenty, ze nejde o znacku, ale protokol 802.11abg a schopnost karty signal prijmat, coz jde bez problemu i v linuxu je nezajimaly ;D) a win celkove. Pripojil jsem se okamzite z Ubuntu i bez nejakeho cd a behem par sekund nakonfiguroval. Druhej den prijdu domu z prace a nemuzu se pripojit. Spolubydlici mi ten router pro Vistu a win odnesli zpatky do obchodu se slovy, "Nam to jelo na tom routeru pomalu"!! Me to jelo klasicky furt stejne a spis jsem videl oproti SpeedTouch male zrychleni, ale oni prej meli pomalej internet...jooo Vista... ;D ;D

Martin Tesárek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 101
    • Muj maly blog o ubuntu
Re: Jak podporujete Linux?
« Odpověď #19 kdy: 17 Července 2008, 11:20:09 »
ze zacatku jsem o nem hodne mluvil a ted uz jsem ve fazi kdy mi lidi rikaji ze ho musi vyzkoušet taky tak jim davam neco malo rad co jsem se zatim naucil ja jako kde maji hledat pomoc v pripade ze si s necim nebudou vedet rady popripade jim ho nainstaluju zatim jsem instaloval 3 a dalsi lidi jsem uz zpacifikoval :D je to jen otazka casu nez se do toho pusti taky.
 
Neddavno jsem mel jeden PC akorat se ubuntu jeho zelezo moc nelibilo Athlon 3000+ 1024 RAM ATI 7000 (nevim presne) a deska ani nevim jaka + win XP a pri startu live CD se PC kousnul na tvrdy restart. po dvou hodinach jsem to vzdal.
AMD X3 8450+ , Nvidia 8600GTS Diamond/512, RAM 2024/800, HDD 120GB Sata1, 320GB Sata2, 500GB Sata2  Ubuntu 9.04

henrichg

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Re: Jak podporujete Linux?
« Odpověď #20 kdy: 17 Července 2008, 11:42:30 »
1) pouzivam (doma, vo firme)
2) propagujem (u kamaratov, vo firme)
3) pomaham s problemami (kamaratom, kolegom, jabber, fora, ...)
4) programujem aplikacie (Lazarus, C, Python, ...)
Ubuntu 11.04 + Gnome Shell z Gnome 3 PPA ;-)

qUAKER

  • Host
Re: Jak podporujete Linux?
« Odpověď #21 kdy: 17 Července 2008, 12:03:21 »
P.s Michal Donát to mas co v popise? Kluc k VISTE? :-)
Přece MD5 checksum ke svému Ubuntu ne? :)

má Arch Linux, ne Ubuntu.

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: Jak podporujete Linux?
« Odpověď #22 kdy: 17 Července 2008, 14:00:33 »
pravda je, že zmínění irelevance atispyware, antivirů, oprav registrů a podobných win bordelů je velmi silným argumentem, ovšem jak už tu někdo psal, lidi maj zafixovaný Windows jako jedinej možnej a dobrej OS... bohužel... (nedávno jsem byl "opravovat" pc, protože se jí nechtěla rozjet lištička (čti firefox). načež jsem zjistil následující konfiguraci:
- win xp (legální)
- antiviry: AntivirusPRO, Nod32 2.7.1, AVG 7.5 - datum poslední aktualizace neznámo
- ad-aware SE edition, po spuštení: Vaše definiční soubory jsou 632 dní staré, chcete je nyní aktualizovat?
- rychlost stahování 12kbps (platí si cca 250, stejně jako my) => doba instalace IE7 = cca 1,5 hodiny
takže následovaly kroky:
- odebrání všech antivirů a nainstalování avastu, který skončil svou kontrolu někde na čísle 50 (trojany, keyloggery, rootkity...)
- superantispyware 753 kritických objektů, ad-aware 2008 8 k.o., spybot 13 k.o., windows defender 7 k.o., tune up utilities: 1512 chyb v registru a 2,5GB uvolnitelného místa
- po tomhle, což trvalo dohromady asi tři a půl hodiny, jsem nasraně prohlásil, že TOHLE by se mi na Ubuntu nikdy nestalo a šel pryč...  >:(

většina lidí v mým okolí je taky takovýho názoru, že když něco funguje jinak = je to špatně!
prostě jsou líní učit se nový věci a neví, o co přichází...
my si můžeme říct co? dobře jim tak!

sorry za trochu OT, ale cítil jsem potřebu se s váma o tento zážitek podělit a věřím, že vyloudí na vašich tvářích podobný zlomyslný úsměvy jako na té mé...  ;)

PS: ale sousedka byla spokojená, lištička už jí jela...  ;D
« Poslední změna: 17 Července 2008, 16:16:29 od brumla.cz »
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Jak podporujete Linux?
« Odpověď #23 kdy: 17 Července 2008, 14:06:27 »
PS: ale sousedka byla spokojená, lištička už jí jela...  ;D

Hlavne ze bola spokojna.
Najhorsie je ze vdaka takym neznalim, nazaujimajucim sa, sa siri najviac tej havede po nete. Rovnako sa z takych pc lahko stavaju zombie a pod. .
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Tonik25

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 85
    • Ebook forum
Re: Jak podporujete Linux?
« Odpověď #24 kdy: 17 Července 2008, 14:40:08 »
Podporuju Linux tím, že ho používám, snažim se ve svém okolí šířit správné povědomí o tom, co Linux je a snažím se pomáhat s problémy v oper.systému těm, kteří mě o pomoc požádají.
Jo problémy v OS to my známe viď Donny :-D

Jinak podporuju ho že nosím ntb do školy a tam s kámošem linuxákem zkoušíme různý live cd a podobně, hodně lidí se na to dívá, ale když se dozví že hry jako crysis nerozjedou tak odejdou... Jinak jsem se začal učit Python tak bych mohl tak za rok dva pomáhat i s vyvíjením pořádných aplikací. :)
„Zpětné testování“? A to je co? Pokud se to zkompilovalo, tak je to dobré a pokud to i nabootovalo, je to perfektní.
====================================================================
This is the Linux land. At silent nights you can hear Windows machines rebooting...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.